Op de raadscommissie van de gemeenteraad van april werden de criminaliteitscijfers van de districten besproken. De cijfers zijn voor Deurne onthutsend! Wat de eerste 2 maanden van dit jaar betreft zijn er voor Deurne 96 woninginbraken, 7 diefstallen met geweld, 15 handtasroven, 4 gewapende diefstallen en 62 diefstallen uit voertuigen vastgesteld. Als we de cijfers van 2012 bekijken zien we voor Deurne een stijging met 5% voor woninginbraken, van 40% voor diefstallen met geweld, 16% voor gewapende overvallen en 12% voor auto-inbraken. Enkel voor handtasroven was er in 2012 een daling met 5%. Vergeleken met de cijfers van de eerste twee maanden van 2013 is er blijkbaar geen verbetering.
Deurne, een “echt crimineel” district om trots op te zijn?
Vragen
Is het districtscollege op de hoogte gebracht van deze criminaliteitscijfers? Zo ja wanneer en door wie? En zo neen, heeft het districtscollege getracht deze te bekomen?
Wanneer worden deze cijfers besproken in de raadscommissie?
Er is bijzonder weinig communicatie met de bewoners van Deurne over deze cijfers. Gaat het districtscollege hier iets aan doen? Bijvoorbeeld met wijk- of buurtvergaderingen?
Is er al overleg geweest met de plaatselijke afdelingschef over deze criminaliteitscijfers? Zo ja wanneer heeft dit plaatsgehad en wat waren de conclusies? Zo neen, plant het districtscollege nog een overleg met de plaatselijke afdelingschef?
Districtsraadslid Jan Van Wesembeeck licht toe.
Gehoord de tussenkomst van raadslid Philip Van Acker.
De voorzitter van de districtsraad Peter Wouters antwoordt.
Na de repliek van districtsraadslid Jan Van Wesembeeck wordt het debat gesloten.
vr 17/05/2013 - 15:06