Terug

2013_CBS_00211 - Eenmerkstrategie - Nieuwe richtlijnen gebruik stadslogo en baseline - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 11/01/2013 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Rob Van de Velde, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Liesbeth Homans, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, waarnemend korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2013_CBS_00211 - Eenmerkstrategie - Nieuwe richtlijnen gebruik stadslogo en baseline - Goedkeuring 2013_CBS_00211 - Eenmerkstrategie - Nieuwe richtlijnen gebruik stadslogo en baseline - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiële opmerkingen

De kosten voor de vereiste aanpassingen van overkoepelende communicatieproducten -en templates (bijvoorbeeld stadsbrede communicatiekanalen, Powerpoint templates, enzovoort) worden begroot door de bedrijfseenheid marketing & communicatie. Overige aanpassingen (bijvoorbeeld specifieke websites, signalisatie, enzovoort) dienen te worden begroot door de betrokken bedrijfseenheden of entiteiten.

Aanleiding en context

Op 24 augustus 2004 (jaarnummer 9385) keurde het college de nieuwe huisstijl voor de stedelijke communicatieproducten goed. Binnen deze nieuwe huisstijl werd het merk stad Antwerpen grafisch uitgewerkt door middel van het logo met de stralende A en de baseline ’t Stad is van iedereen. Voor de toepassing van het stadslogo en de baseline werd er uitgegaan van een eenvoudig merkmodel.

Het logo en de baseline werden op 26 augustus 2004 als beeldmerk gedeponeerd in de Benelux onder nummer 1060987 en geniet aldus bescherming in de gehele Benelux. Daarnaast werd er voor het stadslogo en de baseline op 28 december 2004 ook een registratie in het Europese merkenregister aangevraagd. Deze werd verkregen op 17 mei 2006.

Op 17 juni 2005 (jaarnummers 7018 en 7019) keurde het college een aantal aanpassingen aan het oorspronkelijke merkmodel en de visuele uitwerking ervan goed. Zo werden er naamsvierkanten ontwikkeld voor de districten, de culturele centra, de musea en de stedelijke vzw’s.

Op 20 mei 2011 (jaarnummer 10394) keurde het college een principieel voorstel van merkarchitectuur goed. De huisstijlimplicaties van de merkarchitectuur en de indeling van de entiteiten van de groep stad Antwerpen hierbinnen werden door het college goedgekeurd op 30 september 2011 (jaarnummer 13553).

Argumentatie

Het nieuwe bestuur wenst binnen de stedelijke huisstijl enkel te communiceren met het stadslogo, de stralende A, en acht het niet langer opportuun om te communiceren met de baseline "'t Stad is van iedereen."

Om een vlotte implementatie van deze beslissing te garanderen, dienen volgende stappen te worden genomen:

  • inventarisatie van alle communicatiedragers die de baseline hanteren;
  • aanpassing van bestaande digitale dragers (bijvoorbeeld websites, e-mail handtekeningen, digitale nieuwsbrieven, intranet pagina's, enzovoort);
  • aanpassing van bestaand drukwerk bij uitputting van voorraad;
  • aanpassing van overige fysieke dragers (bijvoorbeeld signalisatie, voertuigen, vlaggen, gadgets, werkkledij, enzovoort) in functie van prioriteiten en financiële implicaties;
  • aanpassing van audiovisuele dragers (bijvoorbeeld TV-spots) in functie van prioriteiten en financiële implicaties;
  • aanpassing van huisstijlgids;
  • aanmaak van nieuwe communicatiedragers volgens de nieuwe richtlijnen.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt het volgende principe goed:

  • Binnen de stedelijke huisstijl wordt voortaan gecommuniceerd met het stadslogo, de stralende A, zonder de baseline "'t Stad is van iedereen".  

Artikel 2

Het college geeft opdracht aan:

dienst

taak

MC

  • de aan te passen communicatiedragers te inventariseren
  • overkoepelende communicatieproducten -en templates aan te passen volgens de nieuwe huisstijlrichtlijnen
  • de implementatie te coördineren
  • de huisstijlgids aan te passen
  • nieuwe dragers te ontwikkelen volgens de nieuwe huisstijlrichtlijnen

Overige stedelijke entiteiten

  • bestaande communicatieproducten aan te passen volgens de nieuwe huisstijlrichtlijnen. 
  • nieuwe dragers te ontwikkelen volgens de nieuwe huisstijlrichtlijnen.

 

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen voor de stad of het OCMW.