Terug

2013_DRME_00057 - Adviesraden en inspraak - Vernieuwd werkkader inspraak en adviesraden cultuur, sport, jeugd en senioren. Advies - Goedkeuring

districtsraad Merksem
do 19/09/2013 - 20:00 Raadszaal - Districtshuis Merksem
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Luc Bungeneers, Voorzitter districtsraad; Gilbert Verstraelen, districtsschepen; Wendy Simons, districtsschepen; Karin Staes, districtsschepen; Herman Gielen, districtsschepen; Koenraad De Cock, districtsraadslid; Kris Janssens, districtsraadslid; Sonja De Meyer, districtsraadslid; Philippe Elst, districtsraadslid; Jean-Marie De Kimpe, districtsraadslid; Karolien Dewinter, districtsraadslid; Chris Morel, districtsraadslid; David Dogge, districtsraadslid; Jan Dumon, districtsraadslid; Yves Helsen, districtsraadslid; Carla Nielsen, districtsraadslid; Arben Gashi, districtsraadslid; Mostafa Nassali, districtsraadslid; Gie Van den Neucker, districtsraadslid; Lut Vergauwen, districtsraadslid; Wim Jochems, districtsraadslid; Imelda Lamigan, districtsraadslid; Tristan Faes, districtsraadslid; Els Wittocx, districtssecretaris; Tom Huygen, waarnemend districtssecretaris

Afwezig

Jan Penris, districtsraadslid; Nurten Isikli, districtsraadslid

Secretaris

Tom Huygen, waarnemend districtssecretaris

Voorzitter

Luc Bungeneers, Voorzitter districtsraad
2013_DRME_00057 - Adviesraden en inspraak - Vernieuwd werkkader inspraak en adviesraden cultuur, sport, jeugd en senioren. Advies - Goedkeuring 2013_DRME_00057 - Adviesraden en inspraak - Vernieuwd werkkader inspraak en adviesraden cultuur, sport, jeugd en senioren. Advies - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiƫle opmerkingen

Het Gemeentedecreet bepaalt dat de gemeenteraad erover waakt de nodige middelen ter beschikking te stellen voor de vervulling van de adviesopdracht. Dit valt onder de reguliere werking van de verschillende diensten en is nu reeds voorzien.  

 

Inspraak

De principes van de nieuwe werking zijn bondig toegelicht aan de cultuurraad op het inspraakmoment bij de beleidsplanning van 23 februari 2013, ‘Cultuur is van A’. Op de bestuursvergadering van deze raad van 2 april 2013 werd het nieuwe werkkader door de bedrijfsdirecteur cultuur, sport en jeugd voorgelegd, op basis waarvan hun advies gevraagd werd.

De stedelijke sportraad gaf een voorzet tot een nieuwe structuur die op 15 januari 2013 naar de leden werd verstuurd ter bespreking, en die als basis gebruikt werd voor onderliggend voorstel. Het voorstel werd door de bedrijfsdirecteur cultuur, sport en jeugd op 31 januari 2013 toegelicht aan de voorzitter van de sportraad, die hierover op 4 februari 2013 positief advies verstrekte aan de schepen voor publiek domein, sport, diamant, markten en foren en personeel. Op 26 februari 2013 constateerde de stedelijke sportraad dat de voorgestelde basisprincipes voor de nieuwe structuur van de adviesraden in de lijn liggen van de besprekingen die in de werkgroep rond de statutenwijziging werd gehouden.

De stedelijke jeugdraad kreeg op 28 februari 2013 een toelichting van de bedrijfsdirecteur cultuur, sport en jeugd over de vernieuwde aanpak van inspraak, advies en medebeheer van de jeugdraad. Er werden verschillende opmerkingen en suggesties meegegeven. Op 3 maart 2013 werd er nog een mail gestuurd vanuit de jeugdraad en het jeugdwerk met de duidelijke oproep om actief betrokken te worden bij het verder uitwerken van het kader tot vernieuwing van de inspraakprocessen in het jeugdbeleid. Op 28 maart 2013 werd het nieuwe werkkader voorgelegd aan de jeugdraad.

Het nieuwe werkkader werd op 25 april 2013 voorgelegd aan de stedelijke seniorenraad, hun advies wordt bijgevoegd bij het gemeenteraadsbesluit.

Het nieuwe werkkader werd op 22 april 2013 voorgelegd op het werkoverleg van de districtsschepenen cultuur, de opmerkingen werden mee verwerkt.

Het nieuwe werkkader werd op 25 april 2013 voorgelegd op het werkoverleg van de districtsraadsvoorzitters, de opmerkingen werden mee verwerkt.

Het nieuwe werkkader werd op 28 mei 2013 voorgelegd op een infomoment voor de districtsraadsleden en de districtsadviesraadsleden.

Aanleiding en context

De bestaande adviesraden vervullen een drieledige opdracht: beleidsadvisering, inspraak en medebeheer in extern verzelfstandigde agentschappen. Er bestaat een ruime consensus om de bestaande adviesraden (nog) meer open, representatief en effectief te maken, zowel door het aanpassen van hun werking en structuur als door het optimaliseren van de inzet van bestaande middelen.

Alle districtsbestuursakkoorden besteden extra aandacht aan participatie, inspraak en de werking van hun adviesraden (Merksem ME 007, ME008, ME009, ME038). In het Merksemse bestuursakkoord zegt het bestuur expliciet dat het "de adviesraden ten volle wil betrekken bij de uitwerking van het beleid". De aanvang van een nieuwe bestuursperiode is dan ook het moment om de voorwaarden, werkwijze en procedures van de adviesraden te herbekijken.

Het college keurde op 8 maart 2013 een voorstel goed tot vernieuwde aanpak van inspraak en advies (jaarnummer 2105), dat ter kennisgeving werd voorgelegd aan de negen districtscolleges. Het is opgebouwd rond drie principes:

  1. Het bestuur waarborgt participatieve democratie door optimaal gebruik te maken van hedendaagse instrumenten (zoals digitale platformen, Oor, wiki, ...) om te komen tot een meer effectief en ruimer bereik. Deze instrumenten - waar relevant overigens niet te beperken tot digitale instrumenten, maar bijvoorbeeld ook doe-participatie - worden specifiek ingezet voor inspraak rond projecten en vullen de bestaande werking van het Stedelijk Wijk Overleg aan. Elke Antwerpenaar heeft idealiter toegang tot een open, laagdrempelig, permanent en transparant adviesplatform. Zo is elke Antwerpenaar als het ware lid van het ruime platform van adviesraden.
  2. Adviesraden verstevigen hun vertegenwoordigende rol op districtsniveau. De organisatiestructuur wijzigt hier niet. Er wordt wel extra aandacht besteed aan deskundigheid en openheid om zo als vertegenwoordigend orgaan voor het lokale veld te kunnen fungeren. Een afvaardiging per district zetelt in een stedelijk adviesoverleg, op die manier wordt er een ‘conferentie’ van adviesraadsafgevaardigden  gevormd per domein (een voor cultuur, een voor sport, een voor jeugd en een voor senioren).   
  3. Voor beleidsadvisering rond stedelijke bevoegdheden wordt verder beroep gedaan op bestaande of ad hoc samen te stellen comités van deskundigen (ervaringsdeskundigen of experten) en sectorverenigingen.
Zo ontstaan drie pijlers voor een vernieuwde werking: (1) een open platform van alle bewoners of van bepaalde doelgroepen, zoals jongeren of senioren, (2) een districtsadviesraad van gebruikers, professionelen en deskundigen met hun respectieve conferenties van raadsafgevaardigden en (3) bestaande of ad hoc samen te stellen expertencomités en sectorverenigingen.

Het college van burgemeester en schepenen gaf op 8 maart 2013 de opdracht om een aangepast kader uit te tekenen voor de vernieuwde werking van de adviesraden. Er is hierbij sprake van een werkkader, en niet van statuten, om niet de indruk te wekken dat een adviesraad een vzw-structuur moet hebben met een algemene vergadering en een bestuur, zoals nu vaak het geval is.

Tevens gaf het college opdracht - in het kader van bovenvermeld artikel 315 uit het bestuursakkoord - om de uitvoering van de jeugdparagraaf te optimaliseren.

Het college van burgemeester en schepenen nam op 3 mei 2013 kennis van het voorstel van nieuw werkkader. Het gaf de bedrijfsdirecteur cultuur, sport en jeugd de opdracht dit werkkader eerst toe te lichten aan de districtsbesturen en hun respectieve adviesraden, en de nodige tijd te voorzien vooraleer dit op de gemeenteraad te agenderen zodat de districtsbesturen zelf ook voldoende tijd hebben om hun advies uit te brengen.

Op 28 mei 2013 werd een infosessie georganiseerd waarbij het nieuwe werkkader werd toegelicht aan de districtsbesturen en de verschillende adviesraden. Het definitieve werkkader wordt ter goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad in oktober, aan de districtsraden wordt gevraagd om voorafgaand advies uit te brengen over het nieuwe werkkader in de loop van de maand september. Het uitgebrachte advies bevat tevens het advies van de respectieve districtsadviesraden voor cultuur, sport, jeugd en senioren.

De hersamenstelling van adviesraden gebeurt na de installatie van de nieuwe besturen. Hiervoor wordt volgend stappenplan gevolgd:

  • het college geeft op 8 maart 2013 de opdracht om een kader uit te werken voor de vernieuwde werking van de adviesraden
  • maart-mei 2013: adviesvraag aan de vier respectieve adviesraden cultuur, sport, jeugd en senioren;
  • september 2013: goedkeuring van het werkkader door de negen districtsraden;
  • goedkeuring van het kader door de gemeenteraad;
  • aanpassing van de bestaande statuten en werkwijze op basis van het nieuwe werkkader door de verschillende sectoren en districten;
  • samenstellen van de vier respectievelijke conferenties van adviesraadsafgevaardigden op stedelijk niveau;
  • voorgaande twee stappen gebeuren binnen de zes maanden na goedkeuring van huidig werkkader. Op dat ogenblik stopt tevens de werking van de huidige stedelijke adviesraden cultuur, sport, jeugd en senioren;
  • organisatie begin 2014 van een welkom- en infomoment voor de nieuwe adviesraadsleden (met info rond nieuwe aanpak en beleidskader, workshops rond bijvoorbeeld het schrijven van een goed advies, werken met digitale inspraakinstrumenten, enz);
  • bepalen van de middelen die verder ontwikkeld of ingezet kunnen worden (wiki, intranet, andere ondersteuning) om de inspraak en participatie op een actuele en open manier te organiseren en de inspraakorganen optimaal te laten functioneren. Dit wordt gefaseerd uitgevoerd in de beleidsperiode 2014-2019

Argumentatie

Het werkkader voor inspraak en advies omvat volgende onderdelen:

1. Visie

  • Een adviesraad adviseert het beleid, niet meer, niet minder.
  • Dit situeert zich in een ruimer kader waarin elke Antwerpenaar toegang heeft tot een open, laagdrempelig, permanent en transparant adviesplatform.

2. Organisatiestructuur

De organisatiestructuur zoomt in op de algemene en waar zinvol sectorspecifieke voorwaarden van de drie pijlers:

  1. Pijler open inspraak;
  2. Pijler adviesraden en hun respectieve conferenties van afgevaardigden;
  3. Pijler sectoroverleg.

3. Ondersteuning

De stad voorziet methodologische, instrumentele en financiële ondersteuning om kwalitatieve inspraak mogelijk te maken.

4. Samenwerkingsprocedure adviesraden, administratie en beleid

Om de advisering vlot te laten verlopen wordt een procedure voor adviesverlening vastgelegd tussen de adviesraad, de administratie en het beleid. Daaraan is ook een kwaliteitstoets voor adviezen verbonden, waarin expliciet ruimte voor minderheidsstandpunten voorzien is.

Het volledige werkkader is als bijlage toegevoegd.

De werkversie van het werkkader met zichtbare wijzigingen die werden doorgevoerd op basis van de uitgebrachte adviezen is eveneens als niet verplichte bijlage toegevoegd.

Met dit nieuwe werkkader wordt tevens tegemoet gekomen aan de vraag van het beleid rond optimalisatie van de jeugdparagraaf. Zo vormt de vernieuwde aanpak voor inspraak en adviesraden een eerste stap in de optimalisatie ervan (CB van 10 december 1998, jaarnummer 16999). Doordat het werkkader voor inspraak duidelijk wordt vastgelegd, wordt de input voor de jeugdparagraaf door adviesraden en andere jeugdpeilingen immers versterkt.

Om de digitale ondersteuning voor inspraak en advies verder te versterken, worden in de meerjarenbegroting middelen voorzien voor de verdere ontwikkeling van digitale instrumenten (met name 'oor' en 'stadindialoog'). Zo kunnen deze instrumenten effectief tot een nog opener en transparanter inspraakforum ontwikkeld worden.

Juridische grond

  • gemeentedecreet van 15 juli 2005, titel 1 artikel 3, titel VI hoofdstuk II artikel 199 en 200 over de bevoegdheid van de gemeenteraad rond de organisatie van adviesorganen; en titel X hoofdstuk V artikel 284 §1 over de analogie tussen districtsraden en gemeenteraad.
  • cultuurpactdecreet van 28 januari 1974, hoofdstuk II artikel 3, 4 en 5 over het betrekken van gebruikers en filosofische en ideologische strekkingen bij de opmaak en uitvoering van het cultuurbeleid, en hoofdst III artikel 6 en 7 over de oprichting van inspraakorganen hiertoe;
  • decreet lokaal cultuurbeleid van 6 juli 2012, titel 4 artikel 52 tot en met 58 met betrekking tot de cultuurraden;
  • decreet houdende het stimuleren en subsidiëren van een lokaal sportbeleid van 6 juli 2012, hoofdstuk 2, afdeling 3, artikel 15 met betrekking tot de sportraden;
  • decreet lokaal jeugdbeleid van 27 juni 2012, artikel 2 en 5 met betrekking tot de jeugdraden;
  • gemeenteraadsbesluit van 13 november 200(jaarnummer 2261) met betrekking tot de decentralisatie;
  • gemeenteraadsbesluit van 13 december 2002 (jaarnummer 2707) en van 28 maart 2011 (jaarnummer 359) met betrekking tot de statuten van de cultuurraad;
  • gemeenteraadsbesluit van 18 oktober 2005 (jaarnummer 2419) met betrekking tot de statuten van de jeugdraad;
  • collegebesluit van 10 december 1998 (jaarnummer 16999) met betrekking tot de jeugdparagraaf;
  • gemeenteraadsbesluit van 22 april 2002 (jaarnummer 724). Statuten stedelijke sportraad en vzw Antwerpen Sportstad. Goedkeuring aangepaste statuten - vertegenwoordiging stad Antwerpen in de vzw Antwerpen Sportstad. Wijziging beleidsrichtlijn;
  • gemeenteraadsbesluit van 24 juni 2003 (jaarnummer 1259) en van 23 april 2007 (jaarnummer 962) met betrekking tot de aanpassing van de statuten van de stedelijke sportraad;
  • gemeenteraadsbesluit van 12 maart 2007 (jaarnummer 366). Senioren. Antwerpse ouderenraad. Wijziging statuten. goedkeuring;
  • collegebesluit van 8 maart 2013 (jaarnummer 2105). Adviesraden en inspraak. Vernieuwde aanpak inspraak, advies en medebeheer adviesorganen cultuur, sport en jeugd.

Adviezen

Lokale seniorenraad Merksem Gunstig onder voorwaarden

De lokale seniorenraad van Merksem maakte volgend advies over:

Tijdsduur advies

  1. Advies op vraag van het college: adviesraad geeft binnen de vier weken een advies aan het college. Het college formuleert binnen de vier weken een antwoord met motivatie over beslissing.
    Advies uit eigen beweging: het college formuleert binnen de vier weken een antwoord op het spontane advies met motivatie over de beslissing.
  2. Op vraag van het college en advies uit eigen beweging: idem punt 1 maar telkens zes weken zoals momenteel in het nieuwe werkkader is voorgesteld.

    Argumentatie:
    Bij een tijdsduur van telkens vier weken kunnen er sneller beslissingen genomen worden en kan er vlugger overgegaan worden tot de eventuele uitvoering. Voor sommige items is zes weken echt wel lang.
    Een tijdsduur van vier weken vraagt mogelijk extra vergaderingen voor de adviesraden om tijdig advies te kunnen geven en de tijdsdruk voor het bestuur is eveneens hoger. Bij zes weken hebben zowel bestuur als adviesraad meer tijd om zich te informeren en antwoord te formuleren.

 Aantal afgevaardigden en stemming

  1. Per adviesraad twee afgevaardigden en twee stemmen in de conferentie.
  2. Per adviesraad twee afgevaardigden en één stem in de conferentie.
  3. Per adviesraad één afgevaardigde en één stem in de conferentie.

    Argumentatie:
    Hoe meer afgevaardigden en hoe meer stemmen hoe groter het draagvlak.
    Een overleg met 18 deelnemers (2 per district) is een werkbaar aantal.
    Wat bij overleg van alle conferenties samen? 
            - Elke conferentie met 18 deelnemers geeft een groep van 72 deelnemers – werkbaar?  
            - Wat met conferenties die 9 leden tellen en anderen die 18 leden tellen?
            - Iedere conferentie mag maar 9 leden afvaardigen, wie kiezen als er 18 leden zijn?

Overleg tussen de vier conferenties

  1. Éénmaal per jaar een overleg tussen de vier conferenties
  2. Meermaals per jaar een overleg tussen de vier conferenties

    Argumentatie:
    Om tot een constructieve samenwerking te komen lijkt meerdere samenkomsten per jaar optimaler te zijn. Teveel overleg is zinloos. Eenmalig overleg en verder naar noodwendigheid is een mogelijkheid.

 Open inspraak

  1. Organisatie door Stedelijk Wijk Overleg volgens vaste procedures die voor elk district en domein hetzelfde zijn.

    Argumentatie:
    Open inspraak organiseren is een moeilijke opdracht die enige deskundigheid vereist en best telkens op dezelfde manier(en) verloopt zodat de herkenbaarheid meer slaagkans krijgt.

 2/3de verhouding

  1. Een conferentie is geen adviesraad op zich en 2/3de verhouding moet hier niet toegepast worden.

    Argumentatie:
    De 2/3de verhouding wordt reeds toegepast in elke adviesraad. Als er zich geen spontane 2/3de verhouding in de conferentie vormt hoe kan je dan bepalen welk district iemand anders moet afvaardigen?

 

Conclusie

De seniorenraad van Merksem geeft volgende aanbevelingen:

  • de tijdsduur van de adviezen beperken tot vier weken
  • per adviesraad één afgevaardigde en één stem in de conferentie met de mogelijkheid meerdere personen uit te nodigen naargelang de agendapunten
  • een startoverleg voor de vier conferenties en nadien volgens noodwendigheid
  • organisatie open inspraak bij SWO met inspraak van de districten
  • geen 2/3de verhouding binnen de conferentie.
Lokale cultuurraad Merksem Gunstig onder voorwaarden

De bestuursvergadering van de cultuurraad district Merksem adviseert om meer nadruk te leggen op diversiteit (wat bij de lokale cultuurraad district Merksem al een feit is) en om meer openheid te hanteren in het beleid naar buiten toe. 

Een adviestermijn van zes weken is niet altijd haalbaar.  Dit zou minimaal 8 weken moeten zijn.  (men vergeet dat de adviesraad meestal 1x per maand bijeen komt en dan moet er een extra vergadering bijeen geroepen worden wat niet altijd gemakkelijk is omdat vrijwilligers veel tijd steken in hun vrijetijdsbesteding).

De districtsraad zou meer bevoegdheid moeten hebben om de cultuurraad extra taken te geven (zoals het organiseren van bijvoorbeeld een cultuurprijs …).

Districtscollege Merksem Gunstig onder voorwaarden

Het districtscollege Merksem is niet gekant tegen het ontwerpkader, maar betreurt de wijze waarop dit vernieuwd werkkader gecommunceerd wordt en de ongelukkige timing waarmee in volle vakantieperiode er aan de lokale adviesraden om advies moet worden gevraagd.  Hierdoor kunnen de meeste lokale adviesraden quasi onmogelijke een afdoende advies formuleren.

Lokale jeugdraad Merksem Gunstig onder voorwaarden

Voor jongeren is het nieuwe werkkader geen gemakkelijke materie om te behandelen. Dit wordt o.a. bewezen door het uitgebreide advies van de Stedelijke Jeugdraad. Jeugdraad Merksem ondersteunt dit advies. De volgende adviezen daaruit willen we zeker extra in de verf zetten:

  • Het aanwerven van een “kindsecretaris” lijkt ons geen overbodige luxe voor een stad als Antwerpen. Op deze manier kunnen ook niet georganiseerde jongeren een stem krijgen.
  • Ondanks het feit dat er gestreefd wordt naar open en laagdrempelige inspraak, legt het nieuwe werkkader veel regels op.
  • Het gebruiken van open fora mag meer benadrukt worden.
  • Het openbaar maken van alle adviezen van elke pijler zou bijdragen tot meer openheid.
  • Momenteel heeft niet elk district een jeugdraad. Op deze manier is het niet mogelijk om elk district te vertegenwoordigen in de conferentie.
  • Ondersteuning van de lokale jeugddiensten vinden we zeer belangrijk voor de goede werking van een jeugdraad.

De lokale jeugdraad Merksems adviseert noch positief noch negatief. Het nieuwe werkkader is een goede aanzet om inspraak te verhogen in Antwerpen. Of dit al dan niet lukt, is een vraagteken. We adviseren daarom om zeker een evaluatie in te bouwen zodat de nodige bijsturingen tijdig kunnen doorgevoerd worden.

Lokale sportraad Merksem Gunstig onder voorwaarden

De sportraad Merksem kan zich volledig vinden in het advies gegeven door de stedelijke sportraad waarbij de vertegenwoordigers van de sportraad Merksem nauw werden bij betrokken.

De raad wil nog duidelijker onderstrepen dat dit nieuwe werkkader adviesraden en inspraak enkel succesvol kan worden indien de ondersteuning van inspraak op een goede manier zal worden geïmplementeerd. De logistieke en financiële ondersteuning is de sleutel tot succes van dit ruimer kader van inspraak.

Besluit

De districtsraad Merksem keurt eenparig het volgende besluit goed.

De districtsraad merksem beslist:

Artikel 1

De districtsraad geeft gunstig advies over het kader voor de vernieuwde werking van de adviesraden voor cultuur, jeugd, sport en senioren.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen voor de stad of het OCMW.

Bijlagen

  • 20130521_werkkader_adviesraden2.pdf
  • 20130521_werkkader_adviesraden_zichtbwijz.pdf
  • advies_lokale_sportraad_werkkader_02092013.pdf
  • advies_lokale_cultuurraad_werkkader27082013.docx
  • 2013-09-21_JP_advies_lokale_jeugdraad_werkkader.doc
  • advies_Seniorenraad_werkkader_2013_08_26.doc