Na zes voorgaande edities wil Jumping Antwerpen vzw, Autolei 191, 2160 Wommelgem zich graag aansluiten bij de Global Champions Tour (GCT). De GCT is een tour van jumping evenementen op het hoogste niveau. In 2013 heeft de GCT een 13-tal evenementen op haar kalender staan in tal van toonaangevende steden waaronder Madrid, Cannes, Londen, Lausanne, Shanghai, Doha en Monaco. In 2014 zou Jumping Antwerpen kunnen opgenomen worden in de GCT en dit van 24 april tot en met 27 april 2014.
Voor deze aansluiting wordt er geen extra ondersteuning van de stad Antwerpen gevraagd. De bestaande ondersteuning van Jumping Antwerpen (infrastructureel, logistiek, promotioneel en financieel) volstaat. In de plaats hiervoor krijgt Jumping Antwerpen een opwaardering op sportief en extra-sportief niveau.
Om aansluiting bij de GCT te kunnen realiseren is het cruciaal om continuïteit te garanderen aan organisatie en partners. Daarom is de organisatie enerzijds vragende partij voor een samenwerking van minstens vijf jaar. Hiervoor wordt, naar analogie van andere topsortevenementen, een overeenkomst uitgewerkt. Anderzijds is de organisatie op zoek naar een vaste toplocatie in het centrum van de stad Antwerpen met een gepaste uitstraling.
Jumping Antwerpen is een bovenlokaal sportevenement met een belangrijke sportieve, maatschappelijke en marketingwaarde. Het evenement garandeert een uitgebreide deelnemers- en publieksopkomst en een interessante communicatie- en mediawaarde.
De stad Antwerpen verkrijgt, naar aanleiding van de ondersteuning, van de organisatoren een uitgebreid pakket voordelen (logovermelding, visibiliteit tijdens het evenement en “hospitality”).
Het project kadert in het bestuursakkoord 2013-2018 en het sportbeleidsplan van de bedrijfseenheid cultuur, sport en jeugd.
De toegevoegde waarde van de aansluiting bij de GCT is groot voor zowel de organisatie als voor de stad Antwerpen. Zo denken we in de eerste plaats aan een veel bredere mediabelangstelling, een groter publieksbereik, het aantrekken van grote internationale sponsors en de garantie op een top deelnemersveld (top 20).
Los van het internationale sportieve belang van Jumping Antwerpen is er ook het economische aspect. Met een totaalbudget (afhankelijk van jaar tot jaar) tussen de 900.000,00 EUR en 1.200.000,00 EUR, speelt het evenement op economisch vlak een belangrijke lokale rol. De organisatie kiest bovendien steeds lokale leveranciers waar mogelijk ter ondersteuning van de eigen regio en de stad Antwerpen.
Het college keurt de principiële ondersteuning van de aanvraag voor de aansluiting van Jumping Antwerpen bij de Global Champions Tour goed.
Het college geeft opdracht aan:
|
dienst |
taak |
|
vzw AS |
voorbereiden van het dossier met de betrokken diensten en een gedetailleerd voorstel voorleggen aan het college. |