Terug

2013_CBS_07372 - OO 2013/024 Mogelijke uitbreiding publiek fietsensysteem - Opvragen offertes voor juridisch advies. Bepalen procedure - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 19/07/2013 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Marc Van Peel, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen

Afwezig

Claude Marinower, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Serge Muyters, waarnemend korpschef

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2013_CBS_07372 - OO 2013/024 Mogelijke uitbreiding publiek fietsensysteem - Opvragen offertes voor juridisch advies. Bepalen procedure - Goedkeuring 2013_CBS_07372 - OO 2013/024 Mogelijke uitbreiding publiek fietsensysteem - Opvragen offertes voor juridisch advies. Bepalen procedure - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.

Aanleiding en context

Op 20 december 2010 heeft het Parkeerbedrijf een overeenkomst afgesloten met Clear Channel Belgium nv met betrekking tot de concessie van openbare dienst voor het opzetten en exploiteren van een publiek fietsensysteem.

Vermits dit project integraal deel uitmaakt van het mobiliteitsbeleid en niet beperkt kan worden tot het beheren van (fiets)parkeerruimte, wordt deze concessieovereenkomst overgedragen van het Parkeerbedrijf naar de stad.

De overdrachtsovereenkomst zelf zal worden voorgelegd ter goedkeuring aan de Gemeenteraad.

Voor het juridisch begeleiden en het adviseren van deze overdracht en de mogelijke uitbreiding van het project voorzien in de concessieovereenkomst wordt een overheidsopdracht uitgeschreven.

Argumentatie

Om de overdracht van deze concessie en de mogelijke uitbreiding van het publiek fietsensysteem voorzien in de concessieovereenkomst correct te laten verlopen, wil de stad Antwerpen zich juridisch laten adviseren en begeleiden.

De onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking wordt voorgesteld omdat het gaat om een overheidsopdracht waarbij de uitgave niet hoger geraamd wordt dan het drempelbedrag (85.000,00 EUR) vastgelegd bij het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende de plaatsing overheidsopdrachten klassieke sectoren.

De offertes zullen beoordeeld worden op basis van één gunningscriterium, namelijk de prijs. De laagste prijs wordt berekend in functie van het opgegeven uurtarief en het realistisch ingeschatte aantal uren dat voor het advies nodig zal zijn.

De volgende advocatenkantoren zullen gevraagd worden om een offerte op te stellen:

  • DLA Piper, Brusselstraat 59, 2018 Antwerpen;
  • Eubelius, Cockerillkaai 18, 2000 Antwerpen;
  • Linklaters, Graanmarkt 2, 2000 Antwerpen;
  • Stibbe, Central Plaza, Loksumstraat 25, 1000 Brussel;
  • Publius, Cogels-Osylei 61, 2600 Antwerpen.

Juridische grond

In toepassing van art. 26, §1, 1°, a van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten en bepaalde opdrachten voor werken, leveringen en diensten zal de opdracht gegund worden bij een onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking.

Dit besluit is tijdelijk niet ter inzage. Vermits de uitbreiding van dit project mogelijk zal leiden tot een wezenlijke wijziging van de huidige concessie-overeenkomst en mogelijk zelfs zal leiden tot een opzegging van het contract, wensen we deze beslissing uit de openbaarheid te houden totdat een definitieve beslissing genomen is betreffende de piste die best gevolgd wordt, na het advies van het aangestelde advocatenkantoor.

Vanaf het ogenblik dat er een advocatenkantoor is aangesteld en over de gekozen strategie beslist is, mag het besluit dan wel ter inzage worden gelegd.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt goed dat een onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking wordt uitgeschreven ter aanstelling van een advocatenkantoor dat advies en begeleiding zal verlenen bij de overdracht van de concessieovereenkomst en de mogelijke uitbreiding van het publiek fietsensysteem.

Artikel 2

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon
 Juridisch advies en begeleiding   budgetplaats:5150500000
budgetpositie:613
functiegebied:FDSW010701A00000
subsidie:sub_nr
fonds:intern
begrotingsprogramma:510010600
budgetperiode:1300
 ATB 10097541