Dit besluit heeft geen financiële gevolgen voor de stad aangezien de voorziene kosten verrekend worden op de dotatie die de stad aan de vzw Werk en Economie verstrekt.
In de spiegelnota creatieve economie worden duidelijke acties vooropgesteld om de creatieve economie in Antwerpen pro-actief te ondersteunen en te bevorderen en ervoor te zorgen dat Antwerpen een toppositie blijft innemen als aantrekkelijke stad om te wonen en te werken.
Op het themacollege van 24 juni 2011 werden de strategische acties voor de periode 2011-2012 toegelicht. In het verlengde van dit themacollege gaat stad Antwerpen alles in het werk stellen om de creatieve en kenniseconomie in de stad Antwerpen te verstevigen en te laten groeien. Om deze doelstellingen te bereiken wil de stad Antwerpen een aantal specifieke acties ondernemen.
In het kader van de uitvoering van de spiegelnota creatieve economie wil actieve stad | Werk en Economie een aantal gerichte acties ondersteunen die ervoor zorgen dat de sector beter gepromoot wordt. Daarnaast wil actieve stad | Werk en Economie het ondernemerschap bevorderen door een aantal initiatieven te steunen of mee te faciliteren die bijdragen tot de realisatie van deze doelstelling.
Concreet zal actieve stad | Werk en Economie volgende acties realiseren:
Het college keurt goed dat actieve stad | Werk en Economie gaat samenwerken met Flanders DC om de creatieve economie in Antwerpen te verstevigen.
Het college keurt goed dat actieve stad | Werk en Economie de opleiding van de Antwerp Management School "Enterprise Development in the Creative Industries" gaat ondersteunen.
Het college keurt goed dat dat actieve stad | Werk en Economie gaat samenwerken met De Invasie om "De Invasie van Antwerpen" mogelijk te maken.