De bedrijfseenheid stadsontwikkeling zal de nodige signalisatie aanpassen. Er zijn dus geen rechtstreekse financiële gevolgen.
Volgens artikels 42§3 en 43§2 van het Gemeentedecreet is enkel de gemeenteraad bevoegd voor het vaststellen van de gemeentelijke reglementen.
De gemeenteraadsbeslissingen van 20 maart 2000 (jaarnummer 619) en 21 oktober 2002 (jaarnummer 2307) waarbij de districtsbesturen bevoegd zijn tot het verlenen van advies inzake lokaal verkeersbeleid. Indien het stadsbestuur deze adviezen niet opvolgt, dient de beslissing uitdrukkelijk gemotiveerd te worden.
Op 29 november 2004 (jaarnummer 2186) keurde de gemeenteraad het aanvullend reglement met betrekking tot de politie van het wegverkeer voor de Arenaplein in het district Deurne goed.
Op 18 augustus 2011 ontving het Gemeentelijk Autonoom Parkeerbedrijf Antwerpen (Parkeerbedrijf) de vraag van de stadsdienst markten en foren om op het Arenaplein de zone waar de markt komt, te verkleinen.
De te reglementeren openbare weg behoort tot het beheer van de stad.
Het Arenaplein maakt deel uit van de wijk “Te Boelaerpark” waar het parkeren beperkt wordt tot voertuigen met een maximale toegelaten massa van niet meer dan 3,50 ton.
Het Parkeerbedrijf stelt voor het aanvullend verkeersreglement als volgt aan te passen:
De markt is kleiner geworden, waardoor extra parkeerplaatsen kunnen vrijgegeven worden op de momenten dat de markt opgesteld staat.
De parkeerbalans neemt met 45 plaatsen toe op maandag van 5.00 tot 15.00 uur.
De gemeenteraad keurt eenparig het volgende besluit goed.
De gemeenteraad keurt goed om het aanvullend reglement met betrekking tot de politie van het wegverkeer voor het Arenaplein in het district Deurne, goedgekeurd in de gemeenteraadszitting van 29 november 2004 (jaarnummer 2186) op te heffen en te vervangen door:
Artikel 1: de toegang wordt verboden, in beide richtingen, voor ieder bestuurder aan de toegangspoorten van de sporthal.
De verkeersborden C3 worden aangebracht
Artikel 2: een zone wordt afgebakend waar het parkeren verboden wordt op maandag van 5.00 tot 15.00 uur en waar de toegang tijdens dezelfde periode verboden wordt, in beide richtingen, voor ieder bestuurder, uitgezonderd voor marktvoertuigen, op het Arenaplein:
De zone wordt afgebakend door de zoneverkeersborden E1 “op maandag van 5.00 tot 15.00 uur” en C3 “op maandag van 5.00 tot 15.00 uur, uitgezonderd marktvoertuigen”.
Artikel 3: het parkeren wordt uitsluitend toegelaten voor voertuigen gebruikt door personen met een handicap, op de aangelegde parkeerplaats, ter hoogte van de toegang tot de sporthal (2 plaatsen).
Het verkeersbord E9a met pictogram en onderbord “uitgezonderd op maandag van 5.00 tot 15.00 uur” wordt aangebracht.
Artikel 4: het parkeren wordt uitsluitend toegelaten voor personenauto’s, auto’s voor dubbel gebruik en minibussen, uitgezonderd op maandag van 5.00 tot 15.00 uur, over het ganse plein.
De verkeersborden E9b met onderbord “uitgezonderd op maandag van 5.00 tot 15.00 uur” worden aangebracht.
Artikel 5: een oversteekplaats voor voetgangers wordt gemarkeerd door witte banden, evenwijdig met de as van de rijbaan: ter hoogte van de Gabriël Vervoortstraat en de Muggenberglei.
Artikel 6: parkeervakken worden gemarkeerd door middel van witte markeringen op het ganse plein tussen de Gabriël Vervoortstraat en de Muggenberglei.
Artikel 7: parkeervakken worden gemarkeerd door middel van witte markeringen op de voorbehouden plaatsen voor personen met een handicap en het pictogram wordt op het wegdek aangebracht.
Artikel 8: de bestaande verkeerssignalisatie blijft van kracht tot de bekendmaking van onderhavig reglement.
De gemeenteraad beslist dit aanvullend reglement ter kennisgeving over te maken aan de Afdeling Beleid Mobiliteit en Verkeersveiligheid van de Vlaamse overheid.