Terug

2012_CBS_07898 - Bedrijfsinterne Milieuzorg - Aanstelling milieucoördinatoren. Procedure. Kennisgeving Vlaamse overheid. Collegiale brief - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 27/07/2012 - 09:00 digitaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Ludo Van Campenhout, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Robert Voorhamme, schepen; Philip Heylen, schepen; Marc Van Peel, schepen; Güler Turan, schepen; Serge Muyters, waarnemend korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2012_CBS_07898 - Bedrijfsinterne Milieuzorg - Aanstelling milieucoördinatoren. Procedure. Kennisgeving Vlaamse overheid. Collegiale brief - Goedkeuring 2012_CBS_07898 - Bedrijfsinterne Milieuzorg - Aanstelling milieucoördinatoren. Procedure. Kennisgeving Vlaamse overheid. Collegiale brief - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiële opmerkingen

De financiële gevolgen werden reeds geregeld met het gunningsbesluit van 20 april 2012 (jaarnummer 3761).

Aanleiding en context

Het college besliste op 20 april 2012 perceel 3 van het bestek "GAC/2011/581 aanstellen consultancy met betrekking tot de milieutoestand stadspatrimonium" te gunnen aan SGS Belgium NV, Noorderlaan 87, 2030 Antwerpen (jaarnummer 3761).

In de periode 2012-2013 zal er voor 9 inrichtingen van de stad Antwerpen een milieucoördinator aangesteld worden. SGS Belgium NV heeft een voorstel gedaan voor deze 9 inrichtingen. De voorgestelde personeelsleden van SGS Belgium NV werden allen door de Vlaamse regering erkend als milieucoördinator A of B.

De afgevaardigden van de overheid en van de representatieve vakbonden ACOD, ACV-OD en VSOA ondertekenden tijdens het Hoog Overleg Comité (HOC) van 20 juni 2012 een protocol waarmee ze de stapsgewijze aanstelling van SGS Belgium NV als externe milieucoördinator goedkeurden.

Argumentatie

De aanstelling van een milieucoördinator verloopt volgens een procedure vastgelegd in VLAREM II. De bedrijfseenheid patrimoniumonderhoud stelt voor om dit voor de stad Antwerpen als volgt toe te passen:

  1. Akkoord aanstelling van het HOC. Het HOC is immers opgericht als bedrijfsoverschreidend overleg en doet tevens dienst als CPBW voor de stad Antwerpen.
  2. Goedkeuring aanstelling door het college.
  3. Kennisgeving van de aanstelling aan de afdeling milieuvergunningen van departement leefmilieu, natuur en energie van de Vlaamse overheid (LNE).

Juridische grond

VLAREM II is van kracht:

  • subafdeling 4.1.9.1. bepaalt niet enkel de verplichting om een milieucoördinator aan te stellen maar ook dat het kan gaan om een werknemer van het bedrijf of een externe persoon, in dit onderdeel vinden we ook de verschillende taken van een milieucoördinator terug;
  • een milieucoördinator kan worden aangesteld voor één of meerdere inrichtingen;
  • aanwijzing en vervanging kunnen enkel uitgevoerd worden na voorafgaand akkoord van het comité voor preventie en bescherming op het werk (CPBW);
  • de aanstelling van milieucoördinatoren moet openbaar gemaakt worden.

Beleidsdoelstellingen

Alle nieuwbouw en renovaties van het stedelijke patrimonium houden rekening met duurzaamheids- milieu en energiecriteria en met het waardevol karakter van het patrimonium
Interne milieucoördinatie organiseren van het stedelijk bedrijfsvastgoed zodat maatregelen kunnen genomen worden om de milieubelasting beter te beheersen en te verminderen
Optimaliseren van werking interne milieucoördinatie en de milieuvergunningen mbt stedelijk bedrijfsvastgoed
04 - Leefmilieu
Evolueren naar een klimaatneutrale en ecologisch duurzame werking

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college neemt kennis van de procedure tot aanstelling van externe milieucoördinatoren:

fase orgaan actie  uitvoering
1 HOC akkoord aanstelling milieucoördinatoren patrimoniumonderhoud/gebouwen/exploitatie
2 college goedkeuring aanstelling milieucoördinatoren patrimoniumonderhoud/gebouwen/exploitatie
3 college goedkeuring aangetekende brief kennisgeving aanstelling aan LNE bestuurszaken

 

Artikel 2

Het college keurt de stapsgewijze aanstelling van personeelsleden van SGS Belgium NV als externe milieucoördiantor volgens onderstaande tabel goed:

inrichting en adres
bedrijfseenheid type 1 augustus 2012 periode 2013-2015

boomkwekerij

Antwerpsebaan 110, 2040 Berendrecht

stads- en buurtonderhoud B interne milieucoördinator B (Frank Bulens) Bart Wyloeck

pompgemaal slibvel - opslagplaats kolkenslib, sanering vijver

Boombekelaan, 2660 Hoboken

stadsontwikkeling A geen budget voorzien Bruno Goossens

gemeentelijke installaties reinigingsdiensten, wassen voeruigen, werkplaats en centraal werkhuis stadsreiniging

Generaal Armstrongweg 11, 2020 Antwerpen

stads- en buurtonderhoud A geen budget voorzien Bart Wyloeck

stadhuis

Grote Markt 1, 2000 Antwerpen

bestuurszaken B Bruno Goossens Bruno Goossens

Museum Aan de Stroom (MAS)

Hanzestedeplaats 1, 2000 Antwerpen

cultuur, sport & jeugd B interne milieucoördinator B (Frank Bulens) Bart Wyloeck

sectorengebouw technische diensten

Koornbloemstraat 57 - Valkstraat 74, 2610 Wilrijk

stads- en buurtonderhoud en patrimoniumonderhoud A Bruno Goossens Bruno Goossens

tuinbouwserrecomplex

Neerlandweg, 2610 Wilrijk

stads- en buurtonderhoud B interne milieucoördinator B (Frank Bulens) Bart Wyloeck

containerpark

Smallandlaan 66, 2660 Hoboken

stads- en buurtonderhoud B interne milieucoördinator B (Frank Bulens) Katrien Duquesnoy

slibdroogveld en stedelijke werkplaats op- en overslag afvalstoffen, reinigen diverse bedrijfsvoertuigen, centrale stelplaats stadsdiensten Antwerpen-noord.

Straalstraat 1, 2170 Merksem

stads- en buurtonderhoud en patrimoniumonderhoud en stadsontwikkeling A SGS Belgium NV (Bruno Goossens) Bruno Goossens

 

Artikel 3

Het college keurt de collegiale brief aan LNE met de aanstelling van milieucoördinatoren voor inrichtingen van stad Antwerpen goed.

Artikel 4

Dit besluit heeft in principe voor de stad geen financiële gevolgen.

Bijlagen