Terug

2013_CBS_06928 - Selectieleidraad GAC/2013/1953 - Raamcontract strategische marketing en communicatie 2014 - 2019. Selectieleidraad en procedure - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 05/07/2013 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, waarnemend korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2013_CBS_06928 - Selectieleidraad GAC/2013/1953 - Raamcontract strategische marketing en communicatie 2014 - 2019. Selectieleidraad en procedure - Goedkeuring 2013_CBS_06928 - Selectieleidraad GAC/2013/1953 - Raamcontract strategische marketing en communicatie 2014 - 2019. Selectieleidraad en procedure - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiƫle opmerkingen

De geraamde uitgaven worden verrekend op de dienstjaren 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 en 2019.

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.

Aanleiding en context

Om in de periode 2014-2019 het marketing- en communicatiebeleid verder uit te bouwen, wil de stad Antwerpen een beroep doen op externe expertise op het vlak van merkstrategie en campagnestrategie en campagnecreatie.  De opdrachtnemer staat in voor de ontwikkeling van een internationale merkstrategie die coherent is met de lokale aanpak, strategisch advies bij het algemeen marketing en communicatieplan, de optimale toepassing van de digitale communicatiestrategie, de ontwikkeling van een aantal geïntegreerde campagnes en de begeleiding bij de uitvoering van campagnes. Deze opdrachten worden uitgevoerd in nauwe samenwerking met de dienst marketing & communicatie.

De eerste fase in de aankoopprocedure is de selectie van de kandidaten. Om deze fase te starten, wordt goedkeuring gevraagd van de selectieleidraad.

De stad Antwerpen is de aanbestedende overheid. De stad Antwerpen zal voor prestaties die het voorwerp van deze opdracht uitmaken tevens kunnen optreden als aankoopcentrale voor:

  1. het OCMW van Antwerpen;
  2. instellingen die vallen onder de rechtspersoonlijkheid van de stad Antwerpen en/of het OCMW (bijvoorbeeld lokale politie, brandweer, districten, gewone gemeentebedrijven, intern verzelfstandigde agentschappen, gemeenschappelijke interne preventiedienst enzovoort);
  3. instellingen met een aparte rechtspersoonlijkheid die:
    • door de stad Antwerpen belast zijn met een bepaalde taak van gemeentelijk belang (stedelijke vzw’s, autonome gemeentebedrijven, andere extern verzelfstandigde agentschappen in privaatrechtelijke vorm, enzovoort) en/of
    • door het OCMW belast zijn met een bepaalde taak die behoort tot de opdrachten van het OCMW (Zorgbedrijf, Beschut Wonen);
  4. andere instellingen die zeer nauw verbonden zijn met de stad Antwerpen en/of OCMW (Gemeentelijk Havenbedrijf Antwerpen, Digipolis, enzovoort).

Hierna de groep Antwerpen genoemd.

Argumentatie

Er zullen minimaal 3 en maximaal 4 kandidaten per perceel weerhouden worden op basis van de hierna genoemde selectiecriteria:

Financiële en economische draagkracht van de inschrijver

  • De inschrijver dient bij zijn aanvraag tot deelneming een passende bankverklaring te voegen, waarbij de bankier de financiële gezondheid van de inschrijver bevestigt, rekening houdend met de omvang en complexiteit van de opdracht (zie bijlage B).
  • Daarnaast geeft de inschrijver ook een overzicht van de jaarlijkse omzet over de periode 2010-2012.
    Voor deelname aan perceel 1 geldt een minimum jaaromzet van 578.000 euro (excl. BTW). 
    Voor deelname aan perceel 2 geldt een minimum jaaromzet van 1.400.000 euro (excl. BTW).

Technische bekwaamheid van de inschrijver

De geschiktheid wordt beoordeeld aan de hand van de volgende criteria:

Nr

Beschrijving

Gewicht

1

De kwaliteit van het management van de onderneming, de algemene kwaliteit van de personeelsbezetting van de onderneming en de bekwaamheid van het bureau om de opdracht volledig in het Nederlands uit te voeren.

10

2

De ervaring en bekwaamheid op vlak van merkstrategie en van de uitbouw van internationale en veelgelaagde merken.

20

3

De ervaring en bekwaamheid op vlak van digitale marketing.

20

4

De in de onderneming aanwezige creativiteit op het vlak van concept en uitvoering.

20

5

De in de onderneming aanwezige expertise op het vlak van communicatie-effectiviteit.

10

6

De ervaring en bekwaamheid in sensibiliserende of gedragsbeïnvloedende voorlichting bij zowel een brede doelgroep als bij specifieke subdoelgroepen.

10

7

De motivatie voor deze opdracht.

10

Motivering looptijd langer dan 4 jaar

Motivering voor looptijd raamcontract langer dan 4 jaar:

Dit raamcontract loopt tot 1 kalenderjaar na de huidige legislatuur die afloopt per 31 december 2018. 

Het is de wens van het bestuur om voor deze opdracht tijdens deze legislatuurperiode en aansluitende de periode waarop de meerjarenplanning 2014 - 2019 is gebaseerd, samen te werken met éénzelfde kantoor/ firma (desgevallend per perceel). Op die manier kan de continuïteit van de dienstverlening gegarandeerd worden. Bovendien is het logsich dat de merkstrategie van het stadsbestuur legislatuurgebonden is. Het is niet wenselijk dat een andere firma na een kortere looptijd (bv. 4 jaar) dient verder te werken met de merkstrategie ontwikkeld op basis van de visie, inzichten, etc. van een andere firma.

Juridische grond

In toepassing van artikel 26§2, 3° van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij onderhandelingsprocedure met bekendmaking omdat voor zover door de aard van de te verlenen diensten de specificaties van de opdracht niet voldoende nauwkeurig kunnen worden vastgesteld om de opdracht bij aanbesteding of offerteaanvraag te plaatsen.

In toepassing van artikel 58 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende de overheidsopdrachten, dient de dienstverlener van een opdracht voor diensten overeenkomstig de bepalingen van artikelen 67 en 72, zijn financiële en economische draagkracht en zijn technische bekwaamheid aan te tonen.

In toepassing van artikel 2, 4° van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal de stad Antwerpen optreden als aankoopcentrale in die zin dat ze overheidsopdrachten of raamovereenkomsten met betrekking tot diensten plaatst die bestemd zijn voor aanbestedende overheden, overheidsbedrijven of aanbestedende entiteiten.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de selectieleidraad GAC/2013/1953 voor het afsluiten van een raamcontract strategische marketing en communicatie 2014 - 2019 goed en keurt eveneens goed dat:

  • hiervoor een onderhandelingsprocedure met Europese bekendmaking wordt uitgeschreven;
  • de stad voor deze opdracht optreedt als aankoopcentrale voor de groep Antwerpen.

Artikel 2

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon
Raamcontract strategische marketing en communicatie 2014 - 2019  -

budgetplaats:5181000000
budgetpositie:6141
functiegebied:1SSB050102A00000
subsidie:SUB_NR
fonds:INTERN
begrotingsprogramma: wordt later bekend gemaakt
budgetperiode: 1400, 1500, 1600, 1700, 1800 en 1900 mits goedkeuring van de budgetten door college, gemeenteraad en hogere overheid

met orderbons

Bijlagen

  • 1953_2013_06_26_GAC - Selectieleidraad.doc