Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000,jaarnummer 619, en bij collegebesluit van 16 maart 2000, jaarnummer 3984, werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, jaarnummer 11543, en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, jaarnummer 2307, werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd. De districtsbesturen zijn bevoegd voor lokaal cultuurbeleid.
Conform het decreet op het integraal gemeentelijk (lokaal) cultuurbeleid, goedgekeurd door het Vlaams Parlement op 11 juli 2001 en in voege vanaf 1 januari 2002 en in opvolging van het Ministerieel Besluit van 13 februari 2007 betreffende de vastlegging van structuur van een gemeentelijk cultuurbeleidsplan heeft de stad Antwerpen een geïntegreerd cultuurbeleidsplan opgesteld, dat de prioriteiten uitzet voor de periode 2008-2013.
Het district Ekeren kreeg zoals alle andere districten de opdracht een lokaal cultuurbeleidsplan op te stellen dat geïntegreerd werd in dat van Antwerpen. Dit plan werd door de districtsraad goedgekeurd op de openbare zitting van 18 juni 2007. Eén van de doelstellingen is het stimuleren van kunst en cultuur om zo de sociale en culturele participatie van de Ekerenaars te verhogen. De bibliotheek heeft hierbij de opdracht, naast haar taak als cultuurbemiddelaar, om een zo groot mogelijk publiek kennis te laten maken met haar werking. Daartoe organiseert ze op geregelde tijdstippen laagdrempelige evenementen die voor iedereen toegankelijk zijn.
De bibliotheek Driehoek organiseert hiertoe, in samenwerking met het cultuurcentrum Ekeren, twee aperitieflezingen op volgende zondagvoormiddagen : zondag 17 november 2013 en zondag 16 februari 2014. De lezingen gaan door vanaf 11u tot 13u. Hiervoor zouden ze graag de trouwzaal van het districtshuis gebruiken omdat deze zaal uitermate geschikt is voor dergelijke kleinschalige evenementen. Het district Ekeren is samen met de bibliotheek en het cultuurcentrum een partner in het lokaal cultuurbeleid, het is dan ook niet meer dan logisch dat het district zijn accomodatie ter beschikking stelt van de bibliotheek.
Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.
Het districtscollege verleent de toelating aan de bibliotheek Driehoek om de trouwzaal te gebruiken voor het organiseren van twee aperitieflezingen op zondag 17 november 2013 en zondag 16 februari 2014.