Op 2 december 2005 (jaarnummer 13877) keurde het college de lay-out, categorieën en procedure aangaande legitimatiekaarten goed. Er is een overzicht van alle huidige types van legitimatiekaarten.
Er werden drie hoofdcategoriën gedefinieerd:
Op 28 november 2008 (jaarnummer 15060) keurde het college de aanmaak van nieuwe legitimatiekaarten voor de GAS-ambtenaren goed. De dienst samen leven/bestuurlijke handhaving werkt sindsdien samen met een externe leverancier voor de aanmaak van kaarten volgens het model van een bankkaart. De aanmaak van legitimatiekaarten voor andere stadsdiensten bleef echter op de oude manier gebeuren. De dienst bestuurszaken/stadsbreed beheer maakt deze manueel op basis van een sjabloon dat wordt ingevuld, afgedrukt, gehandtekend en geplastifieerd. Er zijn momenteel 575 van zulke legitimatiekaarten in omloop.
De manuele werkwijze voor de aanmaak van legitimatiekaarten voldoet niet langer. De kaarten zijn gemakkelijk na te maken door derden. Om misbruik te voorkomen, dient het model aangepast te worden aan de huidige veiligheidsnormen. Bestuurszaken wenst de werkwijze van de bedrijfseenheid samen leven over te nemen en de aanmaak van kaarten uit te besteden aan een externe leverancier. Hierdoor wordt het risico op vervalsing tot een minimum herleid. Het nieuwe model zal in plastic zijn en de vorm hebben van een bankkaart. Een voorbeeld van de lay-out werd bijgevoegd bij dit besluit. De drie categoriën van legitimatiekaarten blijven ongewijzigd.
Door alle huidige kaarten in één beweging te vernieuwen, kan de drukopdracht aan een voordelig tarief gebeuren. Bestuurszaken stelt voor om de nieuwe kaarten een volledige legislatuur te laten gelden. Om voldoende tijd te laten voor een vernieuwing van de kaarten in de nieuwe legislatuur, wordt als uiterlijke geldigheidsdatum 30 juni 2019 genomen. Mochten er in tussentijd nieuwe legitimatiekaarten nodig zijn, dan zullen de aanvragen hiervoor per zes maanden gebundeld worden. Op die manier kan telkens tegen een voordeliger tarief besteld worden dan de stukprijs voor één kaart. Dat een nieuwe medewerker hierdoor enkele maanden op een legitimatiekaart moet wachten hoeft geen probleem te zijn. De proeftijd duurt immers zes maanden en het is in die periode nog niet aangewezen om al een legitimatiekaart te voorzien.
De kosten voor de vernieuwing van de legitimatiekaarten worden geraamd op ongeveer 1.000,00 euro en vallen onder het budgethouderschap van bestuurszaken.
Het college keurt het gebruik van een plastic bankkaartmodel voor alle legitimatiekaarten goed.
Het college keurt goed dat de nieuwe legitimatiekaarten geldig zijn tot 30 juni 2019.
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| BZ/SBB | de huidige legitimatiekaarten van het oude model vervangen door nieuwe kaarten |