Artikel 57 §3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Artikel 282, §2, 1° van het Gemeentedecreet bepaalt dat het college bevoegdheden, die door andere overheden werden opgedragen, kan overdragen aan de districtscolleges, voor zover de regel die het college deze bevoegdheid toewees, het college daartoe machtigt.
Op 21 augustus 1997 (jaarnummer 11150) gaf het college aan de centrale aankoopdienst toelating om bestellingen tussen 200.000 BEF tot 800.000 BEF op de gewone dienst en bestellingen op de buitengewone dienst onder 200.000 BEF gebundeld per wekelijkse lijst door het college te laten goedkeuren.
Op 19 december 2008 (jaarnummer 17254) besloot het college om te starten met een samenwerking tussen stad en OCMW op het vlak van aankoop.
Op 26 januari 2011 (jaarnummer 28) keurde het managementteam goed dat de collegebesluiten met lijsten met normale bestellingen of raambestellingen op het exploitatiebudget groter dan 5.500,00 EUR en kleiner dan 22.000,00 EUR en op het investeringsbudget kleiner dan 5.500,00 EUR, met uitzondering van correctiebestellingen, voortaan door de bestellende bedrijfseenheden en diensten worden opgemaakt en ter goedkeuring aan het college worden voorgelegd.
De bedrijven en diensten van de stad zijn sturend voor het volledige proces van de opvolging en goedkeuring van de bestellingen via de contracten. Indien een bestelling via een gekend contract in GFP aanleiding geeft tot het aanmaken van een collegebesluit ter goedkeuring, zal dit ook door het bestellende bedrijf of de bestellende dienst dienen te gebeuren. Enkel wanneer een bestek moet opgemaakt worden, komt de gemeenschappelijke aankoopcentrale tussen.
Het district Wilrijk is sinds twee jaar gehuisvest in het nieuwe gemeenschapscentrum. Dit nieuwe gebouw biedt heel wat tentoonstellingsmogelijkheden. In het uitdenken van het gebouw zijn er aan verschillende muren tentoonstellingsrails voorzien. Maar ook de foyer bijvoorbeeld is een ruimte die zeer geschikt is voor allerhande tentoonstellingen en presentaties. Het college streeft naar kwalitatief hoogstaande tentoonstellingen maar het materiaal dat Wilrijk nu aanbiedt voldoet niet langer meer aan de huidige vooruitgang.
De investering die nu gebeurd is volstaat niet om als gemeenschapscentrum een volwaardig tentoonstellingsbeleid uit te bouwen. De materialen die nu aangeschaft zijn, zijn maar 1/3 van de benodigde materialen. De andere partners die gebruik maken van de gemeenschappelijke delen van het gebouw dienen eveneens – indien zij wensen samen te werken omtrent een gemeenschappelijke visie rond tento’s – de nodige investeringen voor hun rekening te nemen. Het gaat over mobiele tentoonstellingspanelen die desgewenst op locatie gebruikt kunnen worden.’
Dienstnota “Bestellen en betalen binnen de stad” bepaalt dat voor normale bestellingen tot en met 5.500,00 EUR exclusief btw op het investeringsbudget de betreffende bestelbons - met uitzondering van correctiebestellingen - op lijst mogen worden verzameld door de bedrijven of diensten. Het college keurt als budgethouder deze lijsten goed.
De nieuwe tentoonstellingspanelen moeten ten minste aan de volgende kenmerken voldoen:
Dit eisenpakket werd vooraf opgesteld en afgetoetst met de verschillende firma's. Er kwamen enkele vertegenwoordigers op bezoek en zo kon ook de gebruiksvriendelijkheid van de verschillende systemen in de praktijk getest worden.
Het systeem waar we nu mee in zee gaan is CLIP en daar zijn heel veel verschillende opstellingen en variaties mogelijk. Hetgeen de doorslag gegeven heeft is de mogelijkheid om bovenaan de panelen een extra kast te bouwen om een beamer in te zetten. Zo kunnen er makkelijk projecties getoond worden in een openbare ruimte zonder dat de beamer zichtbaar is en dus vervreemd kan worden.
Het districtscollege keurt volgende bestelbons goed:
4005054295
Het districtscollege keurt de aankoop van tentoonstellingspanelen bij de firma Clip Display goed.
De stadsontvanger verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Aankoop tentoonstellingspanelen Clip Display Services Doorniksesteenweg 81 8500 Kortrijk Ondernemingsnummer: BE 0444 808 148 |
5.000,00 EUR | budgetplaats: 5082000000 budgetpositie:231 functiegebied:SDWI030207A00000 subsidie:SUB_NR fonds:intern begrotingsprogramma:508110709 budgetperiode:1200 |
4005054295 |