Terug

2013_DCEK_00237 - Lokaal cultuurbeleid. Gemeenschapsvormende projecten - Projectvoorstel Ekeren Zingt 2013 - Goedkeuring

districtscollege Ekeren
wo 22/05/2013 - 14:00 Hecernazaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Koen Palinckx, districtsvoorzitter; Sabine Coene, districtsschepen; Marc Elseviers, districtsschepen; Pol Bruyninckx, districtsschepen; Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Afwezig

Ludo Van Reusel, districtsschepen; Sven De Wolf, plaatsvervangend districtssecretaris

Secretaris

Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Voorzitter

Koen Palinckx, districtsvoorzitter
2013_DCEK_00237 - Lokaal cultuurbeleid. Gemeenschapsvormende projecten - Projectvoorstel Ekeren Zingt 2013 - Goedkeuring 2013_DCEK_00237 - Lokaal cultuurbeleid. Gemeenschapsvormende projecten - Projectvoorstel Ekeren Zingt 2013 - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiƫle opmerkingen

De totale toelage voor Chiro Tempo bedraagt 1.600,00 euro, waarvan de helft, namelijk 800 euro, onmiddellijk wordt uitbetaald.

Regelgeving: bevoegdheid

Binnengemeentelijke decentralisatie

Met het collegebesluit van 16 maart 2000 (jaarnummer 3984) en het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000 (jaarnummer 619)werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002 (jaarnummer 11543) en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307) werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd.
Het districtsbestuur is bevoegd voor het lokaal cultuurbeleid.

Aanleiding en context

In opvolging van het gestemde reglement betreffende gemeenschapsvormende projecten werd via verschillende kanalen een oproep gedaan naar het Ekerse cultuurveld om projecten in te dienen.

Chiro Tempo diende een voorstel in om een culturele activiteit te organiseren onder de naam Ekeren Zingt die doorgaat op vrijdag 31 augustus 2013.

De onkosten voor deze activiteit worden geraamd op 6.910,00 euro. Met het schrijven van 20/02/2013 vraagt de Chiro Tempo een toelage van 3.000,00 euro. Daar bovenop vragen ze nog een tegemoetkoming van 1.500,00 euro voor het produceren van een CD met het Ekers Volkslied.

Het besluit 2013_DCEK _00223 werd op de zitting van 15 mei 2013 bestemd verdaagd naar de zitting van 22 mei 2013.

Argumentatie

De beoordelingscommissie besprak het voorstel in haar vergadering van 13 maart 2013 en adviseert het projectvoorstel Ekeren Zingt goed te keuren. Het gaat om een activiteit waar de deelnemers samen zingen, zo ontstaat een gevoel van samenhorigheid, wat de sociale cohesie ten goede komt. Er zijn ook verschillende Ekerse verenigingen bij betrokken en de deelname van de zusjes Vinken zal zeker geapprecieerd worden : het gaat hier duidelijk om een gemeenschapsvormend project. Wanneer de begroting bekeken wordt dan valt op dat er twee uitgavenposten zijn die onduidelijkheden scheppen : 800,00 euro voor extra materiaal, nergens wordt gespecifieerd wat dit precies inhoudt, ook de uitgavenpost voor het maken van Tshirts is discutabel : die kunnen verkocht worden. De commissie adviseert om deze bedragen af te trekken van de gevraagde subsidie. De commissie adviseert positief voor het bedrag van 1.600,00 euro.
Wat de gevraagde tussenkomst van 1.500,00euro betreft voor het produceren van een CD met het Ekers Volkslied adviseert de commissie negatief : het is een structureel gegeven, de CD is een commercieel item en kan verkocht worden.
De uitbetaling gebeurt op basis van artikel 18 van het specifiek reglement voor geldelijke toelagen voor gemeenschapsvormende culturele projecten.

Goedgekeurde projecten krijgen een voorschot van 50%. Het saldo wordt uitbetaald na voorlegging van de bewijsstukken. Het districtscollege kan hiervan afwijken, en de uitbetaling van het volledige bedrag toestaan, op uitdrukkelijk en gemotiveerd schriftelijk verzoek van de aanvrager. De toelage wordt uitbetaald op het bankrekeningnummer dat wordt meegedeeld door de aanvrager. Uiterlijk 3 maanden na de manifestatie moeten de bewijsstukken, bestaande uit facturen, onkostennota’s, leveringsbons en dergelijke afgeleverd worden op het secretariaat van het districtshuis, Veltwijcklaan 27 te 2180 Ekeren. Tevens moet een beknopte evaluatie van het uiteindelijk resultaat, ten aanzien van de beoogde doelstellingen, opgemaakt worden en overgemaakt aan de beoordelingscommissie.

Juridische grond

De wet betreffende de controle op de toekenning en de aanwending van sommige toelagen van 14 november 1983 en het algemeen reglement op de toelagen (gemeenteraadsbesluit van 18 december 2006, jaarnummer 2730) zijn van toepassing.

Het specifiek reglement voor geldelijke toelagen voor gemeenschapsvormende culturele projecten goedgekeurd in districtsraadszitting van 28 januari 2008 (jaarnummer 75) en gewijzigd in zitting van 22 september 2008 (jaarnummer 1038) en in zitting van 28 november 2011 (jaarnummer 1299).

Besluit

Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.

Het districtscollege ekeren beslist:

Artikel 1

Het districtscollege keurt het projectvoorstel Ekeren Zingt 2013, ingediend door Chiro Tempo goed.

Artikel 2

Het districtscollege beslist, op basis van de bijkomende informatie, om het project Ekeren Zingt 2013 een toelage van 
3 000 euro te geven, waarvan de helft onmiddellijk gestort wordt en het restant wanneer de originele bewijsstukken werden binnengebracht.

Artikel 3

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon
Chiro Tempo
ondernemingsnummer: 0457875830
rekeningnummer: BE12 7331 6533 3092
3.000,00 euro budgetplaats: 5052000000
budgetpositie: 649
functiegebied: SDEK031506A00000
subsidie: SUB_NR
fonds: intern
begrotingsprogramma: 505110709
budgetperiode: 1300
 4505020631

Bijlagen

  • Verslag_20130313.doc
  • Aanvraagformulier_subsidie_ez13.doc
  • Ekeren_Zingt.pdf