Volgens artikel 57 §3, 1° van het Gemeentedecreet is het college bevoegd voor de daden van beheer over de gemeentelijke inrichtingen en eigendommen.
Het Masterplan Stadhuis zal het stadhuis herwaarderen tot hét politiek huis van de stad Antwerpen en zal de transparante publieksfunctie van het gebouw opnieuw invullen.
Op 2 juli 2010 (jaarnummer 8353) keurde het college alvast de beleidsrichtlijn goed voor een tijdelijke publieke invulling van de gelijkvloerse verdieping. Zo vergroot men reeds de transparantie van het gebouw in afwachting van de grote werken.
De gelijkvloerse verdieping, aan de zijde van de Grote Markt, wordt opengesteld voor de burger door in de verschillende lokalen een wisselende, tijdelijke en vrij toegankelijke invulling te voorzien.
Die invulling dient aan een aantal principes te beantwoorden die goedgekeurd werden door het college op 10 juni 2011 (jaarnummer 10774):
Op 11 mei 2012 nam het college kennis van de verschillende voorstellen die momenteel in onderzoek zijn om de invulling verder uit te bouwen (jaarnummer 05060). Er is een nieuwe aanvraag.
Tom Haentjens, 34, Antwerpenaar en eigenaar van de Antwerpse visuele communicatiestudio Beshart vond 100 kunstenaars uit 27 landen bereid om elk een nieuwe fictieve cover te ontwerpen voor een boek uit de lijst "The Greatest Novels of All Times - Top 100" (The observer 2003). De covers worden ontworpen op poster formaat (70x50cm) en de posters worden online verkocht ten voordele van de strijd tegen ongeletterdheid. Het project kreeg de naam Doedemee.
De collectie zal op 8 september, door UNESCO uitgeroepen tot internationale dag tegen ongeletterdheid, aan de pers worden voorgesteld (waarschijnlijk in de galerij van Foyles, Londen) en zal vanaf dan ook online te bewonderen zijn.
Deze unieke collectie zal als expo de wereld rondtrekken om aandacht te vragen voor het probleem van analfabetisme. De Antwerpse initiatiefnemer wil graag dicht bij huis exposeren en stelt de vraag om een ruimte in het stadhuis te gebruiken. Er zijn een 10-tal deelnemende kunstenaars uit Antwerpen.
De tentoonstelling opent haar deuren op 7 september 2012 en is te bezoeken tot en met 16 september 2012 (opening dagelijks van 10.00 uur tot 18.00 uur).
Deze invulling sluit perfect aan bij de principes zoals vastgelegd door het college en wordt onder dezelfde voorwaarden georganiseerd dan eerdere invullingen (najaar 2011 en voorjaar 2012). Wanneer het college tussentijds beslissingen neemt over bijhorende - organisatorische - voorwaarden zullen die eveneens van toepassing zijn.
Het college keurt goed dat de Doedemee-tentoonstelling een plaats krijgt in het stadhuis. De tentoonstelling is toegankelijk voor de burger van 7 september 2012 tot en met 16 september 2012 (opening dagelijks van 10.00 uur tot 18.00 uur).De tentoonstelling kadert in de strijd tegen ongeletterdheid.
Het college geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| BZ/SBB | logistieke ondersteuning van de tijdelijke invulling en vastleggen modaliteiten met de gebruiker van de ruimte |