Volgens het OCMW-decreet artikel 270 §1 1° kan het OCMW alleen beslissen over het meerjarenplan, de aanpassing ervan, het budget en de budgetwijziging nadat deze aan het college van burgemeester en schepenen voor advies zijn voorgelegd.
Het OCMW legt het college het ontwerp van het meerjarenplan 2013-2015 en budget 2013 voor ter advies.
Het meerjarenplan 2013-2015 en budget 2013 OCMW werd opgesteld binnen de perken van de gebudgetteerde stedelijke dotatie en conform de collegebeslissing (jaarnummer 11030) van 3 september 2010 met betrekking tot de financiering van het tekort van het OCMW van 2010 en volgende jaren.
Artikel 270 §1, 1° van het OCMW-decreet stelt dat het OCMW alleen kan beslissen over het meerjarenplan en het budget nadat deze aan het college zijn voorgelegd.
Het OCMW kan, volgens artikel 270 §1, 1° van het OCMW-decreet, alleen beslissen over het meerjarenplan, de aanpassingen aan het meerjarenplan en de budgetten van het openbaar centrum voor maatschappelijk welzijn, alsook het budget van de ziekenhuizen die afhangen van het centrum, als ze vooraf voor advies zijn voorgelegd aan het college. Het college brengt het advies uit binnen 30 dagen na ontvangst van de ontwerpbeslissing. Het advies van het college wordt bij de beslissing gevoegd als die naar de toezichthoudende overheid wordt gestuurd.
Door de opheffing van art 104bis van de OCMW-wet en de inwerkingtreding van artikelen 270 en 282 van het OCMW-decreet is het advies van het college verplicht voor de OCMW’s waarvan de voorzitter deel uitmaakt van het college.
Het meerjarenplan 2013-2015 en budget 2013 is opgemaakt conform:
Het college neemt kennis van het advies van inspectie financiën.
Het college stelt vast dat het voorgelegde meerjarenplan 2013-2015 en budget 2013 OCMW werd opgesteld binnen de perken van de gebudgetteerde stedelijke dotatie en conform de collegebeslissing (jaarnummer 11030) van 3 september 2010 met betrekking tot de financiering van het tekort van het OCMW van 2010 en volgende jaren.
Het college geeft – op basis van voorgaande artikels – gunstig advies over het ontwerp meerjarenplan 2013-2015 en budget 2013 van het OCMW.