De uitgave van 4.240,00 EUR, 6% btw inbegrepen, zal verrekend worden op het exploitatiebudget 2012. Er is voldoende budget beschikbaar.
Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
Met het gemeenteraadsbesluit van 25 juni 2007, besliste de gemeenteraad welke opdrachten voor werken, leveringen en diensten kunnen beschouwd worden als opdrachten van dagelijks bestuur.
Artikel 57 § 3,4 van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Het beeld Den Deugniet is in juni 1977 geschonken aan de stad Antwerpen door vzw Den Deugniet. Het beeld is vervaardigd door kunstenaar Luc Verlee en werd ingehuldigd op het stedelijk plantsoen aan de Korte Gasthuisstraat. Later werd het beeld verplaatst en opgesteld ter hoogte van het winkelcentrum van de Oudaan.
Den Deugniet is sinds zijn inhuldiging verschillende malen gestolen en een enkele keer door een vrachtwagen omver gereden. Het beeld is tot zijn laatste verdwijning steeds teruggekomen.
In mei 2011 is het beeld opnieuw verdwenen. De lokale politie maakte een proces-verbaal op voor diefstal. Het proces-verbaal nummer is AN18LB063.940/2011. Er is een tweede proces-verbaal nummer van de opvraging van camerabeelden AN18LB76.828/2011. Er werd een zoektocht georganiseerd in de buurt van het verdwenen beeld, maar dit leverde niets op.
Het beeld Den Deugniet is niet verzekerd, net als alle kunstwerken in de openbare ruimte. De verzekeringspolis van het kunstpatrimonium in openbare ruimte zou onbetaalbaar zijn. Overheden opteren hierom eerder om een restauratiebudget te voorzien.
Vzw Den Deugniet is vragende partij om het beeld terug in het straatbeeld te krijgen. De gietvorm bestaat nog en is in het bezit van de kunstenaar, Luc Verlee. De kosten voor een nieuw bronzen beeld bedragen 7.000,00 EUR, exclusief 6% btw. De vzw kan een gedeelte zelf bijeenbrengen en vraagt een bijdrage van de stad Antwerpen. Deze bijdrage bedraagt 4/7de van de aankoopsom. Dit is 4.000,00 EUR, exclusief 6% btw.
Patrimoniumonderhoud heeft in samenwerking met vzw Den Deugniet en de kunstenaar een koopovereenkomst opgesteld. Deze koopovereenkomst is als bijlage toegevoegd.
Het beeld heeft een folkloristisch karakter en staat voor vele burgers en bezoekers symbool voor de Antwerpse geaardheid en zijn relativerende humor. Het strelen van het achterwerk van het beeld zou geluk brengen.
In toepassing van het artikel 17, paragraaf 2 ten 1° f, van de wet van 24 december 1993, zal deze opdracht van werken gegund worden volgens de onderhandelingsprocedure, omdat deze werken omwille van hun technische of artistieke specificiteit slechts aan één bepaalde aannemer kunnen toevertrouwd worden.
Het college:
De stadsontvanger verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| vervaardigen van een nieuw exemplaar van het beeld Den Deugniet | 4.240,00 EUR, inclusief 6% btw |
budgetplaats:5190100000 |
4005045330 |