De bedrijfseenheid stadsontwikkeling zal de nodige signalisatie aanpassen. Er zijn dus geen rechtstreekse financiële gevolgen.
De gemeenteraadsbeslissing van 28 januari 2013 (jaarnummer 50) waarin, krachtens het decreet van 16 mei 2008 betreffende de aanvullende reglementen op het wegverkeer en de plaatsing en bekostiging van de verkeerstekens, de bevoegdheid wordt gedelegeerd aan het college.
Op 1 maart 2010 (jaarnummer 333) keurde de gemeenteraad het aanvullend reglement met betrekking tot de politie van het wegverkeer voor het Groot Hagelkruis in de districten Antwerpen en Ekeren goed.
Op 25 mei 2011 ontving het Gemeentelijk Autonoom Parkeerbedrijf Antwerpen (Parkeerbedrijf) de vraag van een bewoner van het Groot Hagelkruis om een voorbehouden parkeerplaats voor personen met een handicap in de nabijheid van de woning in te richten.
De te reglementeren openbare weg behoort gedeeltelijk tot het beheer van de stad. Het gedeelte voorbij de brug over de autosnelweg valt onder het beheer van het Gemeentelijk Havenbedrijf Antwerpen.
Het Groot Hagelkruis bevat een zone 30 schoolomgeving.
Het Groot Hagelkruis maakt deel uit van de wijk Schoonbroek waar het parkeren beperkt wordt tot voertuigen met een maximale toegelaten massa van niet meer dan 3,50 ton.
In het Groot Hagelkruis geldt de reglementering op het parkeren met beperkte parkeertijd (Zone Kristus Koningplein) met het oog op het residentieel parkeren met parkeerschijf en bewonerskaart.
Het Parkeerbedrijf stelt voor het aanvullend verkeersreglement als volgt aan te passen:
Onderzoek heeft uitgewezen dat de aanvrager in aanmerking komt om een parkeerplaats voor personen met een handicap in te richten in de nabijheid van de woning.
De parkeerbalans blijft ongewijzigd.
Het college keurt goed om het aanvullend reglement met betrekking tot de politie van het wegverkeer voor het Groot Hagelkruis in de districten Antwerpen en Ekeren, goedgekeurd in de gemeenteraadszitting van 1 maart 2010 (jaarnummer 333) op te heffen en te vervangen door:
Artikel 1: de bestuurders rijdend in het Groot Hagelkruis, richting Klein Hagelkruis, genieten voorrang op de bestuurders die vanaf de doorsteek met de Ferdinand Verbieststraat het Groot Hagelkruis opdraaien.
De verkeersborden B15 worden aangebracht.
Het verkeersbord B1 wordt aangebracht aan de doorsteek van de Ferdinand Verbieststraat naar het Groot Hagelkruis.
Artikel 2: de bestuurders die het woonerf, gelegen in het gedeelte:
verlaten, moeten voorrang verlenen aan de bestuurders rijdend in het gedeelte van het Klein Hagelkruis gelegen tussen nummer 60 en Groot Hagelkruis nummer 131.
Het verkeersbord B1 wordt aan de uitgang van het woonerf aangebracht.
Artikel 3: het eenrichtingsverkeer wordt ingevoerd:
De verkeersborden C1 worden aangebracht.
De verkeersborden F19 worden niet aangebracht (ministerieel besluit van 11 oktober 1976 Art. 9, 9.1, 1° “Het verkeersbord F19 mag evenwel niet geplaatst worden indien het verbod opgelegd door het verkeersbord C1, niet het geheel van de openbare weg betreft.”).
Artikel 4: het verbod wordt opgelegd met een hoger snelheid te rijden dan 70 km/u in het gedeelte gelegen op de brug over de autosnelweg begrepen tussen de bebouwde kom en het kruispunt met de Luithagen-Haven.
De verkeersborden C43 worden aangebracht.
Artikel 5: een fietspad, langs de beide zijden van de rijbaan, dat de bestuurders van tweewielige bromfietsen klasse B eveneens moeten volgen, werd aangelegd in eigen bedding, van en naar het viaduct over de autosnelweg, vanaf het kruispunt met de Ferdinand Verbieststraat tot aan het kruispunt met de Luithagen-Haven.
De verkeersborden D7, met onderbord, worden aangebracht.
Artikel 6: een fietspad, uitgezonderd voor bestuurders van tweewielige bromfietsen klasse B, wordt aangelegd, langs de onbebouwde zijde, in het noordelijk gedeelte van het Groot Hagelkruis, gelegen naast de brug over de autosnelweg, begrepen tussen de Sprangweelstraat en het nummer 181.
De verkeersborden D7, met onderbord, worden aangebracht.
Artikel 7: het parkeren wordt verboden, langs de oneven zijde, van het nummer 151 tot het nummer 155.
Een gele onderbroken streep wordt op de trottoirband aangebracht.
Artikel 8: het parkeren wordt verboden:
vanaf het Klein Hagelkruis tot het nummer 132;
vanaf nummer 124 tot de scheiding van de nummers 98 en 94;
vanaf het nummer 80 tot tegenover het nummer 75;
vanaf de Steenstraat tot de Markt;
vanaf de Dorpstraat tot de Frans Lenaertsstraat;
vanaf de Oorderseweg tot het nummer 75;
van tegenover nummer 78 tot tegenover nummer 102;
vanaf nummer 115 tot de Akker.
De verkeersborden E1 worden aangebracht.
Artikel 9: het parkeren wordt uitsluitend toegelaten voor voertuigen gebruikt door personen met een handicap, langs de oneven zijde:
De verkeersborden E9a met onderbord worden aangebracht.
Artikel 10: het parkeren wordt uitsluitend toegelaten voor personenauto’s, auto’s voor dubbel gebruik, minibussen en motorfietsen:
De verkeersborden E9b worden aangebracht.
Artikel 11: het gedeelte van het Groot Hagelkruis, langs de even zijde, gelegen voor de nummers 162 tot 166, wordt samen met het gedeelte van het Klein Hagelkruis, langs de even zijde, van voorbij nummer 60 tot nummer 70, ingericht als woonerf.
De verkeersborden F12a en F12b worden aangebracht.
Artikel 12: de rijbaan wordt verdeeld in rijstroken:
Artikel 13: de rijbaan wordt tussen nummer 141 en de scheiding van de nummers 147 en 149 verdeeld in rijstroken.
Een stopstreep wordt gemarkeerd voor de verkeerslichten aan het kruispunt met de Ferdinand Verbieststraat.
Artikel 14: een stopstreep wordt gemarkeerd voor de verkeerslichten aan het kruispunt met:
Artikel 15: een oversteekplaats voor voetgangers wordt gemarkeerd door witte banden, evenwijdig met de as van de rijbaan:
Artikel 16: parkeervakken worden gemarkeerd door witte markeringen op de aangelegde parking tegenover het nummer 6.
Artikel 17: parkeervakken worden gemarkeerd door middel van witte markeringen op de voorbehouden plaatsen voor personen met een handicap en het pictogram wordt op het wegdek aangebracht.
Artikel 18: parkeerzones worden gemarkeerd door middel van witte markeringen:
vanaf nummer 130 tot nummer 126;
vanaf nummer 94 tot nummer 80;
vanaf nummer 32 tot de Van de Wouwerstraat;
vanaf nummer 10 tot nummer 6/1;
tegenover de nummers 4 en 6;
van tegenover nummer 6/1 tot tegenover nummer 10;
vanaf nummer 75 tot tegenover nummer 78;
vanaf nummer 101 tot nummer 115.
Artikel 19: de bestaande verkeerssignalisatie blijft van kracht tot de bekendmaking van onderhavig reglement.
Dit aanvullend reglement wordt ter kennisgeving overgemaakt aan de afdeling beleid, mobiliteit en verkeersveiligheid van het Vlaamse gewest.