Terug

2012_CBS_09323 - Casemanagement overlast-veelplegers - Samenwerkingsovereenkomst therapie-advies CGG Vagga - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 07/09/2012 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Marc Van Peel, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Güler Turan, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Lucien Van Beylen, vervangend korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2012_CBS_09323 - Casemanagement overlast-veelplegers - Samenwerkingsovereenkomst therapie-advies CGG Vagga - Goedkeuring 2012_CBS_09323 - Casemanagement overlast-veelplegers - Samenwerkingsovereenkomst therapie-advies CGG Vagga - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

In het bestuursakkoord 2007-2012 staat dat persistente overlastplegers een individuele aanpak krijgen. Het stadsbestuur wil dat er gewerkt wordt aan een passend zorgaanbod en een betere afstemming tussen verschillende diensten (§390 en §394).

In het zonaal veiligheidsplan staat de aanpak van deze problematiek eveneens ingeschreven.

Op 26 november 2010 (jaarnummer 14754) keurde het college verschillende bestuurlijke handhavingsmaatregelen om overlast te bestrijden goed.

Op 24 december 2010 (jaarnummer 16416) besliste het college akkoord te gaan met de samenwerkingsovereenkomst tussen stad Antwerpen, het parket van de procureur des Konings Antwerpen en het justitiehuis Antwerpen inzake casemanagement persistente overlastplegers.

Op 4 maart 2011 (jaarnummer 2314) besliste het college akkoord te gaan met de samenwerkingovereenkomst tussen de stad Antwerpen, vzw Elegast en CGG Vagga voor casemangement persistente overlastplegers.

De samenwerkingsovereenkomst dient opnieuw ter goedkeuring te worden voorgelegd aan het college omdat de vzw Elegast niet langer betrokken partij is in de uitvoering van deze samenwerkingsovereenkomst.

Argumentatie

Het stadsbestuur vindt het noodzakelijk om op persoonsniveau samen te werken en te komen tot afstemming tussen de verschillende diensten. Dit blijkt meestal niet of niet optimaal te gebeuren.

In dit kader wil de stad Antwerpen ondersteuning bieden aan de uitwerking van een gezamenlijke en sluitende aanpak betreffende overlast-veelplegers. Daarom is er beslist dat deze doelgroep een individuele aanpak krijgt.

In het kader hiervan wordt volgende samenwerkingsovereenkomst tussen stad Antwerpen en CGG Vagga.

Het doel van het project is het reduceren van overlast en te zorgen voor een haalbare re-integratie van de doelgroep in de maatschappij.

De focus van het project bestaat erin om bij bestuurlijke verbodsmaatregelen of gemeentelijk administratieve sancties bemiddelingsgesprekken aan te gaan met minderjarige overlastplegers en hen naar hulpverlening door te verwijzen. In het kader hiervan worden minderjarige overlastplegers met een drugsproblematiek doorverwezen naar CGG Vagga voor een therapieadvies. Stad Antwerpen doet de aanmelding bij het centrum en volgt het traject van de minderjarige overlastpleger op. CGG Vagga verbindt er zich toe om stad Antwerpen op de hoogte te houden van het verloop van dit traject.

Beleidsdoelstellingen

Iedere Antwerpenaar leert een bekwame stadsburger te zijn
Door middel van een persoonsgerichte aanpak zorgt de stad voor een verbetering van de leefsituatie.
In nauw overleg met zonale veiligheidspartners en de zorgsector, voert de stad de regie van een sluitende aanpak voor overlastgevende of criminele doelgroepen

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college beslist de samenwerkingsovereenkomst tussen stad Antwerpen en CGG Vagga betreffende therapie-advies goed te keuren.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen voor de stad of het OCMW.