Terug

2012_CBS_12906 - Fondsen. Subsidieverwerving - Deelname project Leonardo da Vinci. Transfer van Innovatie - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 14/12/2012 - 09:00 digitaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Marc Van Peel, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Güler Turan, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Serge Muyters, waarnemend korpschef; Patrick Van Hoof, plaatsvervangend korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2012_CBS_12906 - Fondsen. Subsidieverwerving - Deelname project Leonardo da Vinci. Transfer van Innovatie - Goedkeuring 2012_CBS_12906 - Fondsen. Subsidieverwerving - Deelname project Leonardo da Vinci. Transfer van Innovatie - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Algemene financiële opmerkingen

De activiteiten die plaatsvinden in het kader van het project, worden voor 75% gesubsidieerd. De eigen inbreng van 25% wordt voorzien via de tijdsinzet van bestaand personeel.

Aanleiding en context

Het Europees subsidieprogramma, Leonardo da Vinci, maakt deel uit van het overkoepelende Lifelong Learning Program (LLP). Op dit moment staan er binnen dat programma een aantal subsidieoproepen open. De Eurodesk werd benaderd door de dienst actieve stad/algemeen onderwijsbeleid om hen te ondersteunen een project voor te bereiden en in te dienen binnen Leonardo da Vinci, met name onder ‘Transfer van Innovatie’ (TOI). TOI voorziet financiering voor het aanpassen en implementeren van expertise, innovatie en/of resultaten van vroegere projecten van Europese partners.

De vraag van de dienst actieve stad/algemeen onderwijsbeleid kwam voort uit de wens om de verworven inzichten uit het reeds afgelopen 'Stay On Track'-project (een Europees gesubsidieerd samenwerkingsproject rond vroegtijdig schoolverlaten) te delen en een onderbelicht luik, met name de visie van de ondernemingen en van de werkzoekende jongeren op competenties, verder te verkennen en internationaal te vergelijken. De projectleiders hadden tijdens dit project immers een zeer goede ervaring opgedaan met samenwerking op Europees niveau rond dit thema. Na overleg met de huidige partners, blijkt er een gedeelde interesse te bestaan in het voortbouwen op expertise van de verschillende partners rond sleutelcompenties en zachte vaardigheden die jongeren nodig hebben op de arbeidsmarkt. Doel van het project is de competenties die jongeren nodig hebben in de verschillende regio’s in kaart te brengen en na te gaan welke verworven competenties niet overeenstemmen met de door de arbeidsmarkt gevraagde competenties. Deze oplossingen kunnen zowel geboden worden in de opleiding van jongeren als in begeleiding van toekomstige werknemers in bedrijven gezocht worden.

Het voorstel wordt ingediend door de stad Antwerpen. De overige geïnteresseerde partners in het project zijn de volgende: Cambraterrassa (Spanje), Koning Willem I College (Nederland), Universiteit Reykjavik (Ijsland), Uniser (Italië) en Wenen (Oostenrijk). Het uiteindelijke consortium zal tijdens de projectvoorbereidingen vorm krijgen.

Van alle projectpartners wordt verwacht dat ze een actieve bijdrage leveren in de uitbouw van het project en de disseminatie van de resultaten. Dit houdt onder andere deelname aan een aantal internationale bijeenkomsten in. De kosten die stad Antwerpen in het kader van het project maakt (met name loonkosten en reis- en verblijfskosten), worden voor 75% gesubsidieerd binnen het project.

Argumentatie

De projectinhoud sluit aan bij de doelstellingen van verschillende afdelingen van de bedrijfseenheid actieve stad, met name die van algemeen onderwijsbeleid en werk en economie.

Beleidsdoelstellingen

Het Antwerps hoger onderwijs vormt een krachtig netwerk
Versterkte samenwerking binnen de associatie
Er is overleg tussen de stad en de partners in de AUHA, met permanente opvolging van de verschillende dossiers op het raakvlak van stad en hoger onderwijs
De stad optimaliseert de afstemming van de huidige en toekomstige vraag naar arbeidskrachten op de talenten van haar burgers.
De stad onderzoekt op systematische wijze de huidige en toekomstige vraag en aanbod op de arbeidsmarkt.
De structuurfondsen en potentiële bovenlokale subsidies worden optimaal aangetrokken en efficiënt beheerd. Antwerpen positioneert zich als actieve speler binnen Europa.
Het verwerven van bijkomende bovenlokale subsidies gebeurt optimaal.
Het opstellen, indienen en opvolgen van subsidieaanvragen door stedelijke bedrijfseenheden krijgt vakkundige ondersteuning op maat

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt goed dat Antwerpen deelneemt aan het Europees samenwerkingsproject dat ingediend zal worden in het kader van het Lifelong Learning Programma.

Artikel 2

Het college machtigt Jos Goossens, als secretaris van de Eurodesk, tot het ondertekenen van de projectaanvraag en de bijhorende documenten.

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen voor de stad of het OCMW.

Artikel 4

Het college geeft opdracht aan

Dienst  Taak
AG VESPA / Eurodesk in samenwerking met AOB De nodige stappen zetten om het project verder uit te werken en in te dienen voor de deadline van de oproep.