De realisatie van het voorgestelde programma wordt verrekend op de begroting van de vzw Musea en Erfgoed Antwerpen.
De Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience organiseert al sinds 2002 jaarlijks lezingen in de Nottebohmzaal.
Tijdens het voorjaar 2012 worden opnieuw vijf lezingen gepland met als thema Helden en Heldinnen. Ze vinden plaats op zondagvoormiddag van 11.00 uur tot ongeveer 12.30 uur. Na de lezing wordt aan de deelnemers een drankje aangeboden. De toegangprijs bedraagt 5 EUR.
Overzicht lezingen
| Datum | Lezing | Spreker |
| 15 januari 2012 | Reis van Petersburg naar Moscou | Prof dr Emmanuel Waegemans |
| 19 februari 2012 | Het wisselvallige lot van Hendrik Conscience | Tom Verschaffel |
| 18 maart 2012 | De ware geest van Pater Damiaan | Jan De Volder |
| 15 april 2012 | Wonen in dromen | Nicolas Maeterlinck |
| 13 mei 2012 | De kisten van Vincent Van Gogh | Ron Dirven |
Er zijn telkens vier personeelsleden nodig om de lezingen in goede banen te leiden. Deze uren worden gepresteerd via het principe van de verschoven uren.
De Nottebohmlezingen dragen bij tot de uitstraling van de instelling en haar collectie. Ze sluiten aan bij de werking van de Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience die via tentoonstellingen en diverse activiteiten de verzameling wil valoriseren en actualiseren, en tevens het onderzoek op de collectie wil bevorderen.
De wet op de arbeidstijdregeling in de openbare sector van 14 december 2000.
Gemeenteraadsbesluit inzake arbeidsregime van 23 juni 2008, jaarnummer 1256.
Het college keurt de organisatie goed van vijf lezingen in de Nottebohmzaal van de Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience tijdens het voorjaar 2012.