Terug

2012_CBS_02481 - Stadsdagen - Aanvraag van Koninklijke Balletschool Antwerpen (KBA) voor gebruik van HETPALEIS - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 09/03/2012 - 09:00 Collegezaal, stadhuis
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Patrick Janssens, burgemeester; Robert Voorhamme, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Marc Van Peel, schepen; Luc Bungeneers, schepen; Guy Lauwers, schepen; Güler Turan, schepen; Leen Verbist, schepen; Roel Verhaert, stadssecretaris

Afwezig

Philip Heylen, schepen; Eddy Baelemans, korpschef

Secretaris

Roel Verhaert, stadssecretaris

Voorzitter

Patrick Janssens, burgemeester
2012_CBS_02481 - Stadsdagen - Aanvraag van Koninklijke Balletschool Antwerpen (KBA) voor gebruik van HETPALEIS - Goedkeuring 2012_CBS_02481 - Stadsdagen - Aanvraag van Koninklijke Balletschool Antwerpen (KBA) voor gebruik van HETPALEIS - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 §3, 1° van het Gemeentedecreet (bevoegdheid van het college om daden van beheer te stellen over de gemeentelijke inrichtingen, binnen de door de gemeenteraad vastgestelde algemene regels).

Aanleiding en context

Op 18 april 2008 (jaarnummer 4660) keurde het college het plan van aanpak aangaande de opvolging van stadsdagen goed.
Op 5 december 2008 (jaarnummer 15717) keurde het college de inventaris en procedure voor aanvragen van stadsdagen goed.
Op 3 november 2010 ontving het college een eerste brief van HETPALEIS omtrent de vastlegging van onderstaande stadsdagen ten gunste van KBA.
Op 16 februari 2012 ontving het college een tweede brief van HETPALEIS omtrent de vastlegging van onderstaande stadsdagen ten gunste van KBA.
Op 17 februari 2012 ontving het college een brief van KBA met verzoek om onderstaande dagen goed te keuren.

Aanvrager KBA
Datum
stadsdag

Selfmade
1   dinsdag 13 maart 2012       grote zaal              belichting en opbouw
2   woensdag 14 maart 2012    grote zaal              repetitie
3   donderdag 15 maart 2012   grote zaal              generale repetitie
4   vrijdag 16 maart 2012         grote zaal + foyer   20.00 uur publieke voorstelling
5   zaterdag 17 maart 2012      grote zaal + foyer   15.00 uur en 20.00 uur publieke voorstelling

KBA dans recital in het kader van de 60ste verjaardag van KBA
6   woensdag 9 mei 2012         grote zaal              belichting, opbouw en repetitie
7   donderdag 10 mei 2012      grote zaal + foyer   20.00 uur besloten voorstelling
8   vrijdag 11 mei 2012            grote zaal + foyer   20.00 uur publieke voorstelling
9   zaterdag 12 mei 2012         grote zaal + foyer   15.00 uur en 20.00 uur publieke voorstelling
10 zondag 13 mei 2012           grote zaal + foyer   15.00 uur publieke voorstelling

Danscarrousel
11  dinsdag 20 november 2012       grote zaal                    belichting en opbouw
12  woensdag 21 november 2012    grote zaal                    repetitie
13  donderdag 22 november 2012   grote zaal                    generale repetitie
14  vrijdag 23 november 2012         grote zaal + foyer         20.00 uur publieke voorstelling
15  zaterdag 24 november 2012      grote zaal + foyer         15.00 uur publieke voorstelling
 

Locatie
stadsdag
HETPALEIS, Meistraat 2, 2000 Antwerpen
Motivatie Gratis ter beschikkingstelling ter ondersteuning van podiumkunstenaanbod

Argumentatie

De KBA wil haar titel als topcultuurschool waar maken en werkt daar alle dagen aan.  Het is voor hen heel belangrijk dat zij de resultaten van hun leerlingen ook kunnen tonen aan het publiek.  Reeds jaren doet de KBA beroep op de stadsdagen om dit mogelijk te maken.  Om een kwaliteitsvolle presentatie te kunnen weergeven dienen de leerlingen ook voldoende tijd te krijgen om hun optreden zorgvuldig voor te bereiden.

Er zijn bedenkingen te formuleren bij de onderlinge lang-op-voorhand vastlegging van veel stadsdagen door HETPALEIS voor de Koninklijke Balletschool, oorspronkelijk 19 teruggebracht tot 15. Op die manier wordt de filosofie van de stadsdagen uitgehold. Het college heeft immers nog maar weinig bewegingsvrijheid om andere vragen toe te laten en één organisatie neemt bijna alles op en wordt zo eigenlijk 'extra' betoelaagd.
Een manier om hieraan te verhelpen kan er in bestaan het maximaal aantal toegekende dagen per organisatie voor een zelfde locatie vast te leggen op 10 bijvoorbeeld. Als blijkt dat er na 1 juli (tweede helft van het jaar) nog stadsdagen beschikbaar zijn, kan een vraag  om bijkomende stadsdagen toe te kennen alsnog bekeken worden. Op die manier vermijden we dat stadsdagen ongebruikt blijven terwijl het Ballet op zoek moet naar alternatieven.
Als alle stadsdagen opgebruikt zijn op 1 juli zal de balletschool met een andere zaal afspraken maken over bij hen beschikbare stadsdagen, of een andere overeenkomst met HETPALEIS afsluiten.  
Op deze manier hebben ook andere organisaties meer kans om eens gebruik te maken van een stadsdag.
Het betekent ook een mogelijkheid voor de balletschool om ook een deels ander publiek te laten kennis maken met hun werking.

Volgens de laatst goedgekeurde beheersovereenkomst met HETPALEIS heeft de stad de beschikking over twintig stadsdagen. Alle twintig zijn nog beschikbaar. 

Juridische grond

Gedragscode voor personeelsleden, goedgekeurd in de gemeenteraad van 21 maart 2005 (jaarnummer 432).
Gedragscode voor collegeleden en raadsleden van de stad Antwerpen, goedgekeurd in de gemeenteraad van 26 mei 2008 (jaarnummer 980).

Adviezen

HETPALEIS Gunstig advies
De coördinator van HETPALEIS heeft te kennen gegeven dat deze dagen in optie gegeven werden.
Cultuurbeleidscoördinator Gunstig advies
Maar enkel voor het toekennen van 10 stadsdagen.

Beleidsdoelstellingen

Antwerpen houdt van kunst. Kunstenaars maken mee de stad.
De stad Antwerpen zorgt voor presentatiemogelijkheden en behoudt zo haar titel van culturele hoofdstad
Antwerpen geeft impulsen en financiële, communicatieve en logistieke ondersteuning om zo de culturele hoofdstad inzake podiumkunsten te blijven
Kinderen en jongeren in Antwerpen zijn meer bezig met cultuur en sport.
Meer kinderen, jongeren en hun begeleiders participeren aan het culturele aanbod.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt het principe goed dat eenzelfde organisatie op jaarbasis maximaal de helft van de beschikbare stadsdagen van eenzelfde locatie kan gebruiken.

Artikel 2

Het college keurt goed dat vanaf 1 juli 2012 de nog beschikbare (niet aangevraagde en/of toegekende) stadsdagen voor de tweede helft van dat jaar ook nog kunnen aangevraagd worden door een organisatie die al het maximum aan stadsdagen heeft toegekend gekregen.

Artikel 3

Het college keurt de aanvraag van de KBA voor het gebruik van HETPALEIS op onderstaande dagen goed:

Selfmade
1   dinsdag 13 maart 2012            grote zaal                    belichting en opbouw
2   woensdag 14 maart 2012         grote zaal                    repetitie
3   donderdag 15 maart 2012        grote zaal                    generale repetitie
4   vrijdag 16 maart 2012              grote zaal + foyer         20.00 uur publieke voorstelling
5   zaterdag 17 maart 2012           grote zaal + foyer         15.00 uur en 20.00 uur publieke voorstelling

KBA dans recital in het kader van de 60ste verjaardag van KBA
6   woensdag 9 mei 2012              grote zaal                    belichting, opbouw en repetitie
7   donderdag 10 mei 2012           grote zaal + foyer         20.00 uur besloten voorstelling
8   vrijdag 11 mei 2012                 grote zaal + foyer         20.00 uur publieke voorstelling
9   zaterdag 12 mei 2012              grote zaal + foyer         15.00 uur en 20.00 uur publieke voorstelling
10 zondag 13 mei 2012                grote zaal + foyer         15.00 uur publieke voorstelling

Artikel 4

Dit besluit heeft in principe voor de stad geen financiële gevolgen.