Het behoort tot de procedure van de aanvraag dat de jeugdraad advies geeft.
Volgende acties uit het jeugdbeleidsplan 2011-2013 dat de gemeenteraad goedkeurde in de zitting van 25 oktober 2010 (jaarnummer 1444) houden hiermee verband:
De aanvraag van de speelzones is goedgekeurd in het college van 28 september 2012 (jaarnummer 10132).
Sinds enkele jaren werken de diensten cultuur, sport en jeugd/jeugddienst en stads- en buurtonderhoud/groen en begraafplaatsen samen om werk te maken van speelnatuur, opdat kinderen in Antwerpen in de natuur kunnen spelen.
Dit gebeurt op verschillende manieren:
Na overleg met het Agentschap Natuur en Bos, Natuurpunt en de dienst stads- en buurtonderhoud/groen en begraafplaatsen werd volgende locaties weerhouden:
Distelhoek (Merksem): het district is gestart met een opwaardering van deze recreatiezone. Het bosgebied zou een speelzone worden dat de link legt met het Laaglandpark;
Het districtscollege van Merksem keurt de locatie op Distelhoek goed in kader van het lokaal jeugd- en groenbeleid.
Het bosdecreet is sinds 13 juni 1990 de wettelijke basis voor het Vlaamse bosbeleid -en beheer. Het bosdecreet geldt zowel voor openbare bossen als bossen in privébezit. De nadruk ligt op de bescherming en het duurzaam gebruik van het bos. Het decreet erkent formeel de meervoudige functies die bossen vervullen.
Het districtscollege Merksem keurt eenparig het volgende besluit goed.
Het districtscollege keurt Distelhoek goed als locatie voor een speelzone.
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
|
districtscoördinator |
Advies vragen aan de jeugdraad. |