In het bestuursakkoord 2007-2012 staat dat persistente overlastplegers een individuele aanpak krijgen. Het stadsbestuur wil dat er gewerkt wordt aan een passend zorgaanbod en een betere afstemming tussen verschillende diensten (§390 en §394).
In het zonaal veiligheidsplan staat de aanpak van deze problematiek eveneens ingeschreven.
Op 26 november 2010 (jaarnummer 14754) keurde het college verschillende bestuurlijke handhavingsmaatregelen om overlast te bestrijden goed.
Op 24 december 2010 (jaarnummer 16416) besliste het college akkoord te gaan met de samenwerkingsovereenkomst tussen stad Antwerpen, het parket van de procureur des Konings Antwerpen en het justitiehuis Antwerpen inzake casemanagement persistente overlastplegers.
De gemeenteraad keurde op 2 mei 2011 (jaarnummer 571) de samenwerkingovereenkomst goed tussen de stad Antwerpen, vzw Elegast en Dagcentrum De Sleutel voor casemangement persistente overlastplegers.
Omdat de vzw Elegast niet langer betrokken partij is bij de uitvoering van de samenwerkingsovereenkomst dient deze opnieuw ter goedkeuring worden voorgelegd aan de gemeenteraad.
Het stadsbestuur vindt het noodzakelijk om op persoonsniveau samen te werken en te komen tot afstemming tussen de verschillende diensten. Dit blijkt meestal niet of niet optimaal te gebeuren.
In dit kader wil de stad Antwerpen ondersteuning bieden aan de uitwerking van een gezamenlijke en sluitende aanpak betreffende overlast-veelplegers. Daarom is er beslist dat deze doelgroep een individuele aanpak krijgt.
In het kader hiervan wordt volgende samenwerkingsovereenkomst tussen de stad Antwerpen en Dagcentrum De Sleutel.
Het doel van het project is het reduceren van overlast en te zorgen voor een haalbare re-integratie van de doelgroep in de maatschappij.
De focus van het project bestaat erin om bij bestuurlijke verbodsmaatregelen of Gemeentelijk Administratieve Sancties bemiddelingsgesprekken aan te gaan met overlastplegers en hen naar hulpverlening door te verwijzen. In het kader hiervan worden overlastplegers met een drugsproblematiek doorverwezen naar Dagcentrum De Sleutel voor een therapie-advies. Stad Antwerpen doet de aanmelding bij het centrum en volgt het traject van de verslaafde overlastpleger op. Dagcentrum De Sleutel verbindt er zich toe om stad Antwerpen op de hoogte te houden van het verloop van dit traject.
De gemeenteraad keurt de samenwerkingsovereenkomst tussen stad Antwerpen en Dagcentrum De Sleutel voor therapie-advies goed.