De gemeenteraad besliste op 25 februari 2008 (jaarnummer 318) tot de hervorming van de vzw's financieel beheer cultuurcentra naar vzw's lokaal cultuurbeleid per district.
De districtsraad Berendrecht Zandvliet Lillo legde op 13 oktober 2008 (jaarnummer 1245) haar voordracht van afvaardiging en aantal gebruikers vast.
De gemeenteraad keurde op 23 juni 2008 (jaarnummer 1324 en 1330) de samenstelling goed van de algemene vergadering en keurde de voordrachten van afvaardiging voor de raad van bestuur goed voor de districten Antwerpen, Berchem, Deurne, Ekeren, Hoboken en Wilrijk.
De gemeenteraad keurde op 20 oktober 2008 (jaarnummer 1866 en 1868) de samenstelling goed van de algemene vergadering en keurde de voordrachten van afvaardiging voor de raad van bestuur goed voor de districten Berendrecht-Zandvliet-Lillo en Merksem.
De algemene vergadering benoemde op 29 oktober 2008 de leden van de raad van bestuur.
Artikel 34 van de statuten bepaalt dat "de duur van het lidmaatschap van de algemene vergadering van de vereniging en het mandaat van lid van de raad van bestuur van de vereniging lopen tot de installatie van de algemene vergadering en verkiezing van een nieuwe raad van bestuur van de vereniging die binnen de 6 maanden na elke gemeenteraadsverkiezing opnieuw wordt samengesteld." Dit betekent dat de algemene vergadering moet hersamengesteld worden en dat er ook een nieuwe raad van bestuur moet benoemd worden.
Voor de concrete hersamenstelling van de vzw lokaal cultuurbeleid district Berednrecht Zandvliet Lillo dient de districtsraad volgende afgevaardigden aan te duiden:
Daarbij dient rekening gehouden te worden met de bepalingen opgenomen in de samenwerkingsovereenkomst die de stad heeft afgesloten met de vzw, te weten:
Verder bepaalt de districtsraad hoeveel gebruikers er in de raad van bestuur van het district zetelen. Gebruikers worden vertegenwoordigd door de leden van de cultuurraad en door deze raad aangeduid. Dit aantal is maximum gelijk aan 6, het aantal afgevaardigde districtsraadsleden, en bedraagt het minimum 5, zodanig dat het aantal gebruikers en deskundigen (à rato van maximum 1/3de van de som van afgevaardigden district en gebruikers) samen minimaal één minder is dan de afgevaardigden van het district. Op die manier is steeds een redelijke vertegenwoordiging van gebruikers verzekerd.
Het districtscollege Berendrecht Zandvliet Lillo keurt eenparig het volgende besluit goed.
De districtsraad neemt kennis van de gemotiveerde voordracht van 6 afgevaardigden voor de vzw lokaal cultuurbeleid en stelt volgende districtsraadsleden voor aan de gemeenteraad:
namens fractie N-VA: Rudi Sempels en Gert Van Herck
namens fractie team 2040: Roger Dons en Nathalie Aertssen
namens fractie Vlaams Belang: Angie Bosmans
namens fractie Burgerbelangen: Frank Frederickx
De districtsraad draagt de schepen voor cultuur, Rudi Sempels, voor als afgevaardigde voor de algemene vergadering.
De districtsraad bepaalt het aantal gebruikers in de raad van bestuur van het district op 3 en het aantal deskundigen op 3.