Terug

2013_CBS_07106 - Campagne Sporting A. Fietsen - Uitvoering - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
wo 10/07/2013 - 09:00 digitaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen; Roeland Gielen, waarnemend stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, waarnemend korpschef; Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2013_CBS_07106 - Campagne Sporting A. Fietsen - Uitvoering - Goedkeuring 2013_CBS_07106 - Campagne Sporting A. Fietsen - Uitvoering - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiƫle opmerkingen

Alle uitgaven voor deze campagne zijn vervat in de begroting van de vzw Antwerpen sportstad binnen de budgetten voor Antwerpen Europese sporthoofdstad. 

Aanleiding en context

Het bestuursakkoord 2013-2018 stelt dat het stadsbestuur de troeven van de stad Antwerpen en het merk Antwerpen maximaal wil promoten met doelgerichte city marketing.

Op 30 maart 2012 (jaarnummer 3259) keurde het college de krijtlijnen goed voor Antwerpen Europese Sporthoofdstad 2013 als een samenlevingsproject met 'samenhorigheid door sport' als rode draad doorheen de programmatie. 

Op 9 november 2012 (jaarnummer 11515) keurde het college het strategisch marketing- en communicatieplan goed voor Antwerpen Europese sporthoofdstad. 

Op 8 februari 2013 (jaarnummer 1063) keurde het college de collegiale brief goed aan de organisatie ASO over de organisatie van de World Ports Classic 2013. 

Argumentatie

In het kader van Antwerpen Europese sporthoofdstad staat Sporting A in september volledig in het teken van fietsen en wielrennen. September wordt een echte fietsmaand met een aantal grote events, zoals de tweede editie van de World Ports Classic en een sterk aanbod voor de wielertoerist met onder andere de organisatie van de Belgian Cycling Happening in Antwerpen. Ook de recreatieve fietser wordt in het aanbod niet vergeten dankzij allerlei districtsgebonden activiteiten, een nieuwe editie van Cycle Chic en een fietsfilmfestival. 

Om al deze activiteiten op een slimme en gebundelde manier in de markt te zetten kiest het college voor één overkoepelende fietscampagne. 

Campagneconcept & beeld

Er wordt een overkoepelend beeld uitgewerkt dat fietsen als sport voor de verschillende doelgroepen op een aantrekkelijke manier voorstelt. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van een aantal weloverwogen gekozen personages die achter elkaar plaats nemen op een sportieve 4-persoonstandem. Door dit beeld te shooten in een stedelijke context wordt duidelijk dat er voor ieder wat wils zit in het programma. De uitstraling van dit beeld is sportief, fris en zomers en wordt verder uitgewerkt in de bekende stijl van Europese sporthoofdstad, Sporting A. 

Mediaplan 

Mediabureau Zenith Optimeda werkt aan een sterk mediaplan zowel gericht op stad als de rand en bij uitbreiding ook de wielerfan in heel Vlaanderen om een sterke toeleiding naar de lokale en bovenlokale evenementen te kunnen garanderen. Verder worden ook de online kanalen van Sporting A en van de stad Antwerpen weloverwogen ingezet.

Vanuit de beschikbare stedelijke outdoor-kanalen wordt de volgende inzet voorzien voor deze campagne:

medium periode
12 canvassen  van 16 augustus 2013 tot en met 25 augustus 2013
200 Abribussen (JC Decaux) van 16 augustus 2013 tot en met 25 augustus 2013
185 Adshells (Clear Channel)  van 16 augustus 2013 tot en met 25 augustus 2013
220 Adshells (Clear Channel)  van 19 augustus 2013 tot en met 8 septemper 2013

 

Daarnaast wordt de campagne ingezet in een mediaplan ter waarde van 85.000,00 euro, waarvan een groot deel via de Mediadeal van Sporting A. De kosten voor creatie, productie en media-aankoop van deze campagne worden voorzien binnen de werkingsmiddelen van de vzw Antwerpen sportstad, binnen het projectbudget van Europese sporthoofdstad.  

Juridische grond

Voor de ontwikkeling van het creatief concept van de campagne wordt gebruik gemaakt van bestek 2010/0109 met LDV United, goedgekeurd door het college op 3 december 2010 (jaarnummer 14990).

Voor de planning en aankoop van mediaruimte wordt gebruik gemaakt van bestek 2010/0237 met ZenithOptimedia, goedgekeurd door het college op 21 januari 2011 (jaarnummer 449).

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de campagne wielrennen in het kader van Antwerpen Europese sporthoofdstad 2013 goed. 

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen voor de stad of het OCMW.

Artikel 3

Het college geeft opdracht aan:

dienst taak
MC/KLB uitrol campagne