Het college besliste op 18 september 2009 (jaarnummer 13188) om de aflevering van conformiteitsattesten vanaf 1 oktober 2009 gratis te maken.
Voor volgend pand werd een conformiteitsattest aangevraagd:
|
Pand |
District |
|
Sint-Gummariusstraat 53 |
Antwerpen |
|
Datum |
Gebouw |
Minimale kwaliteits-, veiligheids- en bezettingsnormen |
Stedenbouwkundige normen |
Rookmelders |
|
22 april 2013 |
Sint-Gummariusstraat 53 |
Niet Voldaan |
Niet Voldaan |
Niet Voldaan |
De toekenning van een conformiteitsattest wordt geweigerd omdat de vier zelfstandige woningen niet conform zijn bevonden. Het technisch verslag vertoonde een eindscore van 15 strafpunten voor het gelijkvloers achter, 33 strafpunten voor de 1ste verdieping, 39 strafpunten voor de 2de verdieping en 40 strafpunten voor de 3de verdieping. Een conformiteitsattest wordt geweigerd indien het technisch verslag een eindscore vertoont van 15 strafpunten of meer.
Tijdens het onderzoek ter plaatse werd tevens vastgesteld dat het pand niet voldoen aan de normering van de Vlaamse Codex Ruimtelijke Ordening van 1 september 2009.
Er wordt eveneens geen conformiteitsattest afgeleverd omdat er geen rookmelders aanwezig zijn in de woningen.
Om de kwaliteitsbewaking van woningen te waarborgen zijn sinds 1998 twee decreten in het Vlaamse gewest van kracht:
De gemeenteraad gaf in zitting van 26 oktober 1998 (jaarnummer 1566) de opdracht aan sociale zaken/woondienst, nu samen leven/bestuurlijke handhaving/woonkwaliteit om te zorgen voor de toepassing ervan.
Bijkomend wordt ook gecontroleerd of de woning voldoet aan de stedenbouwkundige normen van de Vlaamse Codex Ruimtelijke Ordening van 1 september 2009.
Het college beslist een conformiteitsattest te weigeren voor volgend pand:
|
Pand |
District |
|
|
Sint-Gummariusstraat 53 |
Antwerpen |
4 zelfstandige woningen (gelijkvloers achter, eerste verdieping, tweede verdieping en derde verdieping) |