De financiële gevolgen worden buiten dit besluit geregeld.
Binnengemeentelijke decentralisatie
Met het gemeenteraadsbesluit van 20 maart 2000, jaarnummer 619, en bij collegebesluit van 16 maart 2000, jaarnummer 3984, werden de bevoegdheden van de districten bepaald. Met het collegebesluit van 9 oktober 2002, jaarnummer 11543, en het gemeenteraadsbesluit van 21 oktober 2002, jaarnummer 2307, werden een aantal bevoegdheden van de districtsbesturen verder verfijnd.
Eén van de overgedragen bevoegdheden is het lokaal sportbeleid.
De organisatie van een recreantenloop valt hieronder.
In 2008 werd voor de eerste maal een start to run, joggen voor beginners, ingericht als voorbereiding op de Rivierenhofloop die sinds 2004 georganiseerd wordt. De start to run kende telkens een grote opkomst. Vele deelnemers schreven zich daarna in voor de Rivierenhofloop.
In 2013 wordt de Rivierenhofloop georganiseerd op zaterdag 25 mei. Deze familiale parkloop wordt dit jaar een jubileumeditie, aangezien hij toe is aan zijn 10de editie.
Ook in 2013 wil het district een start to run opstarten, in samenwerking met Antwerp Athletics. De start to run begint op maandag 28 januari 2013. Er wordt getraind op maandag vanaf 18.30 uur, op donderdag vanaf 20.00 uur en op zaterdag vanaf 9.30 uur.
De Sportantenne heeft budget voorzien om deze jaarlijks wederkerende samenwerking met Antwerp Athletics te ondersteunen, daar er een rechtstreekse link is tussen de lessenreeks start to run en het grootste jaarlijkse sportevenement van het district: de Rivierenhofloop.
Er zijn twee atletiekclubs in het district Deurne, Antwerp Athletics en Brabo AC. Aan beide sportclubs werd een offerte gevraagd voor het organiseren van een start to run ter voorbereiding op de Rivierenhofloop. Antwerp Athletics kwam als beste uit de offertes op basis van prijs en kwaliteit.
Inschrijven voor start to run kost 20,00 EUR. Hierin zijn begrepen: 15 weken begeleiding door ervaren trainers van Antwerp Athletics, een verzekering, de nodige accommodatie in het sportcomplex, een mapje met de nodige trainingsschema's en een loop t-shirt.
Op donderdag 23 mei 2013 wordt voor de laatste maal getraind. Daarna wordt door districtsschepen voor sport, in het sportcomplex Ruggeveld, om 20.00 uur aan de deelnemers, die de training met succes hebben afgerond, een diploma en een t-shirt uitgereikt.
Alle offertes, gevraagd voor ondermeer het leveren van t-shirts en de nodige vastleggingen voor het bestellen van die t-shirts, voor het vastleggen van de receptie en voor het gebruik maken van de dagkrant van ATV zullen verwerkt worden in een apart betalingsbesluit.
Wet op overheidsopdrachten
In toepassing van het artikel 17, paragraaf 2 ten 1° a, van de wet van 24 december 1993 zal deze opdracht gegund worden volgens de onderhandelingsprocedure, omdat het goed te keuren bedrag (zonder de belasting op de toegevoegde waarde) het bij Koninklijk Besluit van 20 juli 2000 vastgesteld bedrag van 67.000,00 EUR, niet overschrijdt.
Het districtscollege gaat akkoord dat de sportclub Antwerp Athletics de start to run organiseert als aanloop naar de 10de editie van de Rivierenhofloop. De trainingssessies starten op maandag 28 januari 2013 en eindigen op donderdag 23 mei 2013.
Het districtscollege beslist om op donderdag 23 mei 2013 om 20.00 uur de brevetten en loop t-shirts uit te reiken aan de deelnemers van de start to run in de cafetaria van sportcomplex Ruggeveld en vaardigt hiervoor de districtsschepen voor sport af.
Het districtscollege beslist om de aanwezigen op de uitreiking van de brevetten en loop t-shirts een gratis drankje aan te bieden.