Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, jaarnummer 619, en bij collegebesluit van 16 maart 2000, jaarnummer 3984, werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, jaarnummer 11543, en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, jaarnummer 2307, werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd.
Het college besliste op 16 maart 2000 (jaarnummer 3984) zijn bevoegdheid over het inrichten en houden van feestelijkheden over te dragen aan de districtscolleges.
Naar jaarlijkse gewoonte organiseert UNIZO, De Unie van Zelfstandige Ondernemers, Dag van de Klant. Dit jaar vindt de Dag van de Klant plaats op 28 september 2013 onder het motto 'Lekker Dichtbij'. Met het thema willen ze dit jaar aantonen dat je niet ver hoeft te gaan om te winkelen.
Het district Berchem, UNIZO en de lokale handelaars slaan de handen in elkaar en zorgen voor een onvergetelijke dag.
De districtsschepenen en UNIZO lopen de winkelstraten in en zetten de winkeliers in de bloemetjes. Als een handelaar zijn winkel feestelijk heeft aangekleed voor Dag van de Klant, dan maakt hij kans op een bezoek van de districtsschepenen en UNIZO.
Progamma inlopen straten
| 11.00 uur tot 12.00 uur | Diksmuidelaan; |
| 12.30 uur tot 13.30 uur | Driekoningenstraat en Statiestraat; |
| 15.30 uur tot 16.30 uur | Strijdhoflaan; |
| 17.00 uur tot 18.00 uur | Fruithoflaan. |
Communicatie
vanuit het district Berchem
Het bestuursakkoord vermeldt de verschillende winkelstraten te willen verenigen tot één groot virtueel shoppingcenter.
Het districtscollege neemt kennis van het uitgewerkte programma en de communicatie voor Dag van de Klant en bekijkt tevens of de Gitschotelei kan toegevoegd worden aan het programma.