Terug

2012_CBS_05873 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Magiq spiegeltent - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 08/06/2012 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Philip Heylen, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Güler Turan, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Marc Van Peel, schepen; Serge Muyters, hoofdcommissaris van politie, vervangend korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2012_CBS_05873 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Magiq spiegeltent - Goedkeuring 2012_CBS_05873 - Organisatie en logistieke ondersteuning - Magiq spiegeltent - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

Het college nam in zitting van 25 mei 2012, jaarnummer 5257, kennis van de aanvraag om de Magiq Spiegeltent te organiseren van 13 juni 2012 tot en met 10 september 2012 op de terreinen van het Noordkasteel aan de Oosterweelsteenweg. In dit collegebesluit werd opdracht gegeven aan marketing & communicatie/evenementen, film en protocol om een gedetailleerd voorstel uit te werken.

Reeds verschillende jaren organiseert de vzw Magic Places, met steun van de jeugddienst, tijdens de zomermaanden een sociaal-cultureel project 'Magiq' voor de Antwerpse jongeren in een spiegeltent. De jeugddienst wil door deze organisatie een extra feestlocatie aanbieden aan de Anwerpse jeugd. De vorige edities werden telkens door de jeugddienst gunstig geëvalueerd. De inhoudelijke programmatie wordt volledig bepaald en betaald door de vzw Magic Places. Op dinsdag en woensdag plannen de organisatoren telkens een dansavond. Van donderdag tot en met zondag zullen er afwisselend optredens, workshops en ook nog dansavonden georganiseerd worden.

Aangezien 'Magiq Spiegeltent' de termijn van 90 dagen niet overschrijdt, volstaat een evenementenaanvraag en is er geen stedenbouwkundige vergunning nodig (vergunning op basis van artikel 7.2. Besluit Vlaamse regering tot bepaling van handelingen waarvoor geen stedenbouwkundige vergunning nodig is). Dit houdt ook in dat, wanneer de stad alsnog een aanvraag tot stedenbouwkundige vergunning zou ontvangen voor diezelfde installaties tijdens de looptijd van de evenementenvergunning, deze evenementenvergunning onmiddellijk zal worden geschrapt tot aflevering van deze stedenbouwkundige aanvraag.
De organisator diende zijn aanvraag voor milieuvergunning in bij het Uniek Loket Haven. Zij leggen deze vergunning apart voor aan het college.

Het dossier werd op 29 mei 2012 besproken op de 'adviesgroep evenementen veiligheid' (AGEV).

Argumentatie

Marketing & communicatie/evenementen, film en protocol geeft gunstig advies voor de organisatie van het evenement. Het heeft een open karakter en richt zich tot alle Antwerpenaren en bezoekers van Antwerpen.

Dit initiatief kadert binnen de strategische doelstelling CS12 “Antwerpen is een kinder- en jongerenmetropool. Kinderen, tieners en jongeren hebben voldoende ruimte in de stad”, meer bepaald binnen de ND01 “Tegen 2013 is er voldoende veilige en toegankelijke fuif- en experimenteerruimte voor jongeren en het jeugdwerk”, waaronder de OD01 “Tegen 2013 is er in elk district minstens 1 lokaal jeugdcentrum”, valt (CS12_ND01_OD01).
Het project ‘Magiq 2012’ past binnen het vernieuwend en positief jeugdbeleid. Men geeft de Antwerpse jongeren en jeugdverenigingen de kans om creatieve en breed-culturele activiteiten te organiseren in een spiegeltent tijdens de zomervakantie.

Juridische grond

Op 26 april 2010 (jaarnummer 504) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen.

In toepassing van artikel 7,5 van het retributiereglement op inname van het openbaar domein voor evenementen en manifestaties van 14 december 2009 (jaarnummer 2125) worden de organisatoren vrijgesteld van retributie.

Het evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden in het collegebesluit met jaarnummer 18606 wordt voldaan. Dit collegebesluit behandelt de reiniging en het verwijderen van afvalstoffen bij manifestaties of feestelijkheden. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf verantwoordelijk zijn voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement. Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.

De Vlaamse Codex Ruimtelijke Ordening is van toepassing. Artikel 7.2. Besluit Vlaamse regering tot bepaling van handelingen waarvoor geen stedenbouwkundige vergunning nodig is bepaalt dat tijdelijke constructies die langer dan 90 dagen per jaar worden geplaatst, onderworpen zijn aan het bekomen van een voorafgaandelijke  stedenbouwkundige vergunning.

Adviezen

stads- en burrtonderhoud/stadsreiniging/bijzonder interventieteam Gunstig advies

Dit evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden beslist in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18.606) wordt voldaan. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf moeten in staan voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement.
Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.

Daarnaast moeten organisatoren er ook voor zorgen dat:
• Er geen schade wordt aangericht aan het openbaar groen;
• Alle zwerfvuil afkomstig van deze manifestatie (ook hetgene dat zich heeft verspreid naar omliggende straten en pleinen), onmiddellijk na afloop wordt opgeruimd;
• Alle eventuele schade wordt vergoed.

 

patrimoniumonderhoud/logistiek/bijzondere opdrachten en feestmateriaal Gunstig advies

op basis van orderbevestiging B201708 van 9 mei 2012. De uitleenperiode overschrijdt de 4 weken-regel.

lokale politie/openbare orde/evenementen Gunstig advies
Provinciale volksgezondheid Gunstig advies

zonder risicoanalyse

Brandweer/post noord/preventie Gunstig onder voorwaarden

Men dient te voldoen aan de artikelen vervat in de Code van de Gemeentelijke Politiereglementen,
Titel I Hoofdstuk 5: "Inrichtingen toegankelijk voor het publiek en recreatie"
Afdeling 1. Inrichtingen toegankelijk voor het publiek.

Men mag 700 personen toelaten in de spiegeltent op voorwaarde dat:
- de eventuele hellingen in de uitgangswegen minder of gelijk zijn aan 10%
- de 5 uitgangen vrij blijven van elke obstakel

stadsontwikkeling/beheer en onderhoud/midden wegen 1 Gunstig advies
AG Vespa Gunstig advies

AG VESPA zal zoals in 2011 een overeenkomst van terbeschikkingstelling afsluiten met de vzw Magic Places voor het gebruik van het terrein. Gelet op de samenwerking met de stedelijke jeugddienst wordt het terrein kosteloos ter beschikking gesteld.

Antwerpen/districts- en loketwerking/manifestaties openbare weg Gunstig advies

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de effectieve organisatie van 'Magiq spiegeltent zomer 2012' zoals hierboven beschreven, van 13 juni tot en met 10 september 2012 op de terreinen van het Noordkasteel aan de Oosterweelsteenweg goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.

Artikel 2

Het college geeft opdracht aan:

Dienst Taak
 AG Vespa een overeenkomst van terbeschikking afsluiten voor het gebruik van het terrein.
PO/BOF het leveren en plaatsen van de gevraagde materialen volgens bonnummer B201708.

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe voor de stad geen financiële gevolgen.