Terug

2011_CBS_16336 - Jeugd - Uitbetaling projectsubsidie - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 09/12/2011 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Philip Heylen, schepen; Marc Van Peel, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris; Luk Lemmens

Afwezig

Ludo Van Campenhout, schepen; Eddy Baelemans, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2011_CBS_16336 - Jeugd - Uitbetaling projectsubsidie - Goedkeuring 2011_CBS_16336 - Jeugd - Uitbetaling projectsubsidie - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Regelgeving: bevoegdheid

Conform het subsidiereglement voor jeugd, goedgekeurd in de gemeenteraad van 19 september 2011 (jaarnummer 01035), beslist het college over alle subsidieaanvragen.

Aanleiding en context

Zoals bepaald in het subsidiereglement voor jeugd kunnen individuele jongeren en niet-erkende
verenigingen een subsidieaanvraag indienen voor hun project. Zij worden dan voor de duur van het
project als erkend aanzien en kunnen voor de organisatie van dit project, net zoals de erkende
verenigingen, de nodige materialen ontlenen bij het bedrijf patrimoniumonderhoud/bijzondere
opdrachten en feestmateriaal.

Twee verenigingen dienden een aanvraag voor een projectsubsidie in:

  1. Mwinda Kitoko vzw voor het project ‘Talentendag’. Talentendag was een dag georganiseerd voor en door jongeren uit de Afrikaanse gemeenschap. De jongeren kregen hier de kans om hun muzikale ambities aan een breed publiek te tonen, podiumervaring op te doen en op te treden naast enkele gevestigde waarden binnen de Afrikaanse gemeenschap. Talentendag vond plaats op 5 november 2011 in het Zuiderspershuis, Waalse Kaai 14, 2000 Antwerpen.
  2. Raw material crew voor het project ‘Raw circles 2012’. Raw Circles 2012 is een internationaal breakdance evenement in Antwerpen waarbij meer dan 10 landen uitgenodigd worden en het tegen elkaar opnemen. Hierbij zijn zowel de hele nationale scene als vele internationale dansers aanwezig. Het project vindt plaats op 25 februari 2012. De oorspronkelijke locatie (Noxx) wordt verlaten. Er wordt een andere locatie (Zappa of Trix) vastgelegd om het project te kunnen laten doorgaan.

Eén individuele jongere diende een aanvraag voor een projectsubsidie in:

  1. Mark Goss voor het project ‘Fiend Projects Art Festival’. Fiend Projects Art Festival is een evenement waarbij gedurende één maand tijdelijke tentoonstellingen, workshops, lezingen,… zullen georganiseerd worden. Het festival vindt plaats in januari 2012 in Designcenter de Winkelhaak, Lange Winkelhaakstraat 26, 2060 Antwerpen.

Argumentatie

De ingediende projecten werden beoordeeld door de jeugddienst aan de hand van het stedelijk subsidiereglement voor de jeugd. Projecten waarvan het subsidiebedrag minder dan 2.500,00 EUR bedraagt worden beoordeeld door de jeugddienst. Projecten waarvan het subsidiebedrag 2.500,00 EUR of meer bedraagt, worden beoordeeld door een jury.

De initiatiefnemers voldoen allen aan de voorwaarden om aanspraak te maken op deze subsidie na het binnenbrengen van de nodige betalingsbewijzen.

De jury beoordeelde volgende projecten en adviseerde ze positief:

  1. Mwinda Kitoko vzw voor het project ‘Talentendag’. Het project krijgt een positief advies. Er wordt een maximumsubsidie van 5.000,00 EUR voorgesteld. De jury oordeelt dat het project voldoende voor en door jongeren uit Antwerpen wordt georganiseerd. Het project geeft beginnende jonge artiesten voldoende podiumkansen. De jury vindt het positief dat er nieuwe jongeren mee in de organisatie zitten en dat de jongeren zelf een vereniging gaan opstarten voor de organisatie van de Talentendag. De jury oordeelt dat het project bijdraagt tot de uitstraling van Antwerpen als Europese jongerenhoofdstad. Om in 2012 in aanmerking te komen voor wederkerende projectsubsidies verwacht de jury dat de organisatoren in de toekomst in dialoog blijven gaan met de jeugddienst en dat ze zelfstandig vanuit een eigen vereniging het project blijven organiseren. De jury verwacht voor de aanvang van het project een definitieve begroting waarbij alle inkomsten en uitgaven in detail worden omschreven en een duidelijk overzicht van de optredende artiesten met vermelding van naam, geboortedatum, woonplaats en link op het internet (indien deze beschikbaar is).
  2. Raw material crew voor het project ‘Raw circles 2012’.Het project krijgt een positief advies. Er wordt een maximumsubsidie van 10.000,00 EUR voorgesteld. De jury oordeelt dat het project voldoende voor en door jongeren uit Antwerpen wordt georganiseerd. Het project geeft jonge breakdancers voldoende kansen om te participeren aan een breakdance battle van internationaal niveau. Jonge dansers krijgen voldoende kansen om te participeren aan het project en komen in aanraking met internationale topdansers. De jury oordeelt dat het project bijdraagt tot het organiseren van bovenlokale sport- en danswedstijden voor jongeren. De jury oordeelt dat het project een duidelijke link heeft met een laagdrempelige jongerencultuur en dat het Antwerpen op de wereldkaart zet binnen het breakdance milieu. De jury oordeelt dat het prijzengeld en het transport van de buitenlandse juryleden niet in aanmerking komen voor een projectsubsidie. De jury geeft het advies om dit jaar al te investeren in een netwerk van privésponsors en andere subsidiekanalen om in de toekomst te kunnen groeien. Hiervoor geeft de jury het advies om een uitgebreid dossier op te maken en dit te presenteren aan de sportdienst. Om in aanmerking te komen als wederkerende projectsubsidie in 2012 verwacht de jury dat het project zijn prijzenbeleid behoudt, zodat het voor jongeren toegankelijk blijft. De jury verwacht dat er steeds voldoende aandacht blijft voor jong breakdancers uit Antwerpen.
  3. Mark Goss voor het project ‘Fiend Projects Art Festival’. Het project krijgt een positief advies. Er wordt een maximumsubsidie van 5.000,00 EUR voorgesteld. De jury oordeelt dat het project voldoende voor een door jongeren uit Antwerpen wordt georganiseerd. Het project geeft jonge beginnende kunstenaars de mogelijkheid om deel te nemen aan een street-art platform waar verschillende kunstenaars elkaar kunnen ontmoeten en waarbij ze kunnen deelnemen aan verschillende workshops en lezingen. Het project is vrij toegankelijk voor iedereen en het geeft voldoende mogelijkheden aan andere jonge kunstenaars om deel te kunnen nemen aan het project. Het project is vernieuwend om deze experimentele kunstvorm een platform te geven.  Het project draagt bij tot de uitstraling van Antwerpen en haar urban cultuur.

Juridische grond

De wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en op de aanwending van sommige toelagen en het stedelijk reglement op de toelagen (gemeenteraadsbesluit van 18 december 2006 (jaarnummer 2730).

Conform het stedelijke jeugdreglement, goedgekeurd in de gemeenteraad van 19 september 2011 (jaarnummer 01035), beslist het college over alle subsidieaanvragen.

Beleidsdoelstellingen

Antwerpen is een kinder- en jongerenmetropool. Meer kinderen, tieners en jongeren nemen deel aan vrijetijdsactiviteiten, afgestemd op hun noden en behoeften
Kinderen, tieners en jongeren hebben een grotere keuze in een verbeterd vrijetijdsaanbod en worden er op verschillende manieren naartoe geleid. Er is specifieke aandacht voor de diversiteit van de doelgroep.
De jeugddienst subsidieert het vrijwilligersjeugdwerk via een reglement om op basis van objectieve criteria de kwaliteit van het private jeugdwerkaanbod te bewaken en te verbeteren.
Antwerpen is een kinder- en jongerenmetropool. Meer kinderen, tieners en jongeren nemen deel aan vrijetijdsactiviteiten, afgestemd op hun noden en behoeften
Kinderen, tieners en jongeren hebben een grotere keuze in een verbeterd vrijetijdsaanbod en worden er op verschillende manieren naartoe geleid. Er is specifieke aandacht voor de diversiteit van de doelgroep.
De stedelijke jeugddienst biedt in samenwerking met een netwerk van intermediairen het jeugdwerk een kwaliteitsvolle eerste- en tweedelijnsondersteuning
Europese jongerenhoofdstad 2011

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de uitbetaling van de aangevraagde projectsubsidies aan volgende verenigingen en individuen goed:

Naam

Bedrag

Mwinda Kitoko vzw voor het project ‘Talentendag’.

5.000,00 EUR

Raw material crew voor het project ‘Raw circles 2012’.

10.000,00 EUR

Mark Goss voor het project ‘Fiend Projects Art Festival’.

5.000,00 EUR

Artikel 2

De stadsontvanger verleent zijn visum voor het huidige dienstjaar en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving

Bedrag

Boekingsadres

Bestelbon

Vzw Mwinda Kitoko

Breughelstraat 31-33

2018 Antwerpen

OND 454 075 410

IBAN BE74 0013 9066 0607

5.000,00 EUR

Budgetplaats: 5116520000 Budgetpositie: 649 Functiegebied: SDCS110101A00000 Subsidie: SUB_NR Fonds: INTERN Begrotingsprogramma: 510100750 Budgetperiode: 1100

 4505007263

Raw material crew

Oudaan 14

2000 Antwerpen

OND 0024 969 085

IBAN BE27 7310 0245 4273

10.000,00 EUR

Budgetplaats: 5116520000 Budgetpositie: 649 Functiegebied: SDCS110101A00000 Subsidie: SUB_NR Fonds: INTERN Begrotingsprogramma: 510100750 Budgetperiode: 1200

 4505007264

 Mark Goss

Nationalestraat 63

2000 Antwerpen

P 01508034-72

IBAN BE53 0015 9869 1453

5.000,00 EUR

Budgetplaats: 5116520000 Budgetpositie: 649 Functiegebied: SDCS110101A00000 Subsidie: SUB_NR Fonds: INTERN Begrotingsprogramma: 510100750 Budgetperiode: 1200

 4505007265