Bij collegebesluit van 16 maart 2000 (jaarnummer 3984) en met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000 (jaarnummer 619), werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002 (jaarnummer 11543) en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307), werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd.
Sportieve evenementen zijn een belangrijke factor voor samenhorigheid en sociale cohesie. District Berchem geeft momenteel nog geen subsidie voor deze initiatieven. Het district Berchem krijgt wel op regelmatige basis aanvragen voor een mogelijke subsidie binnen. Door het invoeren van een subsidiereglement is er meer duidelijkheid voor de inwoners, partners en sportclubs van het district Berchem.
Om sport te promoten en mensen te motiveren dit te doen werd het subsidiereglement opgemaakt. Door het geven van districtssubsidies aan organisaties van sportieve manifestaties geeft het district Berchem aan dat deze evenementen welkom zijn in het district Berchem. De opmaak van dit reglement werd op 26 augustus 2013 met de sportraad van Berchem besproken en goedgekeurd.
Voorafgaandelijk werd advies ingewonnen bij de juridische dienst (DWR 2010054)
De wet betreffende de controle op de toekenning en op de aanwending van toelagen (14 oktober 1983) alsook het stedelijk reglement op de toelagen (18 december 2006, jaarnummer 2730) zijn van toepassing.
De sportraad van Berchem heeft op 26 augustus 2013 positief advies gegeven op het subsidiereglement.
De districtsraad keurt het reglement voor sportieve manifestaties goed.