Terug

2013_CBS_06948 - Gemeenschappelijk financieel platform (GFP) - bestelbons - Normale bestellingen op exploitatiebudget voor een bedrag van 5.500,00 EUR tot en met 22.000,00 EUR zonder btw per bestelbon. Lijst bestelbons. Nr. 165. - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 05/07/2013 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, waarnemend korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2013_CBS_06948 - Gemeenschappelijk financieel platform (GFP) - bestelbons - Normale bestellingen op exploitatiebudget voor een bedrag van 5.500,00 EUR tot en met 22.000,00 EUR zonder btw per bestelbon. Lijst bestelbons. Nr. 165. - Goedkeuring 2013_CBS_06948 - Gemeenschappelijk financieel platform (GFP) - bestelbons - Normale bestellingen op exploitatiebudget voor een bedrag van 5.500,00 EUR tot en met 22.000,00 EUR zonder btw per bestelbon. Lijst bestelbons. Nr. 165. - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 §3,4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.

Aanleiding en context

Op 21 augustus 1997 (jaarnummer 11150) gaf het college aan de centrale aankoopdienst toelating om bestellingen tussen 200.000 BEF tot 800.000 BEF op de gewone dienst en bestellingen op de buitengewone dienst onder 200.000 BEF gebundeld per wekelijkse lijst door het college te laten goedkeuren.
Op 19 december 2008 (jaarnummer 17254) besloot het college om te starten met een samenwerking tussen stad en OCMW op het vlak van aankoop.
Op 26 januari 2011 (jaarnummer 28) keurde het managementteam goed dat de collegebesluiten met lijsten met normale bestellingen of raambestellingen op het exploitatiebudget groter dan 5.500,00 EUR en kleiner dan 22.000,00 EUR en op het investeringsbudget kleiner dan 5.500,00 EUR, met uitzondering van correctiebestellingen, voortaan door de bestellende bedrijfseenheden en diensten worden opgemaakt en ter goedkeuring aan het college worden voorgelegd.
De bedrijven en diensten van de stad zijn sturend voor het volledige proces van de opvolging en goedkeuring van de bestellingen via de contracten. Indien een bestelling via een gekend contract in GFP aanleiding geeft tot het aanmaken van een collegebesluit ter goedkeuring, zal dit ook door het bestellende bedrijf of de bestellende dienst dienen te gebeuren. Enkel wanneer een bestek moet opgemaakt worden, komt de gemeenschappelijke aankoopcentrale tussen.

De wet van 25 juli 1964 betreffende de dringende geneeskundige hulp bepaalt onder meer dat eenieder recht heeft op onmiddellijke verstrekking van aangepaste hulpverlening en dat een patiënt naar het dichtsbij gelegen ziekenhuis moet gebracht worden. Om die reden, en omdat ambulancedienst van brandweer Antwerpen niet beschikt over een eigen linnenlogistiek (te complex en te duur) is de ambulancedienst van brandweer Antwerpen genoodzaakt om lakens en dekens van het Ziekenhuis Netwerk Antwerpen te gebruiken. Om praktische en hygiënische redenen kwamen ZNA en brandweer Antwerpen overeen dat de ambulanciers van brandweer Antwerpen zich mogen bevoorraden uit de linnenbuffer van ZNA aan de tarieven die ZNA krijgt vanuit de eigen industriële wasserij. Op deze manier wordt voldaan aan kwaliteits- en veiligheidsgaranties van de Hoge Gezondheidsraad voor behandeling van linnen van verzorgingsinstellingen.

De brandweer diende bij de gemeenschappelijke aankoopcentrale een intakedossier in met het oog op het tot stand brengen van een raamcontract tussen de stad en ZNA hiervoor. De cel visum ging akkoord dat de brandweer de prestaties van ZNA opneemt in bestelbons verwijzend naar exclusiviteit en naar het akkoord van de cel visum, en dit tot aan de gunning van het raamcontract.

Argumentatie

Dienstnota “Bestellen en betalen binnen de stad” bepaalt dat voor normale bestellingen tussen 5.500,00 EUR en 22.000,00 EUR exclusief btw op het exploitatiebudget de betreffende bestelbons - met uitzondering van correctiebestellingen - op lijst mogen worden verzameld door de bedrijven of diensten. Het college keurt als budgethouder deze lijsten goed.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt bestelbon 4005071766 goed.

Artikel 2

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon

VZW Het Ziekenhuisnetwerk Antwerpen

Lange Beeldekensstraat 267

B-2060 Antwerpen

NBE 0862 382 656

Bankrekening BE46 0910 1298 9036

8.167,50 EUR inclusief btw  budgetplaats:5212000000
budgetpositie:611
functiegebied:SDBW010302A00000
subsidie:SUB_NR
fonds:INTERN
begrotingsprogramma:510180419
budgetperiode:1300
4005071766