Terug

2012_CBS_08794 - Werk en Economie - Samenwerkingsovereenkomst communicatie Blue Gate Antwerp. Aanpassing - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 24/08/2012 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Marc Van Peel, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Güler Turan, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, waarnemend korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2012_CBS_08794 - Werk en Economie - Samenwerkingsovereenkomst communicatie Blue Gate Antwerp. Aanpassing - Goedkeuring 2012_CBS_08794 - Werk en Economie - Samenwerkingsovereenkomst communicatie Blue Gate Antwerp. Aanpassing - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

Op 23 juni 2008 keurde de gemeenteraad het bestuursakkoord 2007-2012 goed (jaarnummer 22).

In het bestuursakkoord is de ontwikkeling van Petroleum Zuid een belangrijk project. Petroleum Zuid wordt herontwikkeld tot een eco-innovatief bedrijventerrein met ruimte voor onderzoek en ontwikkeling, innovatieve groeiers en logistiek. Aan de kop komt een voetbalstadion.

Op 18 februari 2011 keurde het college de nieuwe naam voor het bedrijventerrein Petroleum Zuid, namelijk "Blue Gate Antwerp", goed (jaarnummer 1912).

De ontwikkeling van het bedrijventerrein Blue Gate Antwerp is in handen van de NV Blue Gate Antwerp, waarvan AG VESPA de stedelijke aandeelhouder is, naast de Vlaamse partners ParticipatieMaatschappij Vlaanderen en Waterwegen en Zeekanaal NV. Structurele partner is actieve stad/Werk en Economie.

Op 5 maart 2012 keurde de gemeenteraad de samenwerkingsovereenkomst communicatie tussen de stad Antwerpen, Waterwegen en Zeekanaal NV en ParticipatieMaatschappij Vlaanderen NV goed (jaarnummer 1330).

Argumentatie

De samenwerkingsovereenkomst regelt de verhouding tussen de partners in de projectvennootschap inzake communicatie. De partners zijn voor stad Antwerpen actieve stad/Werk en Economie en AG VESPA en verder ParticipatieMaatschappij Vlaanderen en Waterwegen & Zeekanaal. De overeenkomst bevat bepalingen over de oprichting van een werkgroep communicatie, de samenwerking bij communicatie-acties en de verdeling van de kosten.

De raad van bestuur van Blue Gate Antwerp van 29 november 2011 keurde het communicatieplan 2012-2013 voor Blue Gate Antwerp goed onder voorbehoud van de goedkeuring van de samenwerkingsovereenkomst communicatie.

Eén van de partners van de NV Blue Gate Antwerp heeft na goedkeuring van de gemeenteraad nog een aantal formalistische wijzigingen gegeven.

Beleidsdoelstellingen

Antwerpen versterkt de stedelijke economie.
Tegen 2013 is het voortraject voor de herontwikkeling van de vervuilde en/of braakliggende terreinen zoals Blue Gate Antwerp afgerond.
Tegen 2013 is het voortraject voor de herontwikkeling van Blue Gate Antwerp afgerond.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen legt het volgende voor aan de gemeenteraad:

Artikel 1

De gemeenteraad keurt de aangepaste samenwerkingsovereenkomst communicatie Blue Gate Antwerp tussen de stad Antwerpen, Waterwegen en Zeekanaal NV en ParticipatieMaatschappij Vlaanderen NV goed.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe voor de stad geen financiële gevolgen.