Het Gemeentedecreet van 15 juli 2005, inzonderheid artikel 57 §3,1° bepaalt dat het college de daden van beheer over gemeentelijke inrichtingen en eigendommen binnen de door de gemeenteraad vastgestelde algemene regels dient uit te voeren.
In haar zitting van 10 juni 2005 (jaarnummer 6639) keurde het college de werking van de patrimoniumcel goed, die onder andere advies verstrekt bij de invulling van leegstaande ruimte. Deze cel is intussen omgevormd tot de afdeling huisvesting die de ruimte in stedelijk bedrijfsvastgoed (vroegere niet-financieel patrimonium) beheert en streeft naar een efficiënt ruimtegebruik door stadsdiensten vanuit kostenbesparend oogpunt. Op 9 mei 2008 (jaarnummer 5706) erkende het college de huisvestingscommissie in haar adviserende en superviserende rol bij de optimalisatie van het patrimonium en keurde goed dat alle huisvestingsvragen verplicht aan de huisvestingscommissie moeten voorgelegd worden voor advies.
In het collegebesluit (jaarnummer 7079) van 11 juni 2010 werd bepaald dat de ateliermedewerkers van de dienst archeologie van de bedrijfseenheid stadsontwikkeling mee gebruik kunnen maken van de kleedkamers en douches in blok M-N op dezelfde site. Bovendien is er in gebouw M-N ook een refter die door iedereen kan gebruikt worden. Op die manier stelt zich geen probleem van hygiëne.
In het collegebesluit (jaarnummer 3349) van 19 maart 2010 werd bepaald dat de dienst archeologie over maximum 200 m² oppervlakte mocht beschikken.
Aangezien de vraag ten gronde niet veranderd is tegenover de reeds eerder gestelde vraag verwijst de huisvestingscommissie op 19 november 2012 naar haar vorige adviezen uit 2010:
De huisvestingscommissie gaat akkoord met een tijdelijke huisvesting in de Havanastraat voor het proces dat niet gehuisvest kan worden in den Bell, dit met uitzondering van de publiekswerking. Er zal maximum 200 m² ruimte ter beschikking gesteld worden. Facilitaire ruimtes zoals kleedkamers, sanitair en refter worden zoveel mogelijk gemeenschappelijk gebruikt. De stad kan geen werkplaatsen voorzien voor vrijwilligers.
Om tegemoet te komen aan de noodzaak van eigen lockers voor de veldwerkers onder het personeel, adviseert de huisvestingscommissie positief om 2 ruimtes ter beschikking te stellen van archeologie als kleedkamers voor mannen en vrouwen.
De huisvestingscommissie adviseert negatief op de vraag om bijkomende ruimte ter beschikking te stellen van een vrijwilliger-fotograaf.
Het college keurt goed om twee ruimtes (14 m² en 16 m²) op de tweede verdieping van blok C in de Havanastraat, toe te wijzen aan de dienst archeologie van de bedrijfseenheid stadsontwikkeling. Deze ruimtes zullen gebruikt worden als kleedruimte voor mannen en vrouwen.