De uitgave van 24.500,00 EUR, 21% btw inclusief voor bijkomend ereloon, kan verrekend worden op het investeringbudget van 2012. Er is voldoende krediet beschikbaar.
Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
Met het gemeenteraadsbesluit van 25 juni 2007, jaarnummer 1521, besliste de gemeenteraad in toepassing van artikel 43 § 2, 10° van dit Gemeentedecreet welke opdrachten voor werken, leveringen en diensten kunnen beschouwd worden als opdrachten van dagelijks bestuur.
| Fase | Bestuursorgaan | Datum | Jaarnummer |
| goedkeuring bestek en procedure | college | 30 september 2011 | 14015 |
| opening 3 offertes | 7 november 2011 | ||
| gunning van architectuuropdracht aan TV Bormans Rozemarijn - KARUUR architecten bvba | college | 23 december 2011 | 16927 |
De Belvédère, een beschermd monument, bevindt zich in een sterk verwaarloosde staat. Onroerend Erfgoed Vlaanderen maakte hierover reeds een aantal proces-verbalen van ingebrekestelling over aan de stad Antwerpen. Op 10 januari 2012 maakte het Agentschap Inspectie RWO Vlaanderen een kopie van de herstelvordering over aan de stad Antwerpen die aan het Openbaar Ministerie werd toegezonden. Hierin verzoekt de gemachtigd ambtenaar de rechtbank om een dwangsom op te leggen aan de stad Antwerpen van 250,00 EUR per dag vertraging in geval van niet-uitvoering van het vonnis/arrest binnen de gestelde termijn. Voor de dringende instandhoudingswerken (fase 1) stelt de gemachtigd ambtenaar een termijn van twee maanden na betekening van het rechterlijk bevel voorop. Voor het definitief herstel (fase 2) wordt een termijn van vierentwintig maanden na betekening vooropgesteld.
Er werden reeds een aantal remediërende maatregelen getroffen door de stad Antwerpen die gedeeltelijk aan de door Onroerend Erfgoed Vlaanderen gevraagde dringende instandhoudingswerken (fase 1) tegemoetkomen.
Aan de vraag tot definitief herstel (fase 2) van de Belvédère en de heuvel wordt door de stad Antwerpen tegemoet gekomen daar intussen het voorontwerp voor de restauratie van de Belvédère en de heuvel in opmaak is. De voorafgaande conceptnota werd reeds voorgesteld en besproken met alle betrokkenen waaronder Onroerend Erfgoed Vlaanderen.
Uit de resultaten van de reeds uitgevoerde vooronderzoeken naar de fundering van de Belvédère en een eventuele ijskelder blijkt dat een bijkomende sondering nodig is om uitsluitsel te kunnen bekomen over de al dan niet aanwezigheid van een ijskelder en over de aard en conditie van de fundering van de Belvédère.
Tevens blijkt uit de vooronderzoeken dat de erosie van de heuvel in een vergevorderd stadium is en een sterke aanaarding noodzakelijk is. Het grondverzet zou, indien de grond geschikt blijkt, kunnen ingevuld worden met de grond afkomstig van de uitgravingen noodzakelijk voor een uitbreiding van de vijver, zoals voorgesteld in de conceptnota. Indien de aanaarding van de heuvel kan uitgevoerd worden met geschikte aarde afkomstig van de site en tegelijk de vijver kan uitgebreid worden zoals voorzien in de conceptnota, verhoogt dit sterk de kostenefficiëntie.
Om tegemoet te komen aan de herstelvordering zoals door het Agentschap Inspectie RWO overgemaakt aan het Openbaar Ministerie op 10 januari 2012 en zo eventuele dwangsommen te vermijden, is het aangewezen om de Belvédère, inclusief de koepelaanzet, te reinigen van duivenmest, kadavers en puin en een duivenwering over de gehele structuur aan te brengen. De kosten hiervoor worden geraamd op 19.000,00 EUR inclusief btw.
Om uitsluitsel te krijgen over de al dan niet aanwezigheid van een ijskelder en over de aard en conditie van de fundering van de Belvédère en zo onvoorziene kosten bij uitvoering te vermijden, is het opportuun om een bijkomende boring uit te voeren tot op 5 meter diepte door de vloer van de Belvédère. De kosten hiervoor worden geraamd op 3.000,00 EUR inclusief btw.
Om uitsluitsel te krijgen over de geschiktheid van de grond - die uit de uitgraving van de eventuele vijveruitbreiding zou komen – voor aanaarding van de sterk geërodeerde heuvel en aldus de kostenefficiëntie te verhogen, is het opportuun om een bijkomend bodemonderzoek te laten uitvoeren. De kosten hiervoor worden geraamd op 2.500,00 EUR inclusief btw.
In toepassing van het artikel 17, paragraaf 2 ten 2° a, van de wet van 24 december 1993, zal deze opdracht voor aanvullende werken, die de 50 procent van de hoofdaanneming niet overschrijden, gegund worden volgens de onderhandelingsprocedure met de oorspronkelijke aannemer die het werk uitvoert, omdat zij ingevolge onvoorziene omstandigheden noodzakelijk zijn geworden voor de uitvoering van het beschreven werk.
Het college:
De stadsontvanger verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| aanvullende opdracht | 24.500,00 EUR, btw inbegrepen | budgetplaats: 5152000000 budgetpositie: 221 functiegebied: FDSW010601A00000 subsidie: sub_nr fonds: intern begrotingsprogramma: 510120720 budgetperiode: 1200 vast actiefnr.: 221000001322 |
4005039344 |