De uitgaven van "Hotel Vocal" en "Kunstwerk Pagadderplein" bedragen in totaal 2.800,00 EUR.
De verrekening gebeurt op de doelstelling SDAN040301 “De uitbouw van een ruim en divers aanbod van kwalitatieve lokale culturele activiteiten in het hele district” op budgetpositie 649 met huidig beschikbaar krediet van 67.276,04 EUR. Subsidies gaan enerzijds naar wijkgerichte verenigingen die bewezen hebben kwaliteit te leveren en anderzijds naar organisatoren die met iets nieuws en origineels komen. De steun kan structureel zijn, voor verenigingen die een geregeld aanbod hebben, of occasioneel, voor specifieke manifestaties. Alle cultuuruitingen komen in aanmerking: beeldende kunsten, podiumkunsten, muziek in al zijn vormen, film en fotografie… Bestaande reglementen worden geregeld geëvalueerd en eventueel bijgestuurd.
Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het collegebesluit van 16 maart 2000 (jaarnummer 3984) en het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000 (jaarnummer 619) werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002 (jaarnummer 11543) en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307) werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd.
De districten zijn bevoegd voor het lokaal cultuurbeleid.
Op 23 september 2008 keurde de districtsraad het reglement op de toelagen voor gemeenschapsvormende culturele projecten en manifestaties goed (jaarnummer 1090).
Dit jaar keurde het districtscollege al 43 projecten goed voor een totaal van 72.835,00 EUR. In 2013 voorziet het district Antwerpen opnieuw budgetten voor de betoelaging van culturele projecten, conform het reglement dat door de districtsraad werd goedgekeurd. Deze toelagen worden periodiek geëvalueerd, in functie van de totale begroting cultuur en naargelang van de aanvragen die het district Antwerpen mag ontvangen.
Het district Antwerpen mocht 2 nieuwe aanvragen ontvangen voor een toelage voor gemeenschapsvormende culturele projecten en manifestaties:
| Evenement, vereniging en bedrag | Datum en locatie |
| Kunstwerk Pagadderplein Ciso vzw financieel tekort: 1.350,00 EUR |
augustus 2013 Pagadderplein aan de Lange Ridderstraat, 2000 Antwerpen 2013: Schildering panelen Demerstraat: 1.500,00 EUR |
| Hotel Vocal Fakkeltheater vzw financieel tekort: 2.540,00 EUR |
elke voorlaatste en laatste zondag van september tot en met december 2013 Fakkeltheater, theatercafé, Reyndersstraat 7, 2000 Antwerpen sinds 2007: jaarlijks 1.500,00 EUR |
De cultuurantenne stelt voor om 2 projecten te subsidiëren:
Met de afwerking van de linkerzijgevel wil men het plein opfleuren met een graffititekening zoals aan de andere zijde al het geval is. Er worden zo veel mogelijk doelgroepen in Sint-Andries bevraagd met als doel een mooi buurtgedragen kunstwerk te realiseren en andere ongewenste tags of graffiti te voorkomen. Om zo veel mogelijk buurtbewoners te betrekken wordt er samengewerkt met het ontmoetingscentrum Sint-Andries, stedelijk wijkoverleg, jeugddienst, Habbekrats, dienstencentrum de Oever, lagere school de Musica, stuurgroep Sint-Andries en woonhaven. Kunstenaar Ben Smeets zorgt voor de uitwerking en plaatsing van het kunstwerk.
De cultuurantenne stelt voor om 1.300,00 EUR van het financiële tekort te financieren om een deel van de materiaalkosten (verven) te dekken.
2. Hotel Vocal
Dit is een laagdrempelige, kwaliteitsvolle muziektheaterproductie met Vlaamse musicalstemmen, gericht op buurtbewoners, senioren en studenten. De activiteit bewees de voorgaande jaren al een goede lokale inbedding en hoge bezettingsgraad. Voor de reeks optredens van vorig jaar meetten de organisatoren 25 % buurtbewoners en 2 % bezoekers met een OCMW-statuut (gratis inkom). 15 % van de bezoekers is jonger dan 50, 83 % zijn senioren. Het programma wordt onder de noemer Motel Vocal ook aangeboden aan dienstencentra en verenigingen.
De cultuurantenne adviseert een betoelaging van 1.500,00 euro om de huur en het stemmen van een piano en een deel van de promotiekosten te dekken.
Binnen de 3 maanden na afloop van de projecten moeten verenigingen een inhoudelijk evaluatieverslag en een gedetailleerde afrekening met bewijsstukken binnenbrengen. De uitbetaling van de tweede schijf zal pas gebeuren na ontvangst en controle van deze stukken.
| Project en vereniging |
Bedrag |
|---|---|
|
Kunstwerk Pagadderplein |
1.300,00 EUR |
|
Hotel Vocal |
1.500,00 EUR |
|
|
1e schijf |
2de schijf |
Totaal |
|---|---|---|---|
|
Kunstwerk Pagadderplein |
780,00 |
520,00 EUR |
1.300,00 EUR |
|
Hotel Vocal |
900,00 EUR |
600,00 EUR |
1.500,00 EUR |
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Kunstwerk Pagadderplein |
1.300,00 EUR |
budgetplaats: 5002000000 |
4505022032 |
|
Hotel Vocal |
1.500,00 EUR |
budgetplaats: 5002000000 |
4505022033 |