De kosten voor de receptie worden geraamd op 450,00 EUR (4,50 EUR x 100 personen):
Via bestelbon 4005024118 werd voor een bedrag van 18.942,55 EUR de geraamde jaarkost voor witte wijn en champagne bij Wijnhandel De Kok (Profiel) vastgelegd.
Via bestelbon 4005024119 werd voor een bedrag van 11.519,20 EUR de geraamde jaarkost voor schuimwijn bij Puerta Del Sol vastgelegd.
Deze vastleggingen werden goedgekeurd via collegebesluit van 20 januari 2012 (jaarnummer 478).
Via bestelbon 4005024115 werd voor een bedrag van 3.145,40 EUR de geraamde jaarkost voor bier bij brouwerij De Valk vastgelegd.
Via bestelbon 4005024116 werd voor een bedrag van 3.210,74 EUR de geraamde jaarkost voor fruitsap bij Oxfam vastgelegd.
Via bestelbon 4005024117 werd voor een bedrag van 3.097,60 EUR de geraamde jaarkost voor rode wijn bij Magnus Kwaliteitswijnen vastgelegd.
Deze vastleggingen werden goedgekeurd via het budgethouderschap.
Om het college een duidelijk overzicht te geven van de totale kostprijs van een evenement worden de uitgaven die reeds zijn goedgekeurd in het kader van het budgethouderschap ter kennis meegegeven naar het college. Het college dient deze uitgaven niet goed te keuren.
Artikel 57 §3 4° van het Gemeentedecreet bepaalt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
In 2013 viert de jaarlijkse Open Monumentendag zijn 25ste verjaardag. Deze feestelijke editie wordt georganiseerd onder de noemer "Best of". Jaarlijks wordt er door de verschillende provincies in samenwerking met een lokaal bestuur een startdag georganiseerd. Voor de provincie Antwerpen is dit jaar de stad Antwerpen aangezocht voor de medeorganisatie van dit evenement. Doelpubliek zijn de organisatoren van Open Monumentendag van de verschillende gemeenten in de provincie. De startdag vindt plaats in Antwerpen op woensdag 12 december.
Gevraagd wordt om de deelnemers te ontvangen in het stadhuis op voormelde dag om 16.30 uur.
Marketing & communicatie/evenementen, film en protocol geeft gunstig advies voor deze ontvangst. Ontvangsten dragen bij tot het versterken van de relaties tussen de stad en het brede middenveld.
Voor de aankoop van receptiewijnen werd gebruik gemaakt van bestek 2011/767, goedgekeurd door het college van 7 oktober 2011 (jaarnummer 14231)
Voor de aankoop van fruitsap werd gebruik gemaakt van de procedure vastgelegd in de wet van 24 december 1993 op de overheidsopdrachten, artikel 17 §2, 1° a). Dit artikel bepaalt dat een onderhandelingsprocedure kan worden toegepast als de uitgave niet meer bedraagt dan 67.000,00 EUR, exclusief btw.
Het college keurt goed dat de deelnemers aan de startvergadering van de 25ste editie van Open Monumentendag ontvangen worden in het stadhuis op woensdag 12 december 2012 om 16.30 uur.
Het college beslist de schepen voor cultuur en toerisme af te vaardigen.