Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, jaarnummer 619, en bij collegebesluit van 16 maart 2000, jaarnummer 3984, werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, jaarnummer 11543, en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, jaarnummer 2307, werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd. De districtsbesturen zijn bevoegd voor lokaal sportbeleid.
Het districtscollege keurde in de zitting van 17 december 2012 met jaarnummer 2012_DCBZL_00030 het huishoudelijk reglement van de districtssportraad goed.
De districtssportraad wil het huishoudelijk reglement aanpassen aan de huidige werking van de districtssportraad. Volgende wijzigingen werden aangebracht:
Er werd inhoudelijke advies gevraagd over het reglement aan BZ/JUR en zij hadden geen opmerkingen.
De districtsraad Berendrecht Zandvliet Lillo keurt eenparig het volgende besluit goed.
De districtsraad keurt het nieuwe huishoudelijke reglement van de districtssportraad van Berendrecht-Zandvliet-Lillo goed.