De dienst stads- en buurtonderhoud/afdeling groen en begraafplaatsen, deelt mee dat er twee bomen van eerste grootte dienen te worden geveld op het stedelijk domein Diesterweg, Acacialaan zonder nummer, 2920 Kalmthout. Omdat de bomen zich op stadsgrond in de gemeente Kalmthout bevinden dient er een kapmachtiging te worden aangevraagd aan het gemeentebestuur van Kalmthout, Kerkeneind 13, 2920 Kalmthout.
Op het stedelijk domein Diesterweg staan één Quercus robur (zomereik stamomtrek 108 cm) naast de dreef naar het hoofdgebouw vlakbij de parking en één Pinus sylvestris (grove den - stamomtrek 158 cm) vlakbij het hoofdgebouw en de parking aan het einde van de dreef.
De zomereik is - op ongeveer 1,50 meter hoogte van de stam - aangetast door de gewone zwavelkop. Deze zwam – één van de meest voorkomende houtopruimers - komt voor op dode of rottende takken, stammen of wortels. Wat in dit geval er op wijst dat de stam verzwakt is.
De grove den is eveneens aangetast door de gewone zwavelkop. Ook is de boom aangetast door de dennensnuitkever. De kever vreet het hout van de bomen kapot waardoor de boom soms gedeeltelijk ontschorst wordt en sterft. De larve van de kever vreet op de grens van de schors en het hout en zorgt hiermee voor de verstoring van de sapstroom.
De bomen dienen uit veiligheidsoverwegingen te worden geveld.
Als compensatie worden er twee Carpinus betulus (haagbeuk - plantmaat stamomtrek 18/20 cm) herplant.
Artikel 4.2.1 van de Vlaamse Codex Ruimtelijke Ordening bepaalt dat er een stedenbouwkundige vergunning vereist is voor het vellen van bomen die op een hoogte van 1 meter boven het maaiveld een stamomtrek hebben van 1 meter en die geen deel uitmaken van begroeide oppervlakten, zoals vermeld in het Bosdecreet van 13 juni 1990.
Het college beslist een kapmachtiging aan te vragen aan de gemeente Kalmthout, Kerkeneind 13, 2920 Kalmthout, voor het vellen van één Quercus robur (zomereik - stamomtrek 108 cm) naast de dreef naar het hoofdgebouw en vlakbij de parking en één Pinus sylvestris (grove den - stamomtrek 158 cm) vlakbij het hoofdgebouw en de parking aan het einde van de dreef op het stedelijk domein Diesterweg, Acacialaan zonder nummer, 2920 Kalmthout. De bomen worden vervangen door twee Carpinus betulus (haagbeuk - plantmaat stamomtrek 18/20 cm).