Sinds 2008 hebben de huwelijksjubilarissen de keuze tussen:
Voor de jubilarissen van 1 juli 2012 tot en met 31 december 2012 vindt een feestelijke ontvangst plaats op zaterdag 17 november 2012.
Voor deze ontvangst schreven 60 koppels zich in. Zij mogen zich door maximum twee personen laten vergezellen. Omdat het een erg grote groep betreft, zal de viering in 2 delen doorgaan.
De gevierden worden onthaald met koffie en thee. Na de uitreiking van de getuigschriften, wordt een receptie aangeboden. Na het officiële gedeelte kunnen de koppels een foto laten maken die hen later zal worden toegezonden. Er wordt muzikale omlijsting voorzien door een accordeonist.
Het is aangewezen dat het districtscollege binnen haar bevoegdheid voor lokale feestelijkheden het programma goedkeurt en als hoofdbudgethouder kennis neemt van de uitgaven door de bestuurscoördinator in het kader van de jubilarisviering.
Voor de aankoop van versnaperingen werd prijs gevraagd bij:
Er werd voor Colruyt gekozen omdat deze de goedkoopste was bij een prijsvergelijking van bepaalde producten.
Voor de fotografieopdracht werd er prijs gevraagd bij:
Er werd gekozen voor Foto Rembrandt omdat deze de beste prijs en formule kon aanbieden.
Voor de aankoop van plantenschalen wordt beroep gedaan op het raamcontract met Primavera te Wilrijk.
Voor de aankoop van koffiekoeken wordt beroep gedaan op een Merksemse bakker, via toerbeurt.
Voor de muzikale omlijsting werd, in exclusiviteit, gekozen voor accordeonist Bernard Van Lent.
Gemeentedecreet
Volgens artikel 159, §1 van het Gemeentedecreet komt het budgethouderschap toe aan het college van burgemeester en schepenen, behoudens de uitzonderingen die bepaald zijn door of krachtens het Gemeentedecreet. Het college is dus de hoofdbudgethouder.
Artikel 159 (§2, §3, §4) van het Gemeentedecreet bevat vervolgens een aantal mogelijkheden waaronder het college het budgethouderschap kan delegeren.
Het districtscollege van Merksem stelde de districtssecretaris/bestuurscoördinator aan als budgethouder (districtscollege van 19 oktober 2007, jaarnummer 3377). Dit betekent dat de districtssecretaris bestellingen op de gewone begroting onder 5.500,00 euro(exclusief btw) kan plaatsen.
Volgens artikel 160 §1 van het Gemeentedecreet gaat de budgethouder de verbintenissen aan overeenkomstig het hem toevertrouwde budget. Hij voert, in voorkomend geval binnen de perken van de delegatie, de procedure voor opdrachten van aanneming van werken, leveringen of diensten en wijst de opdracht toe en keurt de te betalen bedragen goed overeenkomstig het aan hem toevertrouwde budget.
Artikel 290 van het Gemeentedecreet
"De bepalingen betreffende de planning en het financieel beheer van de gemeenten zijn van toepassing op de planning en het financieel beheer van de districten met dien verstande dat:
1° ‘de gemeenteraad’ moet gelezen worden als ‘de districtsraad’;
2° ‘het college van burgemeester en schepenen’ moet gelezen worden als ‘het districtscollege’;
3° ‘de gemeentesecretaris’ moet gelezen worden als ‘de districtssecretaris’, behalve voor wat betreft de taken bedoeld in artikelen 86, derde lid en 163."
Wet op de overheidsopdrachten
In toepassing van het artikel 17, §2, 1° a, van de wet van 24 december 1993 zal deze opdracht gegund worden volgens de onderhandelingsprocedure, omdat het goed te keuren bedrag (zonder de belasting op de toegevoegde waarde) het bij Koninklijk Besluit van 20 juli 2000 vastgesteld bedrag van 67.000,00 EUR, niet overschrijdt.
Artikel 17, §2, 1° f, van de wet van 24 december 1993 bepaalt dat de werken, levering en diensten die wegens hun technische of artistieke specificiteit of omwille van de exclusieve rechten slechts aan een bepaalde aannemer, leverancier of dienstverlener kunnen worden toevertrouwd, mogen worden gegund op basis van een onderhandelingsprocedure.
Het districtscollege Merksem keurt eenparig het volgende besluit goed.
Het districtscollege keurt het programma voor de jubilarisviering op 17 november 2012 goed.
Het districtscollege neemt kennis van de door de budgethouder voorziene uitgaven.
De stadsontvanger verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Muzikale opluistering door accordeonist Van Lent Bernardus P0049086040 |
225,00 EUR |
Budgetplaats: 5074500000 |
4005049773 |
|
Sabam voor optreden van accordeonist |
65,00 EUR |
Budgetplaats: 5070500000 |
4005050448 |
|
Fotografieopdracht jubilarissen |
363,00 EUR |
Budgetplaats: 5074500000 |
4005049048 |
|
Aankoop en levering koffiekoeken |
562,50 EUR |
Budgetplaats: 5074500000 |
4005049767 |
|
Aankoop voeding |
500,00 EUR |
Budgetplaats: 5074500000 |
4005049786 |