Betreft: Verkeerssituatie Van Aertselaerstraat / Bredabaan
Geachte schepen,
Probleemstelling:
Sinds in oktober 2012 de fase 2 van de heraanlag van het Sint Franciscusplein van start ging werd de rijrichting van de Van Aertselaerstraat gewijzigd.
De verplichte rijrichting is sinds dien van de Terlindenhofstraat richting Bredabaan(N1).
De verkeersstroom die vanuit de Van Aertselaerstraat de Bredabaan wil oprijden wordt echter niet geregeld door een verkeerslicht.
De voertuigen worden geacht ter hoogte van het huisnummer 446 in te voegen in het doorgaand verkeer op deze voorrangsweg.
Dit verloopt zeer moeizaam, temeer ook door het feit dat doorgaand verkeer regelmatig onderbroken wordt door een verkeerslicht dat ter hoogte van huisnummer 436 staat opgesteld.
Wanneer dit licht op rood staat, sluit het verkeer zich automatisch aan bij de voorligger.
De voertuigen die uit de Van Aertselaerstraat komen, worden quasi constant belet om de Bredabaan op te rijden.
Alleen in de avonduren en het weekeinde kan men het verkeer op een normale manier invoegen op de Bredabaan.
De oplossing zou er in bestaan dat het verkeerslicht dat nu ter hoogte van Bredabaan nr. 436 opgesteld staat, enkele meters verplaatst wordt tot aan de hoek met de Van Aertselaerstraat.
Vermits het probleem acuut is en de voorziene heraanleg van de Bredabaan pas in fase 4 rond de Van Aertselaerstraat aanpakt, is het aangewezen de verplaatsing snel te laten uitvoeren en niet uit te stellen tot einde 2013 – begin 2014.
Vragen:
Is het districtscollege op de hoogte van deze situatie?
Zal het college de nodige maatregelen treffen om deze toestand snel te verhelpen door zo spoedig mogelijk het bewuste verkeerlicht enkele meters te laten verplaatsen?
Met dank voor uw antwoord,
Met beleefde groeten,
Philippe Elst
(N.B. deze mondelinge vraag werd ingediend op 9 april 2013 en op 23 april 2013 verwerkt in het systeem)
Bedankt voor uw vraag. Ik heb me grondig geïnformeerd in verband met uw opmerkingen en heb het advies van verschillende instanties opgevraagd.
Het verplaatsen van het verkeerslicht, zoals u voorstelt, is zowel volgens de verkeerspolitie als volgens onze mobiliteitsadviseur niet de geschikte oplossing. Op deze manier zouden de verkeersstromen komende vanuit de van Aertselaarstraat en de van Roiestraat en de Van Stralenlei met mekaar in conflict komen, met gevaarlijke verkeerssituaties tot gevolg.
Ik heb ook laten nakijken of het opnieuw omdraaien van de rijrichting een oplossing zou kunnen bieden. Aangezien het verkeer dat naar de Bredabaan moet, dan door de knip van het Sint-Franciscusplein helemaal via de Terlindenhofstraat, Speelpleinstraat, het Kroonplein en dan zo via de Dokter Maurice Timmermanslaan zou moeten omrijden, lijkt ook dit verre van geschikt.
In het nieuw ontwerp van de Bredabaan is de situatie gelijkaardig met de huidige situatie. Ik vrees dan ook dat ritsen en hoffelijkheid in het verkeer de enige mogelijkheden zijn om aan dit probleem tegemoet te komen. Ik heb ondertussen de nodige stappen ondernomen om een verkeersbord te plaatsen dat het ritsen aanmoedigt.
do 02/05/2013 - 11:13