Terug

2012_DCEK_00051 - Lokaal cultuurbeleid. Gemeenschapsvormende projecten - Projectvoorstel Kids Happening - Weigering

districtscollege Ekeren
di 23/10/2012 - 14:00 Hecernazaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Ronny Kruyniers, districtsvoorzitter; Koen Palinckx, districtsschepen; Benoit Mores, districtsschepen; Sabine Coene, districtsschepen; Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Secretaris

Karin Nauwelaerts, districtssecretaris

Voorzitter

Ronny Kruyniers, districtsvoorzitter
2012_DCEK_00051 - Lokaal cultuurbeleid. Gemeenschapsvormende projecten - Projectvoorstel Kids Happening - Weigering 2012_DCEK_00051 - Lokaal cultuurbeleid. Gemeenschapsvormende projecten - Projectvoorstel Kids Happening - Weigering

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Binnengemeentelijke decentralisatie

Met het collegebesluit van 16 maart 2000 (jaarnummer 3984) en het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000 (jaarnummer 619)werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002 (jaarnummer 11543) en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307) werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd.
Het districtsbestuur is bevoegd voor het lokaal cultuurbeleid.

Aanleiding en context

In opvolging van het gestemde reglement betreffende gemeenschapsvormende projecten werd via verschillende kanalen een oproep gedaan naar het Ekerse cultuurveld om projecten in te dienen.

De Vereniging Chiro Tempo diende een voorstel in om een culturele activiteit te organiseren onder de naam Kids Happening die doorgaat op 16 september 2012.

De onkosten voor deze activiteit worden geraamd op 1000 euro. Met het schrijven van 16 augustus 2012 vraagt de Chiro Tempo een toelage van 500 euro.

Argumentatie

De beoordelingscommissie besprak het voorstel in haar vergadering van 12 september 2012  en adviseert het projectvoorstel Kids Happening negatief.

Juridische grond

De wet betreffende de controle op de toekenning en de aanwending van sommige toelagen van 14 november 1983 en het algemeen reglement op de toelagen (gemeenteraadsbesluit van 18 december 2006, jaarnummer 2730) zijn van toepassing.

Het specifiek reglement voor geldelijke toelagen voor gemeenschapsvormende culturele projecten goedgekeurd in districtsraadszitting van 28 januari 2008 (jaarnummer 75) en gewijzigd in zitting van 22 september 2008 (jaarnummer 1038) en in zitting van 28 november 2011 (jaarnummer 1299).

Beleidsdoelstellingen

01 - Stadsontwikkeling
Samen bouwen aan een aantrekkelijke stad

Besluit

Het districtscollege ekeren beslist:

Artikel 1

Het districtscollege keurt het projectvoorstel Kids Happening ingediend door Chiro Tempo af.

Artikel 2

Het districtscollege beslist het project Kids Happening, ingediend door Chiro Tempo geen toelage te geven.

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen voor de stad of het OCMW.