De uitgaven van "Lisanga na Afrika - Samen in Afrika", "Mesopotamië Art.", “Chinese muziek in de Noorse zeemanskerk”, "Volkskunst van verschillende nationaliteiten" en "10 jaar Sunshine concerts" bedragen in totaal 4.050,00 EUR.
De verrekening gebeurt op de doelstelling SDAN040301 “De uitbouw van een ruim en divers aanbod van kwalitatieve lokale culturele activiteiten in het hele district” op budgetpositie 649 met huidig beschikbaar krediet van 56.724,00 EUR. Subsidies gaan enerzijds naar wijkgerichte verenigingen die bewezen hebben kwaliteit te leveren en anderzijds naar organisatoren die met iets nieuws en origineels komen. De steun kan structureel zijn, voor verenigingen die een geregeld aanbod hebben, of occasioneel, voor specifieke manifestaties. Alle cultuuruitingen komen in aanmerking: beeldende kunsten, podiumkunsten, muziek in al zijn vormen, film en fotografie… Bestaande reglementen worden geregeld geëvalueerd en eventueel bijgestuurd.
De stadsontvanger verleent zijn visum, conform artikels 94 en 160 §2 van het Gemeentedecreet.
Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000 (jaarnummer 619) en bij collegebesluit van 16 maart 2000 (jaarnummer 3984) werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002 (jaarnummer 11543) en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307) werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd. Het district is bevoegd voor lokaal cultuurbeleid.
Op 23 september 2008 keurde de districtsraad Antwerpen het reglement op de toelagen voor gemeenschapsvormende culturele projecten en manifestaties goed (jaarnummer 1090).
Dit jaar keurde het districtscollege Antwerpen al 34 projecten goed voor een totaal van 61.445,00 EUR.
In 2012 voorziet het district Antwerpen opnieuw budgetten voor de betoelaging van culturele projecten, conform het reglement dat door de districtsraad werd goedgekeurd. Deze toelagen worden periodiek geëvalueerd, in functie van de totale begroting cultuur en naargelang van de aanvragen die het district Antwerpen mag ontvangen.
Het district Antwerpen mocht 5 nieuwe aanvragen ontvangen voor een toelage voor gemeenschapsvormende culturele projecten en manifestaties:
|
Evenement, vereniging en bedrag |
Datum en locatie |
|
Lisanga na Afrika/ Samen met Afrika |
15 september 2012 |
|
Mesopotamië Art. |
15 september 2012 Ontmoetingsruimte, Diepestraat 92, 2060 Antwerpen |
|
Chinese muziek in de Noorse Zeemanskerk |
30 september 2012 Noorse Zeemanskerk, Italiëlei 8, 2000 Antwerpen |
|
Volkskunst van Verschillende nationaliteiten |
27 oktober 2012 CC Luchtbal, Columbiastraat 110, 2030 Luchtbal 2010: Literaire interculturele avond: 750,00 EUR |
|
10 jaar Sunshine concerts |
24 november 2012 Ontmoetingscentrum Oude Badhuis, Stuivenbergplein 38 2060 Antwerpen |
De cultuurantenne geeft positief advies aan 5 projecten:
1. "Lisanga na Afrika/ Samen met Afrika" is een intercultureel festival met live concerten, een tentoonstelling van Afrikaanse en Belgische kunst, sportieve evenementen, mode en Afrikaanse gastronomie. Gedurende de dag treden verschillende muziekgroepen uit alle windstreken van het Afrikaanse continent op. De activiteit is goed uitgewerkt en de projecttrekker werkt samen met een waaier aan verenigingen. Onder meer met la Piscine d'activité, het Afrikaans platform, Pamoja, Radio Centraal en meer.
De cultuurantenne adviseert een toelage van 1.200,00 EUR ter bekostiging van de promotie en een deel van de muziekgroepen.
2. "Mesopotamië art." is een culturele avond met vier kortfilms en live muziek. In deze films komen verschillende kunstdisciplines aan bod die de Iraakse vrouw bezig houden. Drie Iraakse kunstenaressen presenteren in het Nederlands hun werk en zullen de avond ook modereren (een actrice, een cineaste en een beeldend kunstenares). Er wordt een uitgebreide promotie gevoerd om een zo breed mogelijk publiek te bereiken.
De cultuurantenne raadt een toelage van 420,00 EUR aan voor promotie, artiesten en huur van de zaal.
3. "Chinese muziek in de Noorse zeemanskerk" is een kleinschalig project met doel een breed publiek te laten kennismaken met traditionele Chinese muziek en typische instrumenten van het land. Door de activiteit in de Noorse zeemanskerk te laten plaatsvinden tracht de organisator de Chinese gemeenschap meer in contact te brengen met andere gemeenschappen en de drempel naar het Antwerpse publiek laag te houden.
De cultuurantenne raadt een toelage van 310,00 EUR aan om de kosten voor promotie en artiesten te dekken.
4. Met "Volkskunst van verschillende nationaliteiten" wil de initiatiefnemer kunst en cultuur van de Russischtalige maar ook Mongoolse en Oeigoerse gemeenschap bij een breder publiek bekendmaken. Naast een tentoonstelling van schilderijen, breiwerk, keramiek, mode en Russische poppen kunnen bezoekers genieten van typische gerechtjes en dansoptredens. Er is ook een uitwisselingsmoment met de kunstenaars voorzien waar bezoekers meer kunnen leren over de gehanteerde technieken en kunsten. Er wordt samengewerkt met een 7-tal verenigingen waar het Internationaal comitée, Terpischore, een Mongoolse vereniging en meer. De vereniging heeft in het verleden al bewezen dat het een breed publiek Antwerpenaren kan aantrekken op hun activiteiten.
De cultuurantenne raadt een toelage van 920,00 EUR aan om de huur van het lokaal en een deel van de optredens te financieren.
5. "10 jaar Sunshine concerts" viert het tienjarig bestaan van deze zeer actieve vereniging in Antwerpen-Noord. De vereniging organiseert een gratis jazz, pop en reggae festival in het ontmoetingscentrum Oude Badhuis als dank voor inwoners van Antwerpen-Noord. Door samenwerking met verschillende partners worden naast de Antwerpenaar ook onder meer de Afrikaanse en Marrokaanse gemeenschap bereikt. Voor het evenement zelf wordt er actief samengewerkt met de stichting CIB, TV African Stage en Amper Elders vzw.
De cultuurantenne adviseert een toelage van 1.200,00 EUR om een deel van de optredens te financieren.
De verenigingen dienen bij de aanvraag van het evenement de gevraagde stukken mee in om de eerste schijf van de toelage te kunnen laten uitbetalen. Voor een feitelijke vereniging zijn dit kopie van de identiteitskaart, naam, adres, contactgegevens en bankrekeningnummer van de aanvrager, een lijst van de bestuursleden, een brief van de penningmeester met bevestiging van het bankrekeningnummer van de vereniging, financieel verslag van de vereniging. Voor een vzw zijn dit kopie van de identiteitskaart, naam, adres, contactgegevens en bankrekeningnummer van de aanvrager, de statuten, een jaarverslag met balans/resultatenrekening en activiteiten verslag, het btw-statuut en nummer en het bankrekeningnummer van deze rechtspersoon.
Binnen de 3 maanden na afloop van de projecten moeten verenigingen een inhoudelijk evaluatieverslag en een gedetailleerde afrekening met bewijsstukken binnenbrengen. De uitbetaling van de tweede schijf zal pas gebeuren na ontvangst en controle van deze stukken.
Het districtscollege gaat akkoord met de evaluatie van de aanvragen en, hieraan gekoppeld, de betoelaging van de goedgekeurde projecten:
|
Project en vereniging |
bedrag |
|
Lisanga na Afrika/ Samen me Afrika |
1.200,00 EUR |
|
Mesopotamië Art. |
420,00 EUR |
|
Chinese muziek in de Noorse zeemanskerk |
310,00 EUR |
| Volkskunst van verschillende nationaliteiten club Hobby fv |
920,00 EUR |
| 10 jaar Sunshine concerts Sunshine projects vzw |
1.200,00 EUR |
Het districtscollege beslist dat het voorgestelde bedrag, dat refereert naar de opgevoerde kosten die als verantwoord en essentieel voor het project worden beschouwd, dient als maximaal te worden begrepen en zal slechts worden overgemaakt aan de betrokken organisatie onder beding van voorlegging van stukken en bescheiden inzake inkomsten en uitgaven die de (totale) uitbetaling rechtvaardigen, en dit binnen de termijn van 3 maanden na het aflopen van het project. Het districtscollege beslist de in de tabel vermelde bedragen toe te kennen aan de respectievelijke verenigingen.
|
|
1ste schijf |
2de schijf |
totaal |
|
Lisanga na Afrika/ Samen met Afrika |
720,00 EUR |
480,00 EUR |
1.200,00 EUR |
|
Mesopotamië Art. |
252,00 EUR | 168,00 EUR | 420,00 EUR |
|
Chinese muziek in de Noorse zeemanskerk |
186,00 EUR | 124,00 EUR | 310,00 EUR |
| Volkskunst van verschillende nationaliteiten club Hobby fv |
552,00 EUR | 368,00 EUR | 920,00 EUR |
| 10 jaar Sunshine concerts Sunshine concerts vzw |
720,00 EUR | 480,00 EUR | 1.200,00 EUR |
De stadsontvanger verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Lisanga na Afrika/ Samen met Afrika |
1.200,00 EUR |
Budgetplaats: 5002000000 |
4505014140 |
|
Mesopotamië Art. |
420,00 EUR | Budgetplaats: 5002000000 Budgetpositie: 649 Functiegebied: SDAN040301A00000 Subsidie: SUB_NR Fonds: INTERN Begrotingsprogramma: 500110709 Budgetperiode: 1200 |
4505014148 |
|
Chinese muziek in de Noorse zeemanskerk |
310,00 EUR | Budgetplaats: 5002000000 Budgetpositie: 649 Functiegebied: SDAN040301A00000 Subsidie: SUB_NR Fonds: INTERN Begrotingsprogramma: 500110709 Budgetperiode: 1200 |
4505014141 |
|
Volkskunst van verschillende nationaliteiten |
920,00 EUR | Budgetplaats: 5002000000 Budgetpositie: 649 Functiegebied: SDAN040301A00000 Subsidie: SUB_NR Fonds: INTERN Begrotingsprogramma: 500110709 Budgetperiode: 1200 |
4505014142 |
|
10 jaar Sunshine concerts |
1.200,00 EUR | Budgetplaats: 5002000000 Budgetpositie: 649 Functiegebied: SDAN040301A00000 Subsidie: SUB_NR Fonds: INTERN Begrotingsprogramma: 500110709 Budgetperiode: 1200 |
4505014143 |