Er wordt 5.518,00 EUR toegekend aan de organisator Orgel in Vlaanderen vzw door vzw Antwerpen Sportstad voor de organisatie en de uitvoering van de evenementen 'Barock Meditation'.
Op 30 maart 2012 (jaarnummer 3259) keurde het college de krijtlijnen rond het samenlevingsproject 'Antwerpen Europese Sporthoofdstad 2013' (AESH 2013) goed.
AESH 2013 is een stedelijk, maatschappelijk sportproject dat de verbondenheid van Antwerpenaars onderling én met de stad vergroot. Antwerpen Europese sporthoofdstad wil het beeld van de stad, het beeld van de wijk en het beeld dat de Antwerpenaar van zichzelf heeft positiever maken door middel van sportspecifieke samenhorigheidsprojecten.
Deze samenhorigheidsprojecten zullen georganiseerd worden door de vzw Antwerpen Sportstad in samenwerking met andere stedelijke diensten en externe partners. Daarnaast zullen bestaande projecten die passen in het project, zoals omschreven in de krijtlijnen, mee opgenomen worden in de agenda van AESH 2013.
'Barock Meditation' zijn vier sport/cultuurevenementen. Ze kaderen binnen de vechtsportenzuil in het sportmixprogramma van AESH 2013 waarbij een orgelspeler, verteller en diverse taichi groepen samen werken. De verschillende sessies zullen plaatsvinden:
De evenementen worden in samenwerking met Orgel in Vlaanderen vzw georganiseerd. 'Barock Meditation' zijn evenementen waarbij alle Antwerpenaren, jong en oud, gratis kennis kunnen maken met de vechtsport taichi en samen zullen sporten.
ACES bepaalt dat de titel Europese sporthoofdstad dient om één van volgende waarden van sport te promoten: plezier beleven in lichaamsbeweging, de wil om doelen te bereiken, gemeenschapsvorming, fair play en gezondheidsbevordering. Sport kan bij uitstek mensen van alle slag en soort rond gemeenschappelijke doeleinden verenigen. Europese sporthoofdstad kan een grote rol vervullen in het voeden van het ‘wij-gevoel’ in de stad, zowel lokaal als bovenlokaal. Elke grootstad heeft het soms moeilijk met het samenleven tussen veel verschillende mensen. Ook Antwerpen is soms een verdeelde stad. Sport kan een bijdrage leveren tot het samenhorigheidsgevoel in de stad en kan de bewoners trotser maken op hun leefomgeving. Daarom is Europese sporthoofdstad een samenlevingsproject.
De richtlijn van European Capitals and Cities of Sport Federation (ACES) bepaalt dat de titel Europese sporthoofdstad dient om de positieve waarde van sport uit de dragen. De Europese Commissie heeft in 2007 een witboek voor sport geschreven, met als onderdeel het Pierre de Coubertin-actieplan dat stelt dat sport een aanzienlijk potentieel heeft om opvoeding, persoonlijke ontwikkeling, gezondheid, interculturele dialoog en vrede te promoten (Europese commissie, witboek voor sport, 11 juli 2007, COM(2007)391final. ACES verwijst naar dit Pierre de Coubertin-actieplan in haar objectieven, en stelt dat de titel Europese sporthoofdstad in het leven is geroepen om lokale overheden te stimuleren om de sociale rol van sport bij burgers te promoten (Pierre de Coubertin Actieplan COM(2007)932, 935, 936).
De wet betreffende de controle op de toekenning en aanwending van sommige toelagen van 14 november 1983 en het reglement op de toelagen goedgekeurd door de gemeenteraad op 18 december 2006 zijn van toepassing.
Vermits er een samenwerking is met de stad Antwerpen dient er:
Op 30 mei 2011 (jaarnummer 746) keurde de gemeenteraad de nieuwe beheersovereenkomst 2011-2013 tussen de stad Antwerpen en vzw Antwerpen Sportstad, goed. Deze vermeldt in artikel 33: Ondersteuning bij manifestaties: In afwachting van stadsbrede afspraken zal de stad, in de mate van het mogelijke, bij sportevenementen ingericht of ondersteund door de vzw Antwerpen Sportstad, gratis medewerking verlenen voor onder andere ter beschikking stellen van sportinfrastructuur, veiligheid op de weg, ter beschikking stellen van feestmateriaal, aanvragen van de nodige vergunningen, het gebruik van canvassen,… De gemeenteraad heeft zich aldus principieel akkoord verklaard met deze ondersteuning. De concrete uitwerking van deze ondersteuning in een samenwerkingsovereenkomst behoort tot de bevoegdheid van het college.
Op 26 april 2010 (jaarnummer 504) keurde de gemeenteraad het gebruiksreglement voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen goed.
PO/L/BOF geeft gunstig advies voor de sessies in de Sint-Pauluskerk en de Sint-Rumolduskerk op basis van orderbevestigingen B302588 en B302580. De dienst geeft positief advies voor logistieke ondersteuning voor de sessie in de Heilig-Hartkerk, Sint-Huibrechtlei 3 in Brasschaat-Donk indien het college hem hiertoe de opdracht geeft.
Marketing en communicatie/evenementen, filmcel en protocol (MC/EFP) gaf eerder al gunstig advies voor AESH 2013, op voorwaarde dat er goede afspraken gemaakt worden.
Het college keurt de organisatie goed van de evenementen 'Barock Meditation' op:
Het college geeft opdracht aan :
|
dienst |
taak |
|
PO/BOF/EVM |
|
|
MC |
bekendmaking van het evenement via de beschikbare stedelijke communicatiekanalen; |
|
AS vzw |
voorzien van de werkingsbudget van maximaal 5.518,00 EUR. |