Terug

2016_DCWI_00071 - Feestelijkheden en evenementen - Lokale economie. Fietspromotiecampagne "Met Belgerinkel naar de Winkel" editie 2016. Concept - Goedkeuring

districtscollege Wilrijk
ma 22/02/2016 - 18:15 collegezaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Kristof Bossuyt, voorzitter van het districtscollege; Robert Moens, districtsschepen; Hans Ides, districtsschepen; Werner Theuns, districtsschepen; Bart Vrints, districtssecretaris

Afwezig

Linda Verlinden, districtsschepen; Danny Raets, waarnemend districtssecretaris

Secretaris

Bart Vrints, districtssecretaris

Voorzitter

Kristof Bossuyt, voorzitter van het districtscollege
2016_DCWI_00071 - Feestelijkheden en evenementen - Lokale economie. Fietspromotiecampagne "Met Belgerinkel naar de Winkel" editie 2016. Concept - Goedkeuring 2016_DCWI_00071 - Feestelijkheden en evenementen - Lokale economie. Fietspromotiecampagne "Met Belgerinkel naar de Winkel" editie 2016. Concept - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiƫle opmerkingen

De uitgave voor de actie ‘Met Belgerinkel naar de Winkel’ wordt verrekend op budgetplaats: 5084500000, budgetpositie: 6141 (werkingskosten) en functiegebied 1SWI050101A00000. Er is voldoende krediet beschikbaar.

De betaling wordt geregeld onder het gedelegeerd budgethouderschap.

Regelgeving: bevoegdheid

Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 6 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor de organisatie van de lokale feestelijkheden en de ondersteuning van lokale feestelijkheden door derden.

Aanleiding en context

De Bond Beter Leefmilieu (BBL), Unie van Zelfstandige Ondernemers (UNIZO) en de gezinsbond vraagt aan alle steden en gemeenten of ze in 2016 deelnemen aan de actie "Met Belgerinkel naar de Winkel". De campagne loopt van zaterdag 30 april 2016 tot en met zaterdag 4 juni 2016.

Het concept van de campagne blijft hetzelfde als in 2015. Klanten die zich met de fiets naar de deelnemende handelszaken verplaatsen, krijgen een lotje met een unieke code. Na registratie van de code van het lot op de website van BBL maakt men dagelijks kans op een prijs, uitgereikt over heel Vlaanderen. Klanten hebben ook dit jaar de mogelijkheid om hun lotje te deponeren in spaardozen op publieke plekken.  Hierdoor hebben bewoners die niet vertrouwd zijn met internet ook de kans om deel te nemen aan de campagne. Het campagnesecretariaat zorgt op het einde van de campagne tevens voor de trekking van de winnende nummers per gemeente. Op deze manier kan ieder nog een eigen prijsuitreiking houden en maken de deelnemers per district kans om een prachtige fiets te winnen.

Op 5 februari 2016 keurde het college (jaarnummer 2016_CBS_00994) de deelname aan de campagne "Met Belgerinkel naar de Winkel" in 2016 goed.

Uit de editie van 2009 bleek dat de praktische organisatie van deze actie meer beheersbaar is op lokaal niveau en werd er besloten dat vanaf 2010 de praktische organisatie van deze actie door de districten wordt gedaan.

In 2015 werd de praktische organisatie van de actie opnieuw door de districten gedaan.

Elk district ontving een brief van de organisatie van ‘Met Belgerinkel naar de Winkel’ met de vraag om deel te nemen aan de actie.

  1. de algemene deelnamekost (inclusief prijzenpakket) wordt gedragen door het deelnemende district, alsook de bestelling van extra prijzen;
  2. elk district wordt vanaf het startmoment nauw betrokken en kan bijgevolg het proces beter beheersen: elk district heeft de eigen verantwoordelijkheid voor de verdeling van het materiaal, de inzameling van de deelnemersformulieren, de organisatie van de prijsuitreiking;
  3. er is één aanspreekpunt binnen elk district;
  4. elk district krijgt toegang tot de Belgerinkel-website.

Met deelname aan de actie ‘Met Belgerinkel naar de Winkel’ wil de stad Antwerpen de volgende doelen behalen:

  1. deelname van minimum zes districten;
  2. deelname van minstens zes handelaarverenigingen waarvan 50% van de leden van de verenigingen meedoen;
  3. deelname van minstens 500 handelaars.

Argumentatie

Het beleidsdomein "Bruisende Stad" voorziet voor de realisatie van de operationele doelstelling "het organiseren van evenementen over het ganse grondgebied onderstreept de verschillende troeven van het district" onder andere het project "Met Belgerinkel naar de Winkel".

Het voorstel van de Bond Beter Leefmilieu werd onderzocht. Hieruit bleek dat de deelnemende districten ook dit jaar zelf moeten inschrijven en het inschrijvingsgeld moeten betalen. Voor Wilrijk wordt dit geschat op 881,06 euro. Eventueel zijn er nog bijkomende kosten voor de prijsuitreiking, tenzij dit kan gekoppeld worden aan een ander evenement.

Voorafgaand aan en ook tijdens de campagne wordt een mediamix voorzien om de campagne bekend te maken bij de Wilrijkse winkeliers en bewoners. Ondermeer de Nieuwe Antwerpenaar, de website, de lichtkranten en een persbericht worden aangewend om de actie bekend te maken.

De winnaar wordt bekend gemaakt tijdens een prijsuitreiking met aansluitend een receptie in aanwezigheid van deelnemers, prijswinnaars en deelnemende handelaars. Hiervoor worden twee administratieve medewerkers en één deskundige communicatie ingezet.

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
Bewoners ervaren het district als een aangename leefomgeving, met een (vrijetijds)aanbod op maat van verschillende doelgroepen
Evenementen versterken de verschillende troeven van het district
Het organiseren van evenementen over het ganse grondgebied onderstreept de verschillende troeven van het district

Besluit

Het districtscollege wilrijk beslist:

Artikel 1

Het districtscollege keurt het concept voor de inschrijving van de actie "Met Belgerinkel naar de Winkel" editie 2016 goed.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.

Artikel 3

Het districtscollege geeft opdracht aan

Dienst Taak
WI/DS Het concept praktisch verder uit te werken in samenwerking met de deskundige communicatie, Unizo Wilrijk en WIZO.