De organisatie van projecten 'vacaturematching' is opgenomen in de strategische meerjarenplanning 2007-2012. Het college keurde op 8 mei 2009 (jaarnummer 6087) de herijkte doelstellingen goed.
Stad Antwerpen organiseert op dinsdag 11 september 2012, in samenwerking met Vooruitzenden (een initiatief van het Vormingsfonds voor uitzendkrachten) en VDAB (de Vlaamse Dienst Voor Arbeidsbemiddeling) een laagdrempelig informatie-, kennismakings- en sollicitatie-initiatief met als doel meer werkzoekenden uit de kansengroepen zinvol aan werk te helpen via uitzendarbeid.
Stad Antwerpen is initiatiefnemer en stelt ruimte ter beschikking in de vergader- en ontvangstruimte van Den Bell. Stad Antwerpen zal eveneens haar netwerk van partners en projecten aanspreken en motiveren deel te nemen aan deze jobdate.
Vooruitzenden is verantwoordelijk voor een kwalitatieve selectie en de uitnodiging van uitzendkantoren.
VDAB zorgt voor een brede kennisgeving van dit initiatief binnen haar organisatie en bij haar andere partners die verantwoordelijk zijn voor de trajectbegeleiding van werkzoekenden. VDAB is ook verantwoordelijk voor de inschrijving van de deelnemende werkzoekenden die de gelegenheid en de tijd krijgen om op een rustige manier informatie te ontvangen, vragen te stellen en te solliciteren op een voor hen geschikte vacature.
40% van het totaal aan vacatures verloopt via de uitzendsector. Bedrijven uit de sectoren logistiek, industrie, chemie en retail maken steeds vaker gebruik van de uitzendsector om hun vacatures ingevuld te krijgen.
67% van de uitzendkrachten krijgt een vast contract bij een bedrijf waar ze als uitzendkracht gewerkt hebben. Elke uitzendopdracht is tegelijk ook telkens een 'sollicitatie' op de werkvloer. Daarom is het zeer nuttig om ook via de uitzendsector te solliciteren naar vast werk. Voor werkzoekende jongeren, 50-plussers en laaggeschoolden kan uitzendwerk een echte springplank zijn naar duurzaam werk. Aan het werk blijven bij één of meerdere klantgebruikers, ervaring en goede referenties opbouwen, zelfredzaam en eigenmachtig worden, zijn effecten en resultaten die verwacht mogen worden.
Trajectbegeleiders en andere partners die werkzoekenden begeleiden in het zoeken naar geschikt werk, krijgen dankzij deze jobdate zelf een kans hun werkgeversnetwerk uit te bouwen en meer informatie over de uitzendsector en haar klantgebruikers te krijgen. Ondanks hogervermelde argumenten blijken velen nog een zekere weerstand te voelen tegen de uitzendsector. De uitzendsector biedt nochtans een zeer grote meerwaarde in de ondersteuning van personeelszaken binnen de Antwerpse bedrijven.
Het college keurt de organisatie van de jobdate met de uitzendsector op dinsdag 11 september 2012 goed.