Artikel 57 §3, 1° van het Gemeentedecreet (bevoegdheid van het college om daden van beheer te stellen over de gemeentelijke inrichtingen, binnen de door de gemeenteraad vastgestelde algemene regels).
Op 18 april 2008 (jaarnummer 4660) keurde het college het plan van aanpak aangaande de opvolging van stadsdagen goed.
Op 5 december 2008 (jaarnummer 15717) keurde het college de inventaris en procedure voor aanvragen van stadsdagen goed.
Op 25 februari 2013 ontving het college een aanvraag tot stadsdagen van ACT/WNE.
| aanvrager | ACT/WNE |
| data stadsdagen | 15 en 16 oktober 2013 |
| locatie stadsdagen | AMUZ, Kammenstraat 81, te 2000 Antwerpen |
| motivatie | ondersteuning van het filmfestival |
De stadsdag is een gebruiksrecht voor het stadsbestuur om gedurende een dag te beschikken over patrimonium dat in concessie of beheer werd gegeven.
Stadsdagen vormen een inherent deel van bepaalde overeenkomsten. Zij kunnen dus als een voordeel of een inkomst van de stad beschouwd worden. Daarom moeten de aanvragen voor het gebruik van stadsdagen met een gemotiveerde beslissing aan het college worden voorgelegd, dat oordeelt over de opportuniteit van de aanvraag.
Het filmfestival, A Shaded View on Fashion Film, wordt georganiseerd door het ModeMuseum met de steun van ACT/WNE. Gedurende twee avonden zullen mode(kort)films uit de hele wereld vertoond worden. Dit festival sluit zowel inhoudelijk als qua timing aan bij de 350ste verjaardag van de Academie en de 50ste verjaardag van haar modeafdeling. Het is tevens een volwaardig onderdeel van het programma Happy Birthday Dear Academie. Op één van de twee avonden zal de toegang tot het festival op uitnodiging zijn. De andere avond zal het festival vrij en gratis toegankelijk zijn voor alle geïnterresseerden.
Om de onkosten te drukken vraag ACT/WNE voor dit filmfestival twee stadsdagen aan.
Meer informatie over het festival is te vinden op: http://ashadedviewonfashionfilm.com/about
Volgens de laatst goedgekeurde beheersovereenkomst met AMUZ heeft de stad de beschikking over tien stadsdagen. Vier hiervan zijn nog beschikbaar.
Gedragscode voor personeelsleden, goedgekeurd in de gemeenteraad van 21 maart 2005 (jaarnummer 432).
Gedragscode voor collegeleden en raadsleden van de stad Antwerpen, goedgekeurd in de gemeenteraad van 26 mei 2008 (jaarnummer 980).
De directeur bevestigt de vastlegging van deze dag.
Het college keurt de aanvraag van ACT/WNE voor het gebruik van twee stadsdagen bij AMUZ op 15 en 16 oktober 2013 goed.