Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, jaarnummer 619, en met collegebesluit van 16 maart 2000, jaarnummer 3984, werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, jaarnummer 11543, en gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 20002, jaarnummer 2307, werden een aantal bevoegdheden van de dsitrictsbesturen verder verfijnd.
Het college besliste op 16 maart 2000 (jaarnummer 3984) zijn bevoegdheid voor lokaal sportbeleid over te dragen aan de bureaus van de districtsraden.
Het districtscollege keurde op 9 januari 2012 het operationeel plan 2012 district Wilrijk goed (jaarnummer 30). Het operationeel plan beschrijft alle processen en projecten die in 2012 zullen worden uitgevoerd voor de realisatie van de operationele doelstellingen uit het bestuursakkoord 2007-2012.
Het beleidsdomein sport vermeldt het project 'Start to Run' bij de operationele doelstelling 'Het bestuur wil (de diversiteit en) de toegankelijkheid voor sport stimuleren' .
Het doel van de organisatie van een Start to Run-lessenreeks is om deelnemers in 15 weken van 0 naar 5 km te leren lopen. Er wordt met 1 groep (20 deelnemers) gestart. Bij grote interesse, kan er een tweede groep gevormd worden. Lessen gaan door op vrijdagavond. De eerste les is op 7 september 2012. Vlak na les 14 kunnen de deelnemers zich al eens wagen aan een echte stratenloop (Corrida). Tijdens les 15 wordt er een test afgenomen en volgt er een diploma-uitreiking en receptie.
In eerste instantie werd de vraag tot medewerking gesteld aan AVI, de Wilrijkse atletiekvereniging. Zij gaven aan om niet over voldoende medewerkers/trainers te beschikken om dit in goed banen te leiden. Hierdoor werd Beerschot Vrienden Atletiek Club (BVAC) onder de arm genomen. Zij organiseren al enkele jaren in Antwerpen en Berchem Start to Run-sessies en kennen dus de knepen van het vak.
Op het einde van de lessenreeks zal er een receptie aangeboden worden aan de deelnemers. Tevens zullen zij een geschenk, onder de vorm van een loopgadget ontvangen (bijvoorbeeld t-shirt, fluohesje, polsbandje, drinkbus en handdoekje)
De kosten hiervoor, welke geraamd worden op 1.200,00 EUR kunnen verrekend worden van het exploitatiebudget op het beleidsdomein Algemeen. Hiervoor kan het ongebruikte saldo van 350,00 EUR van huldiging 50 jaar sportraad benut worden. Tevens kan er ook beroep gedaan worden op het resterende saldo van de post 'recepties-geschenken'.
De sportantenne zal de inschrijvingen verzorgen.
Lopen zit al een hele tijd in de lift. Het district doet al enkele jaren extra inspanningen om in te spelen op deze trend. Zo is de loopgids te verkrijgen bij de sportantenne en in het districtshuis, werd vorig jaar het loopparcours in Fort 6 (cofinanciering met de stad Antwerpen) ingehuldigd en worden er inspanningen gedaan en initiatieven genomen om de deelnemersaantallen van zowel de Geitenloop in juni als de Geitencorrida tijdens het kerstweekend te verhogen.
De organisatie van een Start to Run-lessenreeks past perfect bij deze loopinitiatieven.
Volgende stappen werden reeds ondernomen:
Het districtscollege keurt het concept van Start to Run goed.
Het districtscollege keurt het budget van 1.200,00 EUR goed.
Het districtscollege keurt goed dat er 850,00 EUR dat voorzien was op de post 'recepties-geschenken' van het beleidsdomein Algemeen, gebruikt wordt om gadgets aan te kopen voor het evenement Start to Run.
Het districtscollege geeft opdracht aan:
| Dienst | Taak |
| WI/AS |
|