De huisvestingsmaatschappij ABC cvba wenst over te gaan tot de uitoefening van haar voorkooprecht voor een pand gelegen Viaduct-Dam 104-106, 2000 Antwerpen.
ABC cvba vraagt in haar aangetekende brief van 20 juli 2012 een principieel akkoord aan het college om dat recht te kunnen uitoefenen omdat het project past in het stedelijk huisvestingsbeleid en conform is met het gemeentelijk structuurplan.
Het betreft een pand met een totale oppervlakte van 535 vierkante meter volgens de kadastrale gegevens referentie Antwerpen, afdeling 11807, sectie G, Grondnummer 290, 286 en 291, Exponent V, T en X, Macht 2 en 3.
Volgens de compromis zijn de:
Het betreft een pand dat gelegen in in statistische sector H84. In deze sector bevinden zich 16 sociale woningen op een totaal van 265 huishoudens. Dit betekent een vertegenwoordiging van 6,04% sociale huisvesting. Het pand bevindt zich in een buurt (straal van 400 meter rond het pand) met 29,5% sociale huisvesting.
De huisvestingsmaatschappij ABC cvba wil via het voorkooprecht een kleinschalig sociaal woonproject van 20 wooneenheden realiseren maar het pand ligt in een buurt met reeds een hoog percentage sociale huisvesting. De aanvraag tot uitoefening van het recht van voorkoop is daarom niet in overeenstemming met de doelstelling van de stad Antwerpen om te komen tot een spreiding van sociale huisvesting en het realiseren van sociale mix.
Het decreet van 29 februari 2008 'houdende wijzigingen van artikel 85 van het decreet van 15 juli 1997 houdende de Vlaamse Wooncode wat het voorkooprecht betreft' bepaalt:
Het college beslist een negatief advies te geven voor de uitoefening van het recht van voorkoop voor het pand gelegen Viaduct-Dam 104-106, 2000 Antwerpen omdat het pand in een buurt ligt met een hoog percentage sociale huisvesting.