Op dit moment is de stad Antwerpen enkel laureaat. De beslissing over welke stad de titel "Ambassadeur Vlaanderen Lekkerland" wordt op 31 augustus 2012 genomen. Pas op dat moment zullen wij een duidelijk overzicht kunnen geven van de geplande kosten.
Aan de hand van offertes hebben wij volgende raming kunnen opstellen maar deze is onder voorbehoud in afwachting van de definitieve beslissing over wie ambassadeur wordt.
2012 - 2013
Film:
Totaal: € 5.263,50 (inclusief btw) voor de 2 jaar
Evenementen Kalender (oplage 2x 15.000 exemplaren)
Lay-out: € 3.000,00 (exclusief btw)
Druk: € 5.530,00 (exclusief btw)
Vertaling: € 800,00 (exclusief btw)
Totaal: € 11. 289,30 (inclusief btw) voor de 2 jaar
Extra (stand, streekproducten, displays,…)
Totaal: € 12.100,00 (inclusief btw) voor de 2 jaar
2013 – 2014
Evenementen Kalender (oplage 2x 15.000 exemplaren)
Lay-out: € 3.000,00 (exclusief btw)
Druk: € 5.530,00 (exclusief btw)
Vertaling: € 800,00 (exclusief btw)
Totaal: € 11.289,30 (inclusief btw) voor de 2 jaar
Extra (stand, streekproducten, displays,…)
Totaal: € 12.100,00 (inclusief btw) voor de 2 jaar
Op dit moment wordt geen visum gevraagd. Deze zal gevraagd worden bij de vastleggingen zoals gebruikelijk.
Antwerpen is de stad van gastronomie. Bovendien staat de Antwerpenaar voor veel open: onder andere nieuwe foodconcepten (koffiebars, pop-up restaurants, urban farming, …).
Getuigen de vele streekproducten die de stad als origine hebben (Elixir d’Anvers, moccatines, candico suikers, Seefbier…). Deze eetcultuur trekt dan ook jonge ondernemers aan die culinaire vernieuwing brengen in Antwerpen (barista’s, soepbars,…).
De dienst toerisme en congres van de bedrijfseenheid actieve stad speelt al langer de gastronomische troef uit van ons sterk gevarieerd culinair aanbod zowel in binnen- als buitenland.
Naast Rubens, diamant en mode nemen we ook het gastronomische aanbod mee in al onze communciatiemiddelen wanneer we de stad promoten.
De dienst toerisme en congres van de bedrijfseenheid actieve stad heeft zich kandidaat gesteld in het kader van "Ambassadeur Vlaanderen Lekkerland". Het thema voor 2012-2014 is "culinair vakmanschap".
Met deze campagne wil Vlaanderen Lekkerland mensen aan de hand van toeristische activiteiten kennis laten maken met de culinaire troeven en de eet- en drinkcultuur die Vlaanderen typeren.
De criteria zijn:
De dienst toerisme en congres van de bedrijfseenheid actieve stad stelt voor: Smaakmeesters in Antwerpen.
Met dit project nodigen we iedereen uit unieke recepten en keukengeheimen te komen ontdekken in Antwerpen en ze daarna thuis zelf uit te proberen.
Vanuit onze communicatie leiden wij de bezoekers naar de lekkerste plekken in de stad of vertellen we hen waar ze de juiste ingrediënten voor de gerechten van onze Smaakmeesters kunnen vinden.
Daarnaast, stellen we een lokale werkgroep samen, bestaande uit hotels, gastenkamers en lokale horeca om een gevarieerd aanbod te brengen naar de inwoners en de bezoeker.
We stimuleren op die manier het verblijfstoerisme door arrangementen te koppelen aan onze streekproducten en de tips van de Smaakmeesters.
De bedrijfseenheid actieve stad/toerisme en congres wil de komende twee jaar een platform creëren waar elke Antwerpse keukenspecialist zijn kunnen en kennis kan delen. Chefs en sommeliers, bierspecialisten en barista’s, maar ook bakkers, slagers, groenteboeren, messenkenners, keukenspecialisten, kortom iedereen die culinair Antwerpen hoog in het vaandel draagt zal zijn specialiteit kunnen delen.
De vijf filmpjes die wij maken en online zullen verspreiden zijn de aanzet, (teasers) om het ganse project op gang te trekken.
Doelgroep
Lokale en internationale bezoekers met interesse voor het gastronomische aanbod van de Antwerpen.
Beoogd aantal deelnemers (op jaarbasis)
Gebaseerd op culinaire evenementen en gastronomische aangelegenheden:
Ongeveer 5.366 horecazaken (Antwerpen + districten) ontvangen dagelijks klanten uit de hele wereld om de smaken van Antwerpen te komen proeven.
Ongeveer 700 detailhandelzaken zijn gespecialiseerd in voedingswaren en kookbenodigdheden, het is hier dat de hobbykoks en de Smaakmeesters hun producten vinden.
Wekelijks vinden er in Antwerpen 26 voedingsmarkten plaats, met ondermeer een biologische markt en de exotische markt.
Promotiecampagne offline
De bedrijfseenheid actieve stad/toerisme en congres maakt een culinaire evenementen kalender. Deze kalender zal twee keer per jaar verschijnen in twee talen (Nederlands en Engels). Alle culinaire evenementen in Antwerpen en de districten zullen hierin worden opgenomen. Ook workshops, opleidingen, culturele evenementen met culinaire touch zullen hierin terug te vinden zijn.
Verdelen van de culinaire evenementen kalender:
Via This Is Antwerp, het marketingproject voor jongeren, schenken we aandacht aan dit project. Een halfjaarlijks magazine brengt steevast een artikel over jonge keukenmeesters in de stad.
Ook de bedrijfseenheid marketing en communicatie van de stad Antwerpen steunt dit project. Via het tweewekelijks magazine De Nieuwe Antwerpenaar, dat bij alle inwoners van de stad en districten in de bus valt, maken we promotie voor Antwerpen als ambassadeur voor Vlaanderen Lekker Land en brengen we het culinaire aanbod in de stad en haar districten onder de aandacht.
Promotiecampagne online
Het ambassadeurschap van Antwerpen is in de eerste plaats een verhaal van heel wat Antwerpenaren. We hebben enerzijds de vakmannen en culinaire experts in huis, maar ook de inwoners van Antwerpen zijn echte gourmands. Samen met hen willen we het ambassadeurschap extra in de verf zetten.
Aan de hand van de vijf filmpjes over Smaakmeesters in Antwerpen starten we een virale campagne.
In juni 2012 starten we met het bekend maken van de filmpjes. Wekelijks brengen we een nieuwe video uit waarin we een ander streekproduct en een andere culinaire grootmeester in de kijker zetten.
We sporen mensen via deze weg aan te stemmen voor het Antwerpen als Ambassadeur van Vlaanderen Lekkerland.
Online kanalen van marketing en communicatie van de stad:
Online kanalen van de bedrijfseenheid actieve stad/toerisme en congres
Andere:
Nieuwsbrief
Nieuwsbrief naar nationale en internationale pers- en tradecontacten.
Deze nieuwsbrieven staan helemaal in het teken van Antwerpen als Ambassadeur van Vlaanderen Lekkerland. Rode draad: Smaakmeesters in Antwerpen.
Samenwerking met lokale pers
Haalt Antwerpen de titel van Ambassadeur Vlaanderen Lekkerland niet binnen, zullen we uiteraard toch blijven inzetten op dit culinaire thema van de Smaakmeesters in Antwerpen. De komende twee jaar zetten we een platform op poten waar de culinaire vakmannen hun geheimen kunnen prijs geven.
Ook zullen we blijven inzetten op aanstormend talent. Met een kleine knipoog naar de Gilden van weleer, starten we een campagne "Smaakgezellen in Antwerpen", waar we studenten van verschillende kok- en hotelscholen en jonge ondernemers in de verf zetten.
Het college bekrachtigt de kandidatuur van de dienst toerisme en congres van de bedrijfseenheid actieve stad in het kader van "Ambassadeur Vlaanderen Lekkerland".
De stadsontvanger regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Verschillende leveranciers | Verschillende bedragen | budgetplaats: 5181100000 budgetpositie: 611 functiegebied: SDAC240312A00000 subsidie:SUB_NR fonds:INTERN begrotingsprogramma:510140521 budgetperiode:1200; 1300; 1400 |
nvt |